Apatiniai drabužiai Maudymosi kostiumeliai Kūno kojines Seksualus apatinis trikotažas Naktinukai Kelnaitės

Kas verčia moteris kreiptis į drabužių dizainerius siuvėjus?

Noras patikti, išsiskirti iš minios. Drabužių dizaineris pirmiausia pateikia piešinį. Ne visada piešinys atspindi būsimą kostiumą, – juk jis yra plokščias. Mados iliustracija ir drabužių dizainas – skirtingos mados sritys.

Mados iliustracija – dar viena mados sritis, turinti savo istoriją ir autoritetus.

XXa. Pradžioje Čarlso Frederiko Vorto – anglų kutiurjė tapusio pirmuoju drabužių dizaineriu – žmona, lankydama aukštuomenės damas, reklamavo vyro piešinius taip ieškodama klienčių vyrui.

Drabužių dizaineris Polis Puarė regėjo savo kūrinių vizijas, tačiau nemokėjo jų perteikti piešinyje, tad į pagalbą pakvietė iliustratorių Polį Iribą. Šie meninkai  1908 m. sukūrė mados albumą, kuris sulaukė didžiulio mados žinovų susidomėjimo. Be to, Iribas projektavo baldus, kūrė papuošalus bei kostiumų iliustracijas Holivudui.

Tačiau tikruoju mados iliustracijos novatoriuimi buvo tituluojamas Ertė. Jis išgarsėjo teatrališkai ekstravagantiška piešimo maniera. Tikrasis Ertė vardas – Romanas Tirtovas. Jis gimė Sankt-Peterburge, o būdamas dvidešimties, 1921 m. persikėlė gyventi į Paryžių, kur pradėjo dirbti pas Polį Puarė. Kategoriškas ir talentingas Ertė išgarsėjo pedantiškai atliktais piešiniais, kurie stebino kompozicijos pojūčiu, estetišku pateikimu ir spalvų harmonija. Jo iliustracijos darė įtką tuometinei madai. Žurnalas Harper’s Bazzar su Ertė sudarė net dvidešimt penkerių metų sutartį. Iliustratoriaus piešiniai puošė žurnalo viršelius. Ir šiandieną jo piešiniai įkvėpia mados dizainerius.

Renė Griuo buvo vienas geriausių mados iliustratorių, dėl savo impresionistiškos piešimo manieros dirbusių madingiausiuose XX a. žurnaluose. Nors šeštame dešimtmetyje piešinius ėmė keisti fotografijos, Renė Griuo liko populiarus, jis kūrė reklaminius plakatus garsiems mados namams. Žymus jo sukurtas plakatas yra Dior parfum. Po Kristiano Dioro mirties jis sukūrė piešinį Raudonasis Dioras – suknelę su dviem rožėmis ant krūtinės, kuri tobulai atspindėjo tikrąją Dioro dvasią.

XXa. Mados iliustratoriai buvo mados pranašai. Jų darbai puikavosi Vogue, La Mode, Elle žurnaluose.

Ankstesnis straipsnisAPKLAUSA. Asmenys, kurie naudojosi internetu 2005 m.
Kitas straipsnisMenas ir mada

1 KOMENTARAS

  1. Gėda! Šis straipsnis paimtas iš Mariaus Janušausko knygos „MADA” (2006m)!!! Tekstas nukopijuotas, o apie tikrąjį jo autorių nė neužsiminta! Ištaisykite šią klaidą!

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here