Jau kurį laiką jus domina darbo pasiulymai Vilniuje? Tačiau jūs taip pat domitės ir tuo, ką jums galėtų pasiūlyti šiandieniniai darbo skelbimai Alytuje, Druskininkuose bei kituose mūsų šalies miestuose? Jūs nesate prisirišę prie vienos vietos, todėl atsižvelgdami į naujo darbo vietą galite laisvai keliauti iš vieno Lietuvos kampelio į kitą? Akivaizdu, kad tokiu atveju ieškant naujos darbo vietos jums atsivers gerokai daugiau galimybių, nes darbo pasiūlymų jūs neapribosite dėl darbo lokacijos.

Tačiau vėlgi, kiekvieno žmogaus patirtis ir keliami reikalavimai skiriasi, o tai reiškia, kad ne kiekvieno žmogaus, kuris ieško darbo, galimybės yra vienodos. Būtent todėl yra taip svarbu prieš pradedant naujo darbo paieškas tinkamai tam pasiruošti.

Jūsų lūkesčiai yra labai svarbūs

Nėra nieko blogiau, kaip pradėti dirbti naujoje darbovietėje, kurioje darbo sąlygos, atlyginimas ir bendra vidinė atmosfera neatitinka jūsų lūkesčių. Darbas turi teikti ne tik materialinę naudą, tačiau taip pat ir malonumą. Jei jūs dirbdami savo naujoje darbovietėje jausitės labai patogiai, komfortiškai ir jaukiai, tuomet tai labai teigiamai atsispindės ir jūsų atliekamo darbo rezultatuose. Todėl ieškant darbo labai svarbu ieškoti jūsų lūkesčius atitinkančios darbo vietos.

Tačiau taip pat nereikėtų suprasti klaidingai. Tai tikrai nereiškia, kad kiekvienas darbuotojas visuomet gali kelti labai aukštus reikalavimus ir turėti ypatingai specifinius lūkesčius. Tai taip pat tiesiogiai priklauso ir nuo darbuotojo turimos patirties, žinių ir kvalifikacijos. Jei jūs neturėsite pakankamos patirties konkrečioje srityje, tuomet jūs neturėtumėte pradžioje kelti ir labai aukštų reikalavimų. Jei jūsų lūkesčiai pastaruoju atveju bus labai aukšti, galite nusivilti. Norint to išvengti, turite atsižvelgti ir į savo tikrąją situaciją. Turite suprasti, kad darbdavys visuomet labai vertina patirtį ir žinias. Todėl natūralu, kad jei darbuotojo patirtis yra ribota ir minimali, jis neturėtų tikėtis gauti ir labai aukšto atlyginimo ar labai atsakingų pareigų. Taigi, adekvatūs lūkesčiai padeda lengviau pasirinkti ir tinkamą darbo vietą.

Pasidomėkite rinkoje vyraujančiais atlyginimais

Jei ieškote naujos darbo vietos, jūs taip pat turėtumėte pasidairyti informacijos apie tai, kokie atlyginimai vyrauja šiandieninėje rinkoje. Tai turėtų jums padėti lengviau suprasti, kokio atlyginimo jūs galėtumėte tikėtis, jei pasirinktumėte vieną ar kitą darbovietę. Be to, šiandien internetu galima patikrinti ir skirtingų bendrovių vidutinį darbo užmokestį. Tai suteikia kur kas didesnį pranašumą derantis dėl savo būsimo atlyginimo.

Suraskite daugiau informacijos apie dominančią įmonę

Labai svarbu, kad prieš kreipdamiesi į vieną ar kitą jus iš pirmo žvilgsnio sudominusią įmonę jūs ja tinkamai pasidomėtumėte. Turėtumėte surasti kuo daugiau informacijos tiek apie pačios įmonės istoriją, tiek ir apie jos vykdomą veiklą. Kuo daugiau informacijos jūs turėsite, tuo lengviau jums bus pasiruošti būsimam darbo pokalbiui, jei į jį jūs būsite pakviesti.

Pasiruošimas darbo pokalbiui

Nepamirškite, kad darbo pokalbis yra skirtas ne tik tam, kad potencialus darbdavys sužinotų kuo daugiau jam aktualios informacijos apie savo potencialų darbuotoją. Darbo pokalbis yra skirtas ir darbo ieškančiam žmogui, kuris jo metu gali išsiaiškinti visus jam svarbius klausimus ir lengviau suprasti ar konkreti darbovietė bei darbo vieta jam galėtų būti tinkama. Todėl prieš keliaudami į darbo pokalbį jūs turėtumėte ne tik pagalvoti, kaip atsakysite į potencialaus darbdavio jums užduodamus klausimus, tačiau taip pat ir tai, kokius klausimus jūs užduosite darbdaviui.

Ankstesnis straipsnisVitaminai ir mineralai, kurių reikia mūsų organizmui
Kitas straipsnisGeriausios ir paklausiausios kalėdinės dovanos

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here