buhalterinė apskaita Klaipėdoje

Buhalterinė apskaita yra vienas tų terminų, kurį, atrodo, esi girdėjęs N kartų, tačiau paprašytas paklausti, kokie darbai įeina į minėtas pareigas, neturi ką pasakyti. Žinai tik tai, jog buhalteriams kasdien tenka susidurti su galybe skaičių, kiekvienas atliekamas veiksmas reikalauja atsakomybės, o kiekviena klaida gali grėsti rimtais nemalonumais. Tad kaip atrodo buhalterinė apskaita Klaipėdoje ar kitame Lietuvos kampelyje įsikūrusioje įmonėje ir su kokia rutina tenka susidurti buhalteriams?

Studijų ar buhalterinės apskaitos kursų metu besimokantiesiems tenka susidurti su didžiuliais informacijos srautais ir sužinoti, kas yra toji buhalterinė apskaita. Tačiau susidūrus su realia darbo rinka, gali tekti kai kurias praktines žinias bei teorinius įgūdžius pamiršti ir orientuotis į konkrečią sritį, tarkime darbo užmokesčio apskaitą. Tokia situacija dažniausiai pasitaiko didelėse įmonėse, kuriose, siekiant garantuoti veiklos efektyvumą, yra net keletas buhalterių etatų, atsakingų už tam tikrą darbų grupę. Šiems vadovauja vyriausiasis buhalteris, ant kurio pečių gula visa buhalterinė apskaita Klaipėdoje ar kitame mieste esančioje įmonėje (ar net keliuose šios padaliniuose) bei atsakomybė už pavaldžių buhalterių atliktą darbą. Veiklos pradžioje dažnam asmeniui, baigusiam buhalterinės apskaitos studijas, tenka padirbėti buhalterio padėjėju. Tai – teoriškai mažiau atsakingas darbas (tenka suvedinėti pradinius duomenis į sistemą), tačiau niekam ne paslaptis, jog asmeniui, esančiam kieno nors valdžioje, neretai tenka prisiimti ir papildomų funkcijų bei atlikti kitų nebaigtus darbus.

Buhalterio rutina priklauso ir nuo pastarojo darbo specifikos. Vieni darbuojasi visą ar dalį darbo dienos vienoje bendrovėje, tuo tarpu kiti – įmonėje, kurios veiklos sritis konkrečiai ir yra buhalterinė apskaita Klaipėdoje ar kitame mieste. Šiuo atveju asmuo priima užsakymus iš įvairių klientų, kuriems reikalingas tam tikrų buhalterinių paslaugų atlikimas (pavyzdžiui darbo užmokesčio skaičiavimas ar metinis pajamų deklaravimas). Laisvai samdomų buhalterių darbas, lyginant su asmenimis, dirbančiams pagal neterminuotą darbo sutartį, yra gerokai įdomesnis: kasdien tenka atlikti ne tik skirtingas užduotis, bet ir bendrauti su įvairiais žmonėmis. Negana to, greta buhalterinės apskaitos tvarkymo, siūlomos tokios paslaugos kaip įmonių steigimas Klaipėdoje ir panašiai, tad, turint noro, galima kelti kvalifikaciją ir tobulinti žinias kitoje veiklos srityje.

 

Ankstesnis straipsnisĮrankių nuoma: kaip teisingai išsirinkti paslaugos teikėją?
Kitas straipsnisKada reikalingas sąkandžio aukščio kėlimas?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here