Cortex-A73

Bendrovė ARM pristatė naują branduolį „Cortex-A73“, kuris sukurtas taikant 10 nm FinFET technologinį procesą. Kūrėjai didžiuojasi, kad jiems pavyko sukurti vieną mažiausių ir efektyvių skaičiavimo branduolių, kuris ras savo vietą naujos kartos mobiliųjų prietaisų lustuose.

Naujiena gali būti sėkmingai naudojama procesoriuose su big.LITTLE architektūra kartu su ne tokiais galingais ir efektyviau energiją vartojančiais branduoliais „Cortex-A53“ ir „Cortex-A35“. Pasak gamintojo, naujos kartos procesorių branduoliai užtikrina 30% našumo padidėjimą ir 25% mažesnį energijos suvartojimą, lyginant su „Cortex-A72“, kurie dabar sutinkami daugelyje flagmanų. Tikimasi, kad deklaruojami skaičiai nėra riba. Kiekvienam branduoliui tenka turi 0,65 mm² mikroschemos ploto, o ankstesnės kartos „Cortex-A72“ šis skaičius siekia 1.15 mm².

Cortex-A73

Anksčiau buvo teigiama, kad pirmieji lustų su „Cortex-A73“ branduoliais  serijiniai gaminiai pasirodys 2017 metų pradžioje ir dirbs vidutinės ir aukščiausios klasės įrenginiuose. Pasak gandų, juos gaus procesoriai „Kirin 960“ ir „Helio X30“. Jei „Huawei“ iš tiesų sukūrė mikroschemą su nauju sprendimu, tai spalio 19 dieną sulauksime pirmojo procesoriaus su naujais ARM branduoliais.

Ankstesnis straipsnisChemoterapija – gydymas, kuris gelbsti gyvybes
Kitas straipsnisVilniaus būsto rinkoje pildosi prieš 20 metų numatyta prognozė

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here