bentonito molio paklotas

Nors individualūs namai dažniausiai statomi ant plokštinių arba gręžtinių pamatų, vis dar išlieka statinių, kuriems svarbu kokybiški pamatai ir rūsio patalpos. Tai daugiabučiai su požeminiais garažais, individualūs namai su pirtimi ar net baseinu rūsyje, pramoniniai pastatai – tuneliai, rezervuarai, požeminiai garažai. Šių pastatų statyboje labai svarbi hidroizoliacija. Štai čia ir padeda bentonito molio paklotas.

Kas yra bentonito molio paklotas

Amerikoje jau gana seniai buvo surastas mineralas, kuris turi itin geras savaiminio užpildymo savybes. Tai yra natrio bentonitas. Reaguodamas su vandeniu bentonitas virsta molinga plėvele, kuri tolygiai pasiskirsto po plyšius ir neleidžia pratekėti vandeniu ar rinktis kondensatams.

Kad bentonito molio paklotas būtų efektyvus, inžinieriai sukurti specialią medžiagą su bentonito granulėmis. Bentonito granulės yra supiltos tarp dviejų sluoksnių specialios geoterminės tekstilės. Tokiu būdu šį paklotą galima išvynioti kaip storą kilimą ir patiesti, kur reikia – vertikaliai arba horizontaliai. Tokiu būdu jis naudojamas sienoms ir grindims izoliuoti.

Bentonito molio paklotas yra unikalus tuo, kad visiškai nebijo betono įtrūkimų ir kitokių pažeidimų. Jei atsiranda koks įtrūkimas, bentonitas jį užpildo iš karto ir ten sukietėja. Tokiu būdu plėvelė apsaugo sienos išorę nuo nepageidaujamo vandens poveikio.

Bentonito hidroizoliacija yra naudojama įvairių statinių statyboje ir net renovacijoje. Dažniausiai juo klojamos išorinės pamatų sienos. Taip pat dažnai jis naudojamas ir baseinų statyboje, nesvarbu, ar baseinas yra lauke, ar viduje. Rulonėliai yra paklojami ant sienos su kelių centimetrų užlaidomis. Kad jie tarpusavyje sukibtų geriau, tiesiog pabarstoma bentonito granulių, kurios ir „suklijuoja“ atskirus sluoksnius. Jokių specialių tvirtinimo medžiagų šiai dangai nereikia. Tai labai supaprastina klojimo darbus, nes pagrindinis klojėjų įrankis yra metras ir statybinis peiliukas.

Bentonito molio paklotas iki šiol konkuruoja su kitais dviem hidroizoliacijos būdais – prilydoma hidroizoliacine danga, pavyzdžiui, ruberoidas ir tepama hidroizoliacinė danga. Abu konkurentai turi vieną ydingą savybę – jie nėra atsparūs išoriniam poveikiui ir sienos plyšimams ir trūkinėjimui. Dėl šios priežasties bentonito hidroizoliacija yra laikoma pranašesne ir patikimesne technologija. Statybų sektoriuje itin svarbi kokybė, todėl renkantis šią hidroizoliacinę medžiagą būtina atsižvelgti ir į gamintojo reputaciją, bei pripažinimą.

Ankstesnis straipsnisAtradimas gurmanams – čatniai: kaip gaminti ir su kuo valgyti?
Kitas straipsnisAnglų kalbos kursai: nuo ko priklauso jų kaina?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here