Šiferio lakštai – bene dažniausiai naudojama stogo danga, kuri labiausiai išsiskiria dideliu atsparumu žalingam aplinkos poveikiui ar įvairiems cheminiams junginiams. Jie tinka ne tik gyvenamųjų namų, bet ir pramoninių, komercinių pastatų statybai ir pasižymi tuo, kad yra pilnai paruošti naudojimui, nesudėtingai montuojami ir gali būti universalaus dizaino. Tai idealus sprendimas, jei jums reikalinga aukšta kokybė ir puikus estetinis vaizdas namų eksterjere.
Šiais laikais gaminamas tik neasbestinis šiferis. Taip yra todėl, kad mokslininkai įrodė, jog asbestas gali pakenkti žmonių sveikatai. Be to, beasbestinis šiferis yra ne tik saugus aplinkai ir žmonėms, bet ir pasižymi kitomis geromis savybėmis. Kokios jos?
Ilgaamžiškumas. Kaip jau minėjome, beasbestinis šiferis yra nedegus, nereaguoja į elektromagnetines bangas, atsparus korozijai, ultravioletiniams saulės spinduliams, temperatūros pokyčiams. Dėl šių savybių šiferis gali tarnauti net iki 50 ar daugiau metų.
Garso izoliacija. Beasbestinis šiferis geriau izoliuoja garsą, todėl galite nesijaudinti dėl pašalinio triukšmo, kuris gali atkeliauti per stogą. Tai ypač pravartu įrenginėjant gyvenamuosius namus ar biurus, kur labai svarbi visapusiška garso izoliacija.
Paviršiaus reljefas. Būtina pastebėti tai, kad šiuolaikiškas beasbestinis šiferis yra itin lygus. Dėl šios priežasties nuo stogo greitai nutekės lietaus vanduo.
Patogus tvirtinimas. Beasbestinio šiferio stogą labai paprasta sumontuoti. Visi gamintojai nurodo aiškią ir nuoseklią šiferio lakštų montavimo instrukciją. Gerai įsiskaitę ir išsiaiškinę konkretaus gaminio montavimo ypatumus, tvirtinimui reikalingas medžiagas, įrankius ir kitus panašius veiksnius, tai padarysite ir patys. Na, o jei norite darbą patikėti profesionalams, galite kreiptis į specialistus, kurie užtikrins, kad stogas būtų įrengtas kokybiškai ir visiškai sandariai.
Apsauga nuo drėgmės. Beasbestinis šiferis gali puikiai apsaugoti pastatą nuo drėgmės ir pasižymi difuzinėmis savybėmis. Visgi reikėtų nepamiršti, kad esant medinėms stogo konstrukcijoms, jas reikia tinkamai apsaugoti, antraip jos gali pradėti pūti. Tai padarysite naudodami apsauginę plėvelę, sandarinimo virves arba neperšlampamus stogo paklotus. Tinkamiausią variantą atrinksite atsižvelgę į stogo nuolydį, jis gali būti nurodytas ir instrukcijoje.