Potvynių energija

 Potvynių energija

Vandens srovių ir potvynių energija yra hidro energijos forma, kuri paverčia potvynių ir atoslūgių energiją į elektros arba kitas naudingas energijos formas.

Nors kol kas ji nėra plačiai naudojama, tačiau vandens srovių ir potvynių energija turi nemažą ateities elektros energijos generavimo potencialą. Srovės ir potvyniai yra labiau nuspėjami nei vėjo ar saulės energija. Istoriškai potvynių malūnai buvo naudojami Europoje ir JAV Atlanto vandenyno pakrantėje. Anksčiausi potvynių energijos panaudojimo atvejai datuojami nuo Romos imperijos iki Viduramžių laikų.

 Bangų energija

Vandens bangų energija yra jūros paviršiaus bangų pernešama energija. Jos panaudojimas įgalina atlikti tam tikrus darbus: generuoti elektrą, nugėlinti  ir pumpuoti vandenį (į rezervuarus). Bangų galia yra atsinaujinantis energijos išteklis.

Nors dažnai yra painiojama, bangų energija priklauso nuo dieninio potvynių ir jūros vandens srovių tėkmės svyravimo.  Bangų galia kol kas nėra plačiai naudojama komercijos tikslais, nors jos pritaikymo atvejai minimi jau nuo 1890 metų. Pirmoji pasaulyje komercinė Aguçadora Wave Park bangų energijos ferma buvo įrengta  Portugalijoje. Ją sudaro trys 750 kW galios Pelamis įrenginiai.

Ankstesnis straipsnisHidroenergetika
Kitas straipsnisBioenergija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here