Asmeninis treneris

Sveiko gyvenimo šalininkai žino, kad norint džiaugtis sveiku, išpuoselėtu kūnu vien lieti prakaitą sporto salėje negana – būtina ir suderinti mitybą. Tačiau kaip suspėti atlikti visus dienos darbus, rasti laiko nulėkti į treniruotę ir dar sveikai maitintis, jei kasdien šitaip skubame? Atsakymą žino asmeninis sporto treneris Andrius Birulinas: semtis energijos sporto ir mitybos specialistas ragina gurkšnojant sveikuoliškus kokteilius.

„Norint gyventi sveikai, svarbu ir reguliariai sportuoti, ir taisyklingai valgyti. Juk jei žmogus aktyviai sportuos, tačiau greta to nevalgys taisyklingai, gali nutikti taip, kad perdien negaus pakankamai energijos. Dėl didelio krūvio sporto salėje kūnas praranda daug skysčių, mikroelementų ir vitaminų, todėl lėtėja raumenų augimas“, – sako sporto klubo „VS-Fitness“ treneris. Ir priduria: gali nutikti ir priešingai – antai prisivalgysite per daug, ir kūnas ims nepatraukliai apvalėti.

Siekti rezultatų padės glotnučiai

Kad mityba būtų subalansuota, netrūktų energijos ir nesugaištumėte per daug laiko, A. Birulinas siūlo į savo racioną įtraukti sveikuoliškus kokteilius – glotnučius, kuriuos dažnas vadina tiesiog „smūčiais“.

„Šiandien daugelio iš mūsų gyvenimo ritmas yra labai greitas. Tiesą sakant, dažnu atveju mes nė nespėjame pavalgyti – vis atidėliojame, patingime pasigaminti. Šiuo atveju, problemai spręsti puikiai tinka sveikuoliškas kokteilis – glotnutis. Tokiam pagaminti gana vos kelių minučių, o rezultatas džiugina: kokteilis numalšina alkį, suteikia energijos, pašalina irzlumą ir garantuoja, kad jausimės darbingi. Be to, jis gerina virškinimo sistemą, pati mityba tampa sveikesnė – suvartojame mažiau aliejaus, druskos“, – sako A. Birulinas.

Pasak specialisto, gerti glotnučius tiesiog būtina tiems, kurie linkę užsiimti aktyvia fizine veikla. „Jei sportuojantis žmogus turi tikslą didinti savo raumenų masę, glotnučiai padės tą tikslą pasiekti. Tokiu atveju reikėtų rinktis baltyminį sveikuolišką kokteilį, kuriame apstu gerųjų kalorijų. Glotnučiai tinka ir tiems, kurie sportuodami turi tikslą numesti svorio. Tereikia paruošti tokį, kuriame kalorijų yra mažiau“, – paaiškina.

Pagaminti paprasta

Sveiką mitybą išmanantis treneris mini dvi glotnučių rūšis: baltyminius ir žaliuosius. „Baltymai yra pati svarbiausia medžiaga atkuriant ir pakeičiant pasenusias ląsteles naujomis. Šis procesas organizme vyksta nuolat. Pakeisti ląstelių būtų neįmanoma be aminorūgščių, kurių turi augaliniai ir gyvūniniai baltymai. Sportuojant reikia vartoti baltymus – gerti baltyminius kokteilius. Tuo tarpu žaliuosiuose kokteiliuose apstu chlorofilo – vitamino B ir geležies. Jie gerina savijautą, suteikia energijos, lengvumo pojūtį. Kokteilis gali tapti jūsų užkandžiu ar lengvais pusryčiais. Tačiau juo nereiktų pakeisti įprasto, sauso maisto“, – sako.

Kaip pasigaminti vertingą kokteilį? „Glotnučiams pagaminti puikiai tinka kone visi vaisiai, daržovės. Patarčiau įberti šalavijų (čija) sėklų, kuriose gausu skaidulinių medžiagų, omega-3 riebalų rūgščių, aukštos kokybės baltymų, vitaminų, mineralų, antioksidantų. Retsykiais glotnučius galima pagardinti riešutais ar avižomis. Visgi svarbu nepamiršti, kad tokiais kokteiliais nereikėtų užgerti kitų patiekalų – juos vartoti reikia atskirai“, – sako treneris.

Pasak A. Birulino, tokius kokteilius ypač sveika gerti po treniruotės. Žinoma, galima jų paskanauti ir prieš, iki sporto likus dviems ar trims valandoms.

Ryški tendencija

Kad plakti sveikuoliškus kokteilius darosi vis populiariau, pastebi ir „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis. Tokią tendenciją rodo smarkiai išaugę skirtingų maisto trintuvų pardavimai.

„Vis dažniau žmonės buities prekių parduotuvėse dairosi maisto trintuvų. Bendraudami su konsultantais pirkėjai pasakoja ieškantys patogių, ne per didelių prietaisų, kuriais galima greitai suplakti mėgstamus kokteilius“, – sako L. Skruibis.

Pasak jo, labiausiai „ant bangos“ dabar – minimalistinio dizaino, lengvai surenkami ir išardomi trintuvai. „Suplakę mėgstamus produktus žmonės nebūtinai puola mėgautis sveikuolišku kokteiliu iškart. Dažnai tokį kokteilį žmonės atsineša į darbą – išgeria vietoj užkandžio, ar į sporto klubą – pasisemia jėgų prieš arba po treniruočių. Įvertinę pirkėjų poreikius, prietaisų kūrėjai skuba į juos atsižvelgti“, – paaiškina.

Atsižvelgę ir įvertinę tokią tendenciją, sporto klubas „VS-Fitness“ ir „Electrolux“ skelbia akciją: visiems sveikuoliams, įsigijusiems trijų mėnesių visos dienos abonementus Vilniuje esančiame „VS-Fitness“ sporto klube, bus dovanojamas naudoti patogus maisto trintuvas „Electrolux Sport Blender“.

Ankstesnis straipsnis3 aspektai, į kuriuos turite atsižvelgti rinkdamiesi baldus biuro apstatymui
Kitas straipsnisEkstremalūs išbandymai: nuo Dakaro iki Maskvos – per rekordinį laiką

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here