Paskola būstui, lizingas dviems automobiliams, kreditinė kortelė ir dar telefonas išsimokėtinai? JAV tai visiškai standartinis gyvenimo modelis, prie kurio pripratusi dauguma viduriniosios, mūsų mastais, itin turtingų žmonių, klasės. Tačiau Lietuvoje į tokį finansinių sprendimų kelią žiūrima skeptiškai ir net pašaipiai. Jeigu dėl būsto viskas suprantama, automobilio lizingas irgi yra gana populiarus, tai pirkimas išsimokėtinai kelia labai dvejopas emocijas. Nežinia kodėl, bet daug žmonių čia yra linkę manyti, kad geriau kentėti nepatogumus ir pirkti be jokių įsipareigojimų. Suprantamas ir gerbtinas toks požiūris, tačiau tenka suprasti, kad daug kam patogu ir naudinga prekes pirkti išsimokėtinai. Tačiau šįkart ne apie žmonių skirtumus, o apie tai, ar būtent išmanųjį telefoną verta įsigyti dalimis?
Be pabrangimo!
Beveik visada pirkdami išsimokėtinai turite mokėti palūkanas. Tai yra „skolinimo mokestis“, „pinigų naudojimo mokestis“ arba „procentai“, kuriuos sumokate bankui, lizingo bendrovei ar kitam jums paskolinusiam asmeniui.
Paprastai matant palūkanas pirkėjai labai dvejoja ar verta rinktis išsimokėtinį pirkimą tokiam įrenginiui. Juk gali gautis taip, kad permoka bus tikrai nemaža. Yra išeitis, apie kurią, keista, bet žino ne visi. Tai lizingas be pabrangimo.
Naršant katalogą, kur sudėti varle.lt telefonai galima atsidaryti bet kurį modelį ir šalia kainos rasti ypatingą pasiūlymą pirkimui išsimokėtinai be pabrangimo. Tada jūs grąžinate tik tiek, kiek pasiskolinote ir nemokate palūkanų. Tai, jeigu pasiskolinote tūkstantį eurų, tiek ir grąžinsite. Tačiau yra papildomų sąlygų, kurios apibrėžia skolinimo trukmę bei kitas sąlygas. Būtinai su jomis susipažinkite!
Ar neatsiras papildomų, svarbesnių išlaidų?
Turite sutikti, kad naujas išmanusis yra visiška prabangos prekė. Jeigu planuojate kraustytis į kitą miestą, keltis į užsienį, sulaukti šeimos pagausėjimo, pirkti būstą, automobilį arba turite kitų finansinių įsipareigojimų, geriau palaukite geresnės progos.
Nors perkant išsimokėtinai mėnesinė įmoka gali būti vos keliasdešimt eurų, tikrai nė vienas nesame apsaugoti nuo to, kad tie 40-50 eurų pavirs į auksinius, skiriančius mus nuo gatvės ar šiltos lovos namuose.
Kiek turite santaupų?
Iš esmės, vieno geriausio sprendimo visoms gyvenimo situacijoms nėra. Tam, kuris pastoviai uždirba beveik neabejotina, kad patogiau yra mokėti mažesnes, kasmėnesines įmokas. Na, o tie, kurie pajamas gauna nepastoviai, tokios paslaugos gali ir negauti arba ją gauti sudėtingiau, todėl reikia rinktis pirkimą iš karto.
Kodėl klausiame apie santaupas? Ogi todėl, kad pasvarstytumėte ar savo naująjį pirkinį galite „pavežti“? Pvz. jeigu uždirbate, kad ir 1,5 ar 2 tūkstančius eurų „į rankas“ bei norite naujo iPhone ar Samsung, kuris kainuoja 700-1000 eurų, vis tiek turite įvertinti savo poreikius kasdieniam gyvenimui. Jeigu daug uždirbate, bet gyvenate nuo algos iki algos ir santaupose neturite bent dvigubai numatomų išlaidų sumai lygaus skaičiaus – geriau nepirkite nei išsimokėtinai, nei iš karto. Pataupykite ir jau tada rinkitės geriausią sprendimo būdą.
Viską išleisti telefonui gali vaikas ar paauglys, kuris gyvena su tėvais, o suaugusiam žmogui taip elgtis nereikėtų.