akių gydymas lazeriu

Šiuolaikinės technologijos leidžia taip pagerinti regą, kad trumparegiai ar toliaregiai net nepajus, jog turi šias regėjimo ydas. Akių korekcija lazeriu dažnai pasirenkama tų, kas nenori dėvėti akinių ar naudoti lęšių, nebijo chirurginės intervencijos ir nori mėgautis geros regos komfortu visą likusį gyvenimą. Tiems, kas tik sužino apie šią medicinos naujovę, visada kyla klausimų. Pateikiame keletą populiarių klausimų ir atsakymų į juos.

akių gydymas lazeriu

K: Kaip atliekama akių korekcija lazeriu?

ATS: Procedūra trunka 15 – 20 minučių. Jos metu su lazeriu akies paviršiuje atliekamas mikro pjūvis, kuris pakeičia akies išgaubtumą. Dėl to pasikeičia šviesos spindulių lūžimo kampas ir vaizdo formavimasis tinklainėje. Taigi, akys ima funkcionuoti kaip sveikos. Prieš atliekant procedūrą, akies parametrai yra itin tiksliai ištiriami, o lazerio veikimas taip pat tikslus dėl atitinkamai nustatytų duomenų, nustatytų pagal paciento regos taisymo poreikius. Vienas pažangiausių ir populiariausių lazerių, su kuriais šiuo metu atliekamos akių korekcijos procedūros – SCHWIND AMARIS.

 

K: Kaip pasiruošti akių korekcijos lazeriu procedūrai?

ATS: Kaip ir prieš bet kokią kitą chirugiją, prieš šią procedūrą bus atliekami visi tyrimai ir nustatoma, ar žmogus sveikas, imunitetas pakankamai stiprus. Jeigu reikalingas pasiruošimas, imuniteto stiprinimas, gydytojas apie tai praneš. Rekomenduojama numatyti nedarbingumo laikotarpį iki 2 – 3 dienų po procedūros.

 

K: Ar regėjimas atsistato ilgam laikui?

ATS: Akių korekcija lazeriu – tai vienintelė procedūra, galinti užtikrinti trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo išgydymą visam laikui.

 

K: Ar lazerinė akių korekcija yra saugi procedūra?

ATS: Ši procedūra yra visiškai saugi, jos metu užtikrinamas ypatingas chirurginis tikslumas.

 

K: Ar lazerinė akių korekcija yra skausminga?

ATS: Prieš operaciją yra sulašinami nejautrą garantuojantys vaistai, todėl jokio skausmo pjūvio metu pacientai nejaučia. Be to, mikropjūviai yra tokie maži, kad po operacijos, pasibaigus vaistų poveikiui, gali būti jaučiamas diskomfortas vos kelias valandas.

 

K: Kam rekomenduojamas tyrimas ir korekcija lazeriu?

ATS:  Apie tai, kam rekomenduojamas, ir  kam nerekomenduojamas tyrimas, galima kalbėti paprastai – kai ši procedūra pasirenkama, reikia ir tyrimų. Visų pirma, akių korekcija lazeriu gydo ne visus regos sutrikimus. Tai procedūra, kuri pakeičia akies išgaubtumą taip, kad vaizdas tinklainėje fokusuotųsi teisingai. Taigi, tokiu būdu galima išgydyti trumparegystę, toliaregystę bei astigmatizmą. Tyrimai dėl paciento regos būklės atliekami tiek prieš akių korekciją lazeriu, tiek po jos. Todėl tyrimai ir procedūra rekomenduojami minėtuosius regos sutrikimus turintiems asmenims.

 

K: Kokios galimos akių korekcijos pasekmės, šalutinis poveikis?

ATS: Paprastai jau trečią dieną po akių korekcijos lazeriu pacientai gali vairuoti automobilį ir sėkmingai naudoti regą visose srityse. Tad gijimo procesas yra itin greitas. Žinoma, bet kuri chirurgija yra rizikingas dalykas, daugiau ar mažiau. Akių korekcijos lazeriu metu galimos komplikacijos labai retos, vos vienam kitam pacientui iš tūkstančio. Tačiau dėl pažangių technologijų galimos komplikacijos suvaldomos iškart operacijos metu arba po jos. Esant komplikacijoms, gali būti reikalinga papildoma procedūra, koreguojant regą lazeriu. Tačiau, kaip minėta, tokie šalutiniai poveikiai itin reti.

 

K: Kokie yra akių korekcijos lazeriu atsiliepimai, tą išgyvenusių pacientų?

ATS: Pacientų patirtys ir atsiliepimai apie akių korekciją lazeriu yra panašūs: operacija praeina greitai ir paprastai, gijimo laikotarpis nėra sudėtingas, o atsistačiusi rega pagerina gyvenimo kokybę. Dauguma pacientų sutinka, kad tikrai nesigaili dėl savo sprendimo, daugiausia baimės būna tik prieš operaciją, tačiau, kaip vėliau paaiškėja, bijoti nebuvo ko. Norėdami sužinoti gyvus pacientų atsiliepimus, galite ieškoti jų tokiuose populiariuose Lietuvos forumuose kaip vinted.lt ar supermama.lt svetainėse, arba viename didžiausių forumų anglų kalba reddit.com

Ankstesnis straipsnisMetalinės tvoros – kokybę bei ilgaamžiškumą mėgstantiems
Kitas straipsnisŠarvuotos lauko durys jūsų namams

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here