ajurveda

ajurvedaKiekviena šalis turi savo tradicinę mediciną. Kiekvienos šalies senoliai turėjo išvystyti gydymo sistemą remiantis bandymais, iš kartos į kartą perduodama patirtimi ir stebėjimais. Tokia buvo realybė iki atsirandant mokslui ir moksliniam metodui. Lietuviai nebuvo išskirtis ir per amžius sukūrė savo tradicinę mediciną. Tačiau yra labai mažai tradicinės medicinos sistemų, kurios būtų išvystytos taip plačiai, kaip Ajurveda.

Ajurveda yra per tūkstančius metų Indijoje sukurta tradicinės medicinos sistema. Jos pagrindinis tikslas yra į organizmą ir jį užklumpančius negalavimus žiūrėti holistiškai. Ajurveda nesiekia pagydyti vieno simptomo, vienos ligos ar vieno organo neatsižvelgiant į kitus ar juolab jų sąskaita. Ajurvedos tikslas – grąžinti organizmą į subalansuotą poziciją ir taip išvengti bet kokių susirgimų ar bent jau nesudaryti jokių sąlygų jiems atsirasti ar išsivystyti. Holistinis požiūris į sveikatą – vienas iš išskirtinių Ajurvedos bruožų.

Nors ši Indijos tradicinė medicina yra specifiška šiai šaliai, visas Vakarų pasaulis pradėjo ja domėtis dėl šio holistinio požiūrio į žmogaus organizmą ir sveikatą. Todėl nėra visiškai nieko stebinančio, kad Ajurvedos preparatai yra populiarūs ne tik Indijoje, bet ir likusiame pasaulyje – įskaitant ir Lietuvą. Nėra neįprasta Ajurvedos preparatų rasti sveikatingumo parduotuvėse ar internetinėse ekologiško maisto parduotuvėse.

Kokie yra labiausiai žinomi Ajurvedos vaistai? Kas yra populiariausia? Pirmiausia derėtų paminėti ašvagandą. Tai yra labai populiarūs milteliai, kurie labiausiai skirti žmogaus nervinei ir psichologinei būsenai gerinti. Jų dėka galima palengvinti depresijos ir psichologinio nuovargio simptomus ar šias būsenas apskritai išgydyti. Ašvagada naudinga sprendžiant nerimo problemas ar turint panašaus pobūdžio problemų (fobijų ir kt). Augant tokių susirgimų skaičiui ir antidepresentų vartojimui žmonės bando ieškoti ir natūralių alternatyvų tokioms ligoms gydyti. Niekuo nuostabaus, kad ašvaganda čia yra vienas iš pirmųjų pasirinkimų.

Dar vienas populiarus Ajurvedos preparatas yra trifalos milteliai. Tai yra iš trijų skirtingų vaisių miltelių paruoštas preparatas. Toks paruošimo būdas leidžia šiems milteliams būti vienais įvairiapusiškiausių Ajurvedoje naudojamų preparatų. Juose randama daug skirtingų maistinių medžiagų, kurių dėka trifala pagelbėja kovoje su daug skirtingų ligų ir simptomų.

Tai tik du populariausi preparatai. Tačiau nereikėtų abejoti, kad Ajurveda turi pasiūlyti dar daugiau. Todėl kiekvienas turėtų išbandyti holistinį šios medicinos gydymą, nes dėl šios priežasties jis yra išskirtinis ir sutraukia vis daugiau dėmesio visame pasaulyje. Informacijos apie Ajurvedą – labai daug, tad pabandykite susirasti sau tinkantį preparatą ir pabandykite kurį laiką juo pasigydyti. Neabejojame, kad rezultatais jus nustebins.

Ankstesnis straipsnisNelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti?
Kitas straipsnisSkrandžio sulankstymo operacija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here