Kalbant apie ateities būrimą bei pranašystes, dažnam pirma kilusi asociacija yra Taro kortos. Na, kažkas galbūt dar pamąsto ir apie kavos tirščius (taip, iš jų tikrai buriama) ar apie…magišką burtų lazdelę. Kalbant apie ateities „spėjimo“ sritį, visuomenė yra susiskaldžiusi į kelias grupes. Vieni – šventai tiki, kiti – laiko nesąmone ir yra nusiteikę kategoriškai, tuo tarpu didžioji dalis laikosi nuošaliai: išbandyti neplanuoja, tačiau tokios galimybės neatmeta ar net jaučia susidomėjimą. Pastariesiems, vediniems natūralaus smalsumo „kas ir kaip“, šis straipsnis ir skirtas. Tiesa, iš pažintinės, o ne mokomosios pusės.
Iš viso yra 78 Taro kortos, kurios yra suskirstytos į dvi dalis – Arkanus. Didžiajame Arkane yra 22 filosofinės arba dar vadinamos individualios kortos, mažajame – 56 paprastos kortos. Didžiojo Arkano paskirtis – gyvenimo pokyčius lemiantys įvykiai. Kiekviena filosofinė korta yra sunumeruota nuo 1 iki 21. Kiekvienas skaičius reiškia tam tikros planetos ar žvaigždžių ženklus bei raktažodžius, kuriais remiantis ir atliekama kortos reikšmės interpretacija.
Ant Taro kortų pavaizduoti simboliai nedaug kuo skiriasi nuo paprastų žaidimo kortų. Pažas, kunigaikštis, karalienė, karalius, tūzas – Taro kortų personažai, simbolizuojantys žmones, jų savybes ar tam tikras situacijas. Reikia paminėti, jog mums įprasti zodiako ženklai mažajame Arkane turi kitus pavadinumus: Taurės (Vanduo), Pentagramos (Žemė), Kardai (Oras), Lazdos (Ugnis).
Nenustebkite, jei, pabendravus su skirtingais būrėjais, šie papasakos apie įvairius Taro kortų maišymo būdus. Iš tiesų nėra vieno teisingo būdo, kaip tai daryti: kiekvienas atranda savo metodą. Universali ir pati kortų interpretacija. Nesvarbu, kaip bus skaitomos ir interpretuojamos kortos, atsakymų tikslumui įtakos tai neturės. Aišku, pradedantiesiems „būrėjams“ tokia informacija laba aktuali, nes, priešingu atveju, šie tik težiūrės į kortas ir nelabai žinos, nuo ko pradėti.
Taro kortos bei būrimas apskritai – itin „slidi“ sritis, nepaliekanti abejingų. Savaime suprantama, jog šiomis bei būrėjos žodžiais visiškai pasikliauti nederėtų. Tai – veikiau psichologinio palaikymo išraiška. Dėl šios priežasties emociškai silpnos asmenybės, prieš sutikdamos atversti kortą, turėtų gerai pagalvoti. O, tvirtai apsisprendę, išsirinkti patikimą būrėją, gebančią parinkti tinkamus žodžius.