Automobilio nuoma užsienyje suteikia laisvę keliautojams ir sutaupo pinigų.
Savo skaitytojų paprašėme pasidalinti automobilio nuomos užsienyje patirtimi. Jie pasakojo savo istorijas ir patarė, kaip išsirinkti nuomos įmonę, automobilį ir nepakliūti į bėdą.
Tai yra bendruomenės skaitytojų komentarai. Surinkta į vieną medžiagą, kruopščiai suredaguota ir suformatuota pagal redakcinius standartus.
PATARIMAS #1
Rinkitės paprastą automobilį
2020 m. gegužę Bulgarijoje savaitei pasiėmiau šį mažą kavos su pienu spalvos grožį. Renault Clio, mechaninis, didžiausias greitis – 150 km/h nuo kalno, rida – 26 tūkst.
Per savaitę nuvažiavome 1500 km, sąnaudos apie 5 litrus 100 km. Nuoma kainavo juokingus pinigus: be benzino kainavo 75 € . Nuo tada aikčioju ir dejuoju, kai bandau išsinuomoti automobilį kur nors kitur.
Apžiūrėjome visą šalį ratu, važiuodami maršrutu Sofija – Plovdivas – Burgasas – Varna – Plevna – Sofija, pakeliui daug sustojimų. Nakvojome obelų sode, bijodami, kad kas nors iš vietinių nepavogs mūsų kepurės arba nepavogs mus kartu su mašina, miške prie kelio, mašiną paslėpę krūmuose. Bet dažniau, žinoma, nakvynės namuose.
Automobilis praėjo visus testus ir buvo toks nereiklus ir lengvai valdomas, kad dabar žinau, kokį automobilį pirksiu pats kaip darbinį arkliuką, jei nuspręsiu pirkti. Žinoma, šiame automobilyje nieko daugiau nei dviem daryti: uždusi ir netilpsi. Tačiau keliaujant su mylimu žmogumi, mylimuoju ar geru draugu – idealu.
PATARIMAS Nr. 2
Venkite nesąžiningų automobilių nuomos įmonių
Antalijoje per agregatorių užsisakiau automobilį pas vietinį platintoją su draudimu su visa s apsauga. Vietoje „atsitiktinai“ neperdavė kreditinės kortelės užstatui užšaldyti, nors atsiskaitymas už automobilį ta pačia kreditine kortele praėjo. O pagal taisykles, jei nėra užstato, pas juos turite pirkti draudimą su visa apsauga, kuris, žinoma, kainuoja žymiai brangiau nei iš agregatoriaus.
Manau, kad tai yra būdas gauti papildomų pajamų iš nuomos, nes visi žino, kad visa šio verslo marža yra draudime. O turistai suįžūlėjo: palieka užstatą ir perka draudimą iš agregatoriaus. Jų pelnas minimalus – tik iš nuomos.
PATARIMAS #3
Nufilmuokite ką tik išsinuomotą automobilį
Dar prieš pasirašydami dokumentus būtinai lėtai ir geroje šviesoje nufilmuokite visą automobilį ratu ir iš vidaus detaliai, ypač akcentuodami trūkumus. Kad viskas būtų matoma ir vaizdo įraše būtų aiškiai matyti, kad tai yra išdavimo momentas.
Bent kelis kartus tai padėjo sutaupyti nemažą pinigų sumą. Daugelyje, ypač rytų šalių, bandymai lengvai uždirbti 50-100 dolerių už kokį nedidelį įbrėžimą, kuriam jau šimtas metų, yra ypatinga nuomotojų sporto šaka. Kai tik jie pradeda priekaištauti, atidarykite vaizdo įrašą ir klausimai stebuklingai pašalinami akimirksniu.
PATARIMAS Nr. 4
Sužinokite visas technines mašinos specifikacijas
Buvo atvejis Kipre: iš Larnakos nuvykome į Ayia Napa į gražų vietinį paplūdimį. Grįždami įsėdame į mašiną – neužsiveda. 15 minučių šokių aplink ją 40 laipsnių karštyje su devynių mėnesių kūdikiu – ir, štai, užsivegė. Namo negrįžome, nusprendėme papietauti Larnakos centre. Iš ten ji į servisą nuvažiavo jau vilkiku. Mašina mums buvo pakeista, likusią atostogų dalį skyrėme kitam.
Ruošiamės išskristi, vyras grąžina mašiną. Mums sako: „Kodėl, po velnių, pripylėte benzino į dyzelinį automobilį? Vyras parodo sutartį, kur vadovas kelis kartus apibraukė žodį „benzinas“. Tai yra, mums buvo primygtinai rekomenduota jį užpildyti benzinu. „Ar žodis „dyzelinas“ jūsų nejaudino ant degalų bako? „Ne, jei vadovas reikalavo benzino“.
Trumpai tariant, jie sumokėjome 100 € baudą. Visai nemokėčiau: nesu tokia patyrusi vartotoja, neturėjau dyzelinių automobilių. Sakoma su benzinu – įpilčiau benzino. Ir taškas.
PATARIMAS Nr. 5
Ne visais automobilių nuomos vadybininkais reikia pasitikėti
Nuomojant automobilį Belgrade įvyko juokingas įvykis. Ketinome važiuoti maršrutu Serbija – Šiaurės Makedonija – Albanija – Juodkalnija – Serbija, o 95% Belgrado nuomos biurų, rastų Google Maps, tiesiog nebuvo apsidraudę Albanijoje. Ir, atitinkamai, jie nesutiko atiduoti automobilio nuomai. Galiausiai už daugmaž priimtinus pinigus buvo rasti du biurai, iš kurių viename mašinoje buvo net normalus automobilis.
Norėdami sudaryti sutartį, atvykome į automobilių paėmimo punktą Belgrado oro uoste. Mūsų laukė 2020 metų universalas „Renault Megan“ – taip, kaip tik kalnuotuose Balkanuose. Bet apskritai automobilis yra naujas ir geras. Mano vairavimo stažas tuo metu buvo apie tris savaites, todėl vadybininko klausimas: „Ar galiu padėti jums išvažiuoti iš mūsų ankštos aikštelės? Atsakiau teigiamai.
Toliau vadybininkas sėda prie vairo, staigiai apsisuka ir įskrenda į užtvaros stulpą su buferiu. Buferis įlinko centre, be to, kairėje pusėje esantys tvirtinimai iš dalies sulūžo. Niekada nemačiau tokio giliai nuliūdusio žmogaus. Vaikinai neturėjo pakaitinio automobilio, todėl važiavo sudaužytu. Laimei, bamperis nenukrito kelyje.
Kai mašina buvo grąžinta, atėjo tas pats, vis dar liūdnas vadybininkas. Visiškai neapžiūrėjo automobilio, grąžino porą monetų ir padėkojo, kad buvo paliktas automobilio buferis.
☹️
PATARIMAS #6
Į kelionę pasiimkite grynųjų pinigų ir kreditinę kortelę
Kiekvienoje kelionėje išsinuomojome automobilį įvairiose šalyse, niekada nekilo jokių sunkumų ar problemų. Vakarų Europoje svarbu iš anksto užsisakyti automobilį internetu dideliame biure, pavyzdžiui, Avis, ADCrent, ar Hertz. Dažniausiai tuomet galima rasti pigiau su įvairiomis nuolaidomis ir akcijomis. Mažiau „civilizuotose“ šalyse, Europos pietuose, Azijoje dažnai pigiau išsinuomoti vietiniame biure.
Tailando pietuose išsinuomojome automobilį iš vietinės nuomos biuro be svetainės, tai buvo beveik pusė „pasaulinių brendų“ kainos. Graikijoje visose kelionėse nuomojomės iš vietinių, tai irgi išėjo pigiau nei iš Hertz ar Avis. Svarbu su savimi turėti grynųjų pinigų ir kredito kortelę užstatui. Dideli biurai blokuoja sumą kortelėje, maži, atvirkščiai, pirmenybę teikia gryniesiems.
PATARIMAS #7
Nevažiuokite per arti valstybės sienų
Išsinuomojome automobilį Italijoje, Turkijoje, Kroatijoje, Kipre, JAV ir Kirgizijoje. Apskritai jokių problemų, viskas visada aišku ir be staigmenų.
Tačiau Kirgizijoje buvo juokingas atvejis. Iki sienos su Uzbekistanu Ošo mieste važiavome išsinuomotu automobiliu pasiimti draugo, kuris sieną kirto pėsčiomis. Sustojome netoli patikros punkto, už 200 metrų, ir pradėjome laukti. Atvažiavo draugas, bet mašina neužsiveda – mes taip ir anaip, niekas nepadeda, lyg negrįžtamai sugedo. Pradėjome skambinti į nuomos įmonę ir paaiškėjo, kad privažiavome per arti sienos ir automobilis buvo automatiškai užblokuotas, nes pagal nuomos sąlygas sienos kirsti neįmanoma. Jie paaiškino situaciją, atrakino mašiną nuotoliniu būdu, o mes važiavome toliau po Kirgiziją.