Šiuolaikinių individualių namų interjero tendencijos

Jaukus, šiluma alsuojantis interjeras – viskas, ko reikia jūsų namams. Kaip sukurti būtent tokį interjerą? Lemiamą vaidmenį kuriant interjerą atlieka spalvos, o pasirinktos tinkamos tekstūros medžiagos gali padėti sukurti interjero žurnalų puslapių vertą namų aplinką, ir atvirkščiai. Ir nors jaukumą kiekvienas suvokia skirtingai, egzistuoja tam tikri kanonai ir standartai.

Tad dalijamės 10-čia patarimų, kaip namus papildyti jaukumu ir šiluma.

  1. Naujam gyvenimui prikelkite senus daiktus

Gal turite kokį nors seneliams priklausiusį baldą – gal tai sena spintelė ar supamoji kėdė? Atnaujinkite jį ir įkvėpkite jam naujos gyvybės. Tokie sprendimai prisideda prie atsakingesnio vartojimo ir ekologijos, be to, suteikia namams autentiškumo ir unikalumo, nes juk naujus baldus įsigyti gali kone kiekvienas.

  • Dekoruokite erdvę plytelėmis

Plytelės itin tinka vonioje ir virtuvėje, tad išsirinkite stilingas plyteles ir jomis dekoruokite virtuvės bei vonios netikėtas vietas. Virtuvėje plyteles patogiausia įkurtinti tarp viršutinių ir apatinių spintelių, tačiau galite jomis „numarginti“ ir visą ar dalį atviros virtuvės sienos. Vonioje tinka sprendimas tarp neutralių plytelių įterpti išskirtinių plytelių juostą ar kelias pavienes unikalių raštų ar unikalios faktūros plyteles.

  • Mediena ir jos imitacijos interjere

Jaukumo interjerui suteikia mediena – iki šiol interjeruose karaliauja parketas ir laminatas, tačiau tai ne vienintelis pasirinkimas. Medinės gali būti net ir sienos, tačiau raginame rinktis subtilesnius sprendimus – įsirengti židinį ir šalia sukrauti malkų bei pasikabinti medienos tekstūros šviestuvą. Platų židinių bei interjero detalių pasirinkimą rasite svetainėje decopolis.lt. Nepamirškite, kad interjerą papuoš ir medinės durys bei mediniai langai.

  • Naudokite įdomesnes formas, geometrinius raštus

Autentikos interjerui suteiks ir aštresnių formų raštai. Pavyzdžiui, vonios kambaryje grindis galite dekoruoti rombo formos plytelėmis. Apskritai, vienodumas namuose yra labai nuobodus, tad ieškokite įdomesnių sprendimų, derinkite ne tik spalvas, bet ir formas.

  • Seni geri tapetai

Pripažinkime, kad vienspalvės sienos – pernelyg nuobodu, tad bent vieną kurią nors iš pagrindinių kambario sienų galite dekoruoti tapetais. Tapetų raštai ir spalvos suteikia kambariui jaukumo, šilumos – būtent toks yra ir pats popierius. Be to, tapetuodami sienas, būsite išskirtiniai, nes tapetų pasirinkimas šiandien platus kaip niekad anksčiau.

  • Žaiskite šviesa

Bene daugiausiai jaukumo namams teikia tinkamas apšvietimas. Tad namų nuotaiką kurkite pasitelkę šviestuvus. Rinkitės įdomesnių formų, iš įdomesnių medžiagų pagamintus ar unikalių spalvų šviestuvus. Natūralu, kad reikės įdėti pastangų ieškant: originalių šviestuvų praktiškai nerasite įprastuose prekybos centruose, bet jūsų paieškos greitai atsipirks. Naudokite kuo įvairesnius šviestuvus – lubinius, stalinius, pastatomus, tačiau tuo pačiu neperkraukite jais erdvės. Mūsų klimato sąlygomis labai svarbi ir natūrali šviesa, tad dar įrenginėdami namus pasirinkite tinkamus langus. Daugiau interjero kūrimo sprendimų rasite svetainėje fenestrum.lt.

  • Daugiau dėmesio skirkite detalėms

Įkvėpimo galite pasisemti interjero dizainerių tinklaraščiuose, užsienio spaudoje. Būtent namų jaukumą kuria įvairios detalės, o ne baldai ar sienų dekoras. Be detalių namai būtų tušti ir primintų negyvenamus. Taigi namus puoškite gėlėmis, įrėmintomis nuotraukomis ar reprodukcijomis, vazomis, žvakidėmis, indais, tekstile – pagalvėlėmis, staltiesėmis ir t. t.

  • Įsirenkite židinį arba krosnelę

Židiniai ir krosnelės suteikia jaukumo vėsiais rudens, žiemos vakarais. Veikiausiai ir nerastume kito tokio daikto ar prietaiso namuose, keliančio tokias stiprias asociacijas su jaukumu. Šiandien židinį ar krosnelę (o ypač pastarąją) paprasta įsirengti bet kuriuose namuose, netgi bute – tam sukurti elektriniai židiniai, kuriems nereikia nei malkų, nei kamino, tad jokių pasiteisinimų būti nebegali.

  • Šiltos, jaukios medžiagos

Šilumos interjerui suteiks ir užuolaidos, kilimai bei tinkamai parinkti minkštųjų baldų apmušalai. Patariama rinktis natūralias gamtos spalvas, kuriuos visuomet yra jaukios ir malonios. Tad venkite ryškių, nenatūralių, akį rėžiančių spalvų.

  1. Nepamirškite gėlių ir įvairių augalų

Jaukų interjerą sudėtinga įsivaizduoti be augalų. Įsigykite vazoninių gėlių, o jei gėlių priežiūra nėra jūsų mėgstamiausių užsiėmimų sąraše, pirkite nereiklius augalus – kaktusus ar sukulentus. Į vazas pamerkite gyvų, džiovintų ar natūraliai atrodančių dirbtinių puokščių, kitų augalų: namai alsuos gyvybe ir subtilumu.

Taigi ieškokite naujų idėjų ir netikėtų sprendimų – tegul namai sužėri naujomis spalvomis ir magiška jaukumo aura!

Ankstesnis straipsnisPerkate naudotą automobilį? Įsitikinkite, ar pardavėjas jums nemeluoja
Kitas straipsnisFejerverkai stebina ne tik grožiu, bet ir netikėtais faktais

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here