Šiuolaikinis žvejas be didelio automobilio – nė iš vietos. Ne dėl to, kad reikia privažiuoti pažliugusia pakrante prie ežero, bet dėl talpios bagažinės žūklės reikmenims. Jie užima tikrai nemažai, jei žvejas specializuojasi karpių žvejyboje.
Šiuolaikiniai žūklės reikmenys daug nesveria, tad juos nešti nėra labai sunku. Tiesiog jų yra daug. Karpininkai net perka specialius karučius žūklės reikmenims atsivežti nuo automobilio iki žvejybos vietos.
Kokie gi tai žūklės reikmenys, kad jų tiek daug ir reikia tokių pastangų?
Žvejybos įrankiai
Visų pirma, tai žvejybos įrankiai – meškerės, karpinės ritės, aksesuarai, svareliai sistemėlėms, valas, kabliukai ir t.t. Prie žvejybos įrankių dabar galima priskirti ir elektroninius signalus, kurie supypsi, kai žuvis užkimba.
Gaudymo priemonės
Karpininkams reikalingiausias daiktas – specialus meškerių stovas. Karpių gaudymas – ilgas procesas, tad tris meškeres nulaikyti rankose kelias valandas tikrai neįmanoma. Karpiams gaudyti naudojamas ir ištraukimo tinklas, taip pat specialus svėrimo brezentas. Tai didelė žuvis ir jos vien tik rankomis išlaikyti kartais nepavyksta. Juk tik papozuoti fotoaparatui reikia, įsiamžinti ir paleisti žuvį.
Maitinimas
Žuvų maitinimui ir jaukinimui skirta nemažai produktų. Tai skirtingi baltyminiai kukuliai boiliai, jaukinimo pašarai, supilstyti į maišelius, speciali lazda tolimam maisto užmetimui ar net maisto „bomba“. Maitinimui pasiruošti reikia tiek pirktinių, tiek savų priemonių, tad jų gali būti ir daugiau nei 10 kilogramų.
Žvejo daiktai
Dažnai karpių žvejyba trunka 2-3 dienas, todėl reikia ne tik tinkamai apsirengti ir apsiauti, bet ir pasiruošti vietą nakvynei – palapinę arba bent jau miegmaišį. Palapinės, miegmaišiai, kėdutės, dujinės viryklės maistui ruošti, staliukai ir kiti daiktai irgi nemažai užima vietos žvejo automobilyje.
Kai vienam reikia pasirūpinti tiek žūklės reikmenų sunešimu ir susitvarkymu, tai tikrai ne juokai.
Kodėl būtent karpininkams reikia tiek žūklės reikmenų? Tai ilga žvejyba. Be to pasišerti žuvis rekomenduojama iš vakaro, kad anksti rytą pakilus iš karto būtų galima žvejoti. Muselinės meškerės tiek aksesuarų neturi, kaip dugninės, todėl karpininkai turi būti pasiruošę savo įrangą nešti gana toli ir daug. Ir visa tai – dėl gero kadro ir to adrenalino, kuriuo mėgaujasi kiekvienas žvejas, įveikęs didelę ir stiprią žuvį.