VU Šv. Jonų bažnyčios varpinė vėl kviečia lankytojus
Šv. Jonų bažnyčios varpinė. E.Kurausko-nuotrauka

Šv. Jonų bažnyčios varpinė jau penktus metus kvies pasigrožėti Vilniaus panorama. Naują lankymo sezoną varpinė pradeda šiandien, balandžio 20 d. Ją bus galima aplankyti kasdien balandžio–gegužės ir rugsėjo mėnesiais nuo 10 val. iki 18.30 val., o vasarą – nuo 11 val. iki 19.30 val.

Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinė yra aukščiausias Vilniaus senamiesčio pastatas – viršuje įrengtoje apžvalgos aikštelėje lankytojai gali matyti panoramą iš 60 metrų aukščio. Į varpinės apžvalgos aikštelę veda autentiški mediniai laipteliai, paliksiantys įspūdį istorijos mėgėjams. Nenorintys varginti kojų galės į varpinės viršų užsikelti moderniu liftu.

Is-VU-varpines-E.Kurausko-foto

Barokinė Šv. Jonų bažnyčios varpinė statyta prieš 400 metų. Ji turi penkis įrengtus aukštus. Antrajame aukšte galima išvysti ypatingąją Fuko švytuoklę, kuri vienintelė Baltijos šalyse fiksuoja Žemės sukimosi aplink savo ašį efektą. Švytuoklė – tai virš ciferblato pakabintas rutulys, kuris siūbuodamas keičia savo padėtį, ir tai įrodo, kad Žemė sukasi aplink savo ašį.

Bilieto kaina studentams, moksleiviams ir pensininkams – 1,5 euro, suaugusiems – 2,50 euro.

Ankstesnis straipsnisKada Lietuvos vaistinėse galėsime pasiskiepyti?
Kitas straipsnisVienos brangiausių studijų visame pasaulyje – Lietuvoje nuvertinamos

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here