suvirinimas

Tam, kad suvirinimas būtų saugus procesas, būtina apsaugoti savo veidą ir rankas. Šiam reikalui tarnauja įvairūs suvirinimo priedai, kurių derėtų dairytis specializuotuose parduotuvėse.

Suvirinimo priedai: skydeliai

Kai nėra planuojami TIG suvirinimai, pasirinkimo diapazonas nebus toks didelis. Kai virinama tik MMA ar MIG režimu, srovė paprastai būna mažesnė nei 40 amperų, tad galima pasirinkti skydelius, kurie jautrūs net ir mažai suvirinimo srovei – 20 amperų. Tai žymiai sumažintų variantų spektrą.

Labai svarbu įvertinti perjungimo ir reagavimo laiką. Žinoma, jis turėtų būti kuo mažesnis. Gana nebloga išeitis būtų pasirinkti suvirinimo skydelius su nailoniniu korpusu. Pastarieji savo patvarumu gerokai lenkia plastikinius.

Apie 90 procentų suvirinimo skydelių maitinami saulės baterijos. Greičiausiai ne visiems yra žinoma, kas nutinka po to, kuomet vidinė baterija išnaudoja savo resursus. Tokių skydelių fotoelementai neardomi, nes yra užklijuoti, tam jog nepraleistų drėgmės bei dulkių. Net kai baterijos elementai atitarnauja penkerius metus, chameleonas geba tarnauti toliau, tik jei būna pakeičiami papildomi elementai.

Suvirinimo skydelius gana paprasta prižiūrėti, nes viskas ganėtinai primityvu – jeigu jis turi “šlifavimo režimą”, vadinasi tame režime būna ir išjungiamas. Kai skydelis nėra naudojamas, geriausia palikti jį perjungtą – jis turėtų būti šlifavimo režime. Tai padės palaikyti baterijas pakrautas. Tais atvejais, kuomet šlifavimo režimo nebūna, kai kurie suvirintojai įsigudrina  skydelius patalpinti tamsiame maiše tam, jog jis būtų apsaugomas nuo šviesos. Tai taip pat gali būti gera išeitis.

Suvirinimas TIG būdu

Suvirinimui volframiniais elektrodais inertinių dujų aplinkoje (TIG) gali prireikti įvairių priedų: TIG suvirinimo degiklų, jų dalių, volframinių elektrodų galąstuvų ir redaktorių, pirštinių suvirinimui. Pastarąsias visada būtina mūvėti. Tam, kad rankos būtų visiškai apsaugotos, renkantis pirštines reikėtų įvertinti daugelį aspektų: jos turėtų būti minkštos, geriausia – odinės. Tokios tiks net ir patiems preciziškiausiems suvirinimo darbams, kadangi jos bus patogios, garantuos ypatingą pirštų jautrumą bei puikiai prisitaikys prie rankų. Dažniausiai tokios pirštinės būna susiūtos kevlariniais siūlais, kurie yra ypač patvarūs ir atsparūs ugniai. Didžiulį pirštinių pasirinkimą galima rasti ten, kur siūlomi ir kiti įvairūs suvirinimo priedai (Skaityti čia).

Pirkimas internetu

Ieškant kitų suvirinimo priedų verta užsukti į specializuotas elektronines parduotuves, kurios turi didžiulį asortimentą, net ir tokių pačių smulkiausių suvirinimo priedų, kaip skydelių stiklų, elektrodų laikiklių, pedalų, suvirinimo dangtelių ir tk. Perkant internetu bus galima ne tik greičiau rasti tinkamą prekę konkrečiam atvejui, bet ir sutaupyti, kadangi specializuotos parduotuvės gali leisti, ypač lojaliems pirkėjams, tikėtis patrauklių pasiūlymų.

Tokių parduotuvių atstovai yra pakankamai kompetentingi suteikti rūpimą informaciją konkrečiu atveju. Patogu tai, kad visos užsakytos prekės bus ne tik kokybiškos, bet ir bus pristatytos per nurodytą laiko tarpą konkrečiu adresu.

Visiškai nesvarbu, ar suvirinimas – pagrindinė veikla gyvenime, ar tuo užsiimama tik mėgėjiškai savoms reikmėms, apsirūpinti suvirinimo priedais – išmintinga, o dažniausiai ir neišvengiama. Niekam ne paslaptis, jog suvirintojo darbas laikomas techniškai sudėtingu, fiziškai varginančiu ir ganėtinai pavojingu. Taip yra dėl to, kad suvirintojui tenka kvėpuoti užterštu oru, rizikuojama susirgti ūminėmis ir lėtinėmis ligomis, nes neigiamai veikiami plaučiai, akys ir oda.

Ypatingai privalu susipirkti visas būtinas apsaugas, kad nebūtų pažeista nei veido sritis, nei rankos. To nepaisantys profesionalai suvirintojai gali rizikuoti sulaukti ir darbo inspektorių nemalonės, kadangi toks savęs nesaugojimas bus traktuotas kaip darbo saugos pažeidimas. Be to, draudiminiu atveju nebus išmokama ir draudimo išmoka. Profesionali suvirinimo įranga – UAB Tolas internetinėje svetainėje.

Ankstesnis straipsnisPinigai vartojimui internetu: ką būtina žinoti kiekvienam vartotojui
Kitas straipsnisPOS sistema ir pinigai: vienas be kito – nei iš vietos

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here