skrandzio rezekcija

Nutukimas – viena opiausių šių dienų žmonijos problemų. Pastebima, kad ši problema opi yra ir išsivysčiusiose šalyse – būtent čia skaičiuojama daugiausiai antsvorio turinčių žmonių. Didesnis nei reikia svoris, ne tik daro daug neigiamos įtakos žmogaus gyvenimo kokybei, bet ir yra ienas veiksnių, galinčių sukelti labai rimtas liga. Įdomu tai, kad viena ar kita liga susirgę žmonės yra linkę kaltinti dėl ligos aplinką, tačiau retai susimąsto, jog jų pačių elgesys yra netinkamas. Taigi, kiekvienam privalu suprasti, kad jis gali padaryti dar daugiau dėl savo sveikatos bei gerovės būklės.

Mitybos subalansavimas, profesionalų paskirtos treniruotės, alkoholio ir rūkymo atsisakymas, antsvorio metimas – tai tik keletas veiksmų, kurių turėtų imtis žmogus, norintis sumažinti įvairių ligų tikimybę. Vis dėlto, neretai nutinka atvejų, kuomet problemos išspręsti savarankiškai nebepavyksta. Viena tokių yra pernelyg didelis antsvoris. Puikia žinia ta, kad šiandieninė medicina turi daug puikių galimybių šiai problemai išspręsti. Viena iš jų yra skrandžio rezekcija, apie kurią neturkus sužinosite daugiau.

Skrandžio rezekcija yra vadinama tokia operacija, kurios metu sumažinamas skrandžio tūris, tad dėl šios priežasties pacientas pasisotina kur kas mažesniais maisto kiekiais. Ši procedūra paprastai trunka 2 – 3 valandas, dažnu atveju yra pašalinama net 90 procentų skrandžio tūrio. Vis dėlto, svarbu pabrėžti ir tai, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl  prieš pradedant gydymą, visada reikalinga konsultacija, kurios metu būtų įvertinta būtų įvertinta paciento situacija bei parenkami tinkamiausi sprendimai. Taip pat vizito metu yra įvertinami ir tokie veiksniai, kaip žalingi įpročiai, vartojami vaistai bei žalingi įpročiai.

Ši procedūra turi labai daug puikių privalumų: yra išlaikomas virškinamojo trakto vientisumas, užtikrinama geresnė valgymo kokybė, greičiau pasiekiamas sotumo jausmas, per pirmus dvejus metus atsikratoma apie 60 procentų viso kūno svorio.

Atlikus operaciją, keletą dienų praleidžiama ligoninėje – stebima paciento būklė, būtina laikytis gydytojo rekomendacijų: ribojamas fizinis krūvis (tačiau visiškai pasveikus, fizine veikla privaloma užsiimti kiekvieną dieną), svarbu laikytis kruopščios higienos, vartoti vitaminus, 2 – 3 savaites daugiau laiko skirti poilsiui.

Ankstesnis straipsnisSkrandžio sulankstymo operacija
Kitas straipsnisTinder vartotojo kelionės žemėlapis

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here