Atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“ investuoja daugiau nei 600 tūkst. eurų į šiukšliavežių parko išplėtimą. Vasaros gale jį papildys keturi nauji „Volvo“ vilkikai, kurie naudoja mažiau degalų, yra draugiškesni aplinkai ir funkcionalesni, todėl leis plėsti ir gerinti atliekų surinkimo paslaugas vilniečiams ir sostinėje veikiančioms įmonėms.

„Šios keturios naujos šiukšliavežės bus vienos pirmųjų Vilniuje ir Lietuvoje, kurios atitinka itin griežto aplinkosauginio „Euro 6“ standarto reikalavimus. Su šiomis darbo priemonėmis galėsime ne tik patogiau ir greičiau aptarnauti klientus, bet ir iki minimumo sumažinsime šiukšliavežių išmetamo CO2 kiekį. Kaip teigia „Volvo“ atstovai, kai kuriose užterščiausiose miesto vietose šie vilkikai netgi valys aplinkos orą nuo kietųjų dalelių, nes į aplinką išpūs švaresnį, išfiltruotą orą, nei įsiurbia“, – teigė „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Modernūs ir taupesni vilkikai leis bendrovei efektyviau organizuoti antrinių žaliavų ir komunalinių atliekų išvežimą visoje Vilniaus teritorijoje, atnaujinti paslaugos teikimo procesą. Vienas iš „Volvo“ modelių turės specialų antstatą, pritaikytą surinkti antrines žaliavas. Jame bus dvi atskiros sekcijos, tad automobilis vienu metu galės aptarnauti du skirtingus rūšiavimo konteinerius – į vieną sekciją išversti konteinerį su, pavyzdžiui, plastiko ar popieriaus atliekomis, į kitą – stiklo.

„Taip bus itin patogu privačių valdų gyventojams, nes visos antrinės žaliavos bus išvežamos tą pačią dieną, gyventojams nereikės rūpintis, kurią dieną kurį antrinių žaliavų konteinerį išstumti iš kiemo. Tuo pačiu tai reiškia, kad jų gatvėse sumažės sunkiasvorio transporto, o tai svarbu, nes daugelio privačių namų kvartalų gatvės nėra pritaikytos sunkiasvoriam transportui. Siekiame, kad atliekų tvarkymo paslaugos būtų kuo mažiau pastebimos miesto gyventojams – jie turi kuo dažniau matyti tvarkingą aplinką, o ne šiukšliavežius“, – aiškino „VSA Vilnius“ klientų aptarnavimo vadovas Martynas Surplys.

Antrasis „Volvo“ modelis bus mažesnių matmenų – jį „VSA Vilnius“ perka specialiai Vilniaus Senamiesčio mikrorajonui aptarnauti, nes jame gatvės siauresnės, reikalingas didesnis automobilio manevringumas.

„VSA Vilnius“ efektyvesnes paslaugas teiks ne tik miesto gyventojams, bet ir verslo klientams. Specialiai jų poreikiams atliekų tvarkymo bendrovė įsigis „Volvo“ vilkiką, kuris turės integruotą svėrimo įrangą. Unikali svėrimo sistema leis tiksliai nustatyti antrinių žaliavų svorį dar jų paėmimo vietoje – tai svarbu verslo klientams, kurių apskaitoje ir atsiskaitymuose aktualus išvežamų atliekų svoris. Ketvirtasis „Volvo“ turės specialų konteinerį ir manipuliatorių-kraną, kuriuo bus patogu surinkti statybų atliekas, antrines žaliavas ar komunalines atliekas iš požeminių konteinerių. Nauji modernūs vilkikai leis verslo klientus aptarnauti dar greičiau.

„Naujosios transporto priemonės yra ne tik praktiškos darbe bei draugiškos aplinkai, bet ir modernios, su saugumo ir komforto įranga mūsų darbuotojams, taip pat techniniais priedais, kurie padės prižiūrėti konteinerių aptarnavimo efektyvumą“, – teigė M. Surplys.

Naujosios šiukšliavežės turėtų pasiekti „VSA Vilnius“ šių metų viduryje.

Ankstesnis straipsnisArtėjančios šventės – pavojus pataisams
Kitas straipsnisGaminkite sveikai su nauju Panasonic daugiafunksčiu puodu!

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here