Poliuretanas

Paprastai šiltinimas poliuretanu taikomas senesnės statybos namams, tačiau įmanoma jį panaudoti ir naujose statybose. Ypač populiaru poliuretano putomis šildyti vidinę šlaitinių stogų dalį. Bet apie viską iš eilės…

Poliuretano putos

Poliuretanas yra organinis polimeras, kuris atsparus degimui ir tirpimui, kai yra pakaitinamas. Jį sukūrė vokiečių mokslininkai 1937 metais. Nuo to laiko buvo aktyviai ieškoma jo panaudojimo būdų ir štai, dabar turime poliuretano putas. Sumaišius du elementus skystas poliuretanas virsta putomis, kurios per itin trumpą laiką plečiasi ir sukietėja. Tokiu būdu sudaromas korėto plastiko sluoksnis, kuris tolygiai padengia paviršių. Šis plastikas turi itin geras termoizoliacines savybes, todėl ir paplito šiuolaikinėje statyboje.

Poliuretanas

Poliuretano putų panaudojimas

Panaudojimas yra gana platus, nes šiomis putomis galima šiltinti tiek namų išorę, tiek vidų. Dažniausiai poliuretano putos naudojamos stogams šildyti. Stogo danga paprastai yra nelygi, todėl čia sunku sukloti jau standaus putoplasto lakštus. Reikalingi įvairūs tvirtinimo elementai, papildomos medinės konstrukcijos ir t.t. Tai ne itin efektyvu, nes poliuretano putomis šildymas atliekamas labai greitai.

Taip pat poliuretano putos yra naudojamos ir fasadų šiltinimui. Šiltinami tiek mediniai, tiek mūriniai namai.

Poliuretano putas galima purkšti į sienose esančius tarpus tose vietose, kur reikalingos itin geros termoizoliacinės savybės.

Pasak UAB „Termoefektas“ specialisto Artūro, poliuretano putos naudojamos ir perdangų šiltinimui. Tai labai populiaru verslo ir pramonės srityje, nes namuose perdangų, besiribojančių su išore paprastai nėra daug. Tuo tarpu pramoniniuose pastatuose tokių atvejų gausu.

Poliuretano putomis šiltinami ir pamatai bei baseinai. Taip pat ir įvairūs vamzdynai, nes poliuretanas gerai apgobia vamzdžius ir neleidžia jiems užšalti esant itin žemai temperatūrai.

Kaip vyksta poliuterano putų padengimas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai itin daug pastangų reikalaujantis darbas, kuriame dirba didelė komanda žmonių. Paprastai su šiltinimo sprendimais dirba 2-5 asmenų komanda, tačiau poliuretanos putos gali būti purškiamos ir vieno žmogaus.

Specialistas naudoja specialų kompresorių, kuris yra sumontuotas automobilyje ar jo priekaboje, kuris purškia ant sienos ar lubų skystą poliuretaną. Jis čia pat reaguoja su oru ir išsiplečia sudarydamas apsauginį sluoksnį. Per valandą specialistas gali išpurkšti visą stogą, todėl darbas yra labai efektyvus. Paprastai komanda su putoplasto lakštais arba mineraline vata užtruktų visą dieną, o poliuretano putos užpurškiamos per daug trumpesnį laiką. Profesionalai dirba su itin tikslia įranga, kuri idealiai maišo poliuretano putas. Tik su profesionalia įranga galima dirbti žemose temperatūros (prie +10 laipsnių).

Aišku, jos gal ir kiek brangesnės, nei tradiciniai apšiltinimo būdai, tačiau sutaupoma paslaugų sąskaita. Šiltinant poliuretanu ištaisomas ir nekokybiškas statybininkų darbas, nes poliuretanas užsandarina viską (plečiasi iki 100 kartų). Jei prieš tai dirbę statybininkai ir bus palikę plyšių, ertmių – nieko tokio. Todėl poliuretanas ir po 30 metų pilnai atliks savo darbą – patikimai saugos namų šilumą.

Ankstesnis straipsnisVerslo tinklaraščiai Lietuvoje – niekam nereikalingi?
Kitas straipsnisKepyklos gaivina močiučių duonos paslaptis

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here