SeoMoz

SeoMoz ekspertai atliko tyrimus ir nustatė įvairių veiksnių santykinį indėlį į dvi pagrindines regiono naršykles „Google“ ir „Bing“: Pavyko sužinoti tai:

1. URL

URL ilgis neigiamai įtakoja reitingą, beje, „Google” daug labiau negu „Bing“.

– Esant panašioms aplinkybėms, domeno.com svetainės turi šiek tiek mažiau galimybių aukštoms reitingo pozicijoms pasiekti. „Google” tai pasireiškia labiau nei „Bing“.

– Labai teigiamai ir beveik vienodai reitingą įtakoja domeno tikslus atitikimas paieškos užklausą. Mažiau įtakoja tikslus domeno atitikimas užklausą naudojant brūkšnelį. „Bing“ atveju domen-užklausa nenaudojant brūkšnelio yra daug naudingesnė nei su juo. „Google“ skirtumas yra daug mažesnis.

– Tinklalapis domene, tiksliai sutampantis su užklausa, yra žymiai geriau reitinguojamas „Google” ir „Bing“, jeigu randasi domene.com. „Bing“ daug labiau negu „Google“ mėgsta dmenus .org ir .net.

2. Raktažodžiai

– Raktažodžiai esantys svarbiausioje dalyje, alt paveikslėliuose ir URL žymiai labiau įtakoja reitingus „Google“, nei „Bing“. Raktažodžiai pavadinime ir H1 yra mažiau reikšmingi abiems naršyklėms, bet „Google” atveju vis tiek šiek tiek svarbesni nei „Bing“.

3. Nuorodos

– Kol kas visi aptariami veiksniai pasirodė besantys daugiau ar mažiau svarbesni „Google“ negu „Bing“. Ko reikia pastarajam? Matyti, nuorodų.

– „Bing“ daug svarbesnis yra domenų, nukreipiančių į puslapį, skaičius, negu nuorodų esančių puslapyje skaičius. „Google“ besiriamiančių nuorodomis domenų skaičius yra taip pat šiek tiek svarbesnis, negu nuorodų skaičius apskritai, bet šių abiejų veiksnių indėlis yra mažesnis, negu „Bing“.

– Kitais žodžiais tariant, nuorodų šaltinių įvairovė reklamai yra svarbesnė, negu jų skaičius.

– Taip pat labai svarbus veiksnys, beveik lygiai toks pats svarbus, yra skirtingų domenų, besiriamenčių to paties ankoro panaudojimu, skaičius.

4. Domenai

– „Bing“ mėgstami yra .org ir. gov. „Google“ jiems taip pat teikia pirmenybę palyginti su kitų domenų zonomis, bet ne taip smarkiai.

– SeoMoz ekspertai svarsto ir spėlioja apie .org sėkmės priežastis: „Ten yra mažiau šlamšto? Koomercinės svetainės rečiau registruojasi .org? Tokios svetainės uždirba daugiau nuorodų? Kaip ten bebūtų mes esame patenkinti dėl seomoz.org.”

5. Išvados

– Nuorodų veiksniai „Google“ ir „Bing“ yra vertinami žymiai panašiau, negu veiksniai susiję su puslapiu arba domenu.

– Tikslus sutapimas yra vis dar labai stiprus instrumentas.

– „Google” ir „Bing“ yra gana panašūs, apdoroti dvi svetaines arba puslapius naudojantis kiekviena naršykle yra nereikalingas laiko gaišimas. „Bing“ laikui bėgant darosi panašus į „Google” (nors galbūt kad „Google“ darosi panašus į „Bing“).

– Vienintelis veiksnys, kuris neigiamai įtakoja „Google“ reitingavimą, o „Bing“ teigiamai yra infoturinio kiekis (teksto ilgis) puslapyje.

Ankstesnis straipsnisGimę spaudinėtojais Rusijoje. Tyrimas, kaip dirba infopriemonių reklama
Kitas straipsnisMatt’as Catts‘as apie nuorodas, turinį ir indeksavimą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here