seo paslaugos

seo paslaugosKur gauti kokybiškų atgalinių nuorodų? Rimti SEO paslaugų teikėjai pasakys – rašant straipsnius ir dedant juos į specifinius puslapius. Jie dažnai vadinami straipsnių katalogais. Ar tikrai apsimoka dėti į tokius katalogus savo straipsnius su nuorodomis?

Reikia būti labai atsargiems, įvertinti kiekvieno puslapio kokybę ir turinį. Čia patarsime, kaip tai padaryti.

Senas puslapis

Ne paslaptis, kad Google vertina ilgaamžius puslapius. Jei puslapiui keli metai, jame esančios nuorodos greičiausiai matė ne vieną Google algoritmų atnaujinimą. Jei puslapis vis dar randamas paieškoje, reiškia viskas su juo yra gerai.

Beje, kaip pasižiūrėti puslapio amžių? Nereiktų maišyti su domeno amžiumi, nes didžiąją savo gyvenimo dalį jis gali būti laikomas kaip nukreipimas, o turinio įdėta tik visai neseniai. Puslapyje paieškokite Archyvo. Jei jis ne viešas, galima eiti per įrašų puslapius (po .lt pridėkite page/2 ir pakeiskite keletą skaičiukų, kol bus parodytas 404 klaidos puslapis – taip nueisite į paskutinį įrašų puslapį ir pamatysite paskutinio įrašo datą). Taip sužinosite, kada jis buvo paleistas. Dar yra Internet Archive Wayback Machine įrankis, kuris parodo kaip seniau atrodė puslapis. Tai labai vertinga informacija, nes taip galite pamatyti, kada puslapis tapo straipsnių katalogu, nors prieš tai buvo kažkuo kitu…

Tematika

Ar straipsnių katalogas turi tematiką? Jei taip, tai labai gerai. Google nuorodas vertina ir pagal tai, kad jos yra iš temiškai susijusių puslapių. Pavyzdžiui, automobilių nuomos puslapio nuoroda yra straipsnyje, publikuotame automobilizmo tematikos kataloge. Tokių temų nėra labai daug, bet pagrindinės yra verslas ir finansai, automobiliai, namai ir interjeras, grožis, medicina, laisvalaikis, IT ir t.t.

Kopijuotas turinys

SEO straipsnių katalogai turi vieną didelę bėdą. Juose publikuojamas kopijuotas turinys. Taip yra tada, kai autoriai patys laisvai gali publikuoti viską, ką tik nori. Parašo vieną straipsnį ir publikuoja jį 10 seo straipsnių katalogų. Google surenka visus ir sumažina nuorodos vertę. Naudos nebėra. Dėl to reiktų išsiaiškinti, ar puslapis leidžia autoriams savavališkai dėti straipsnius, ar reikalingas patvirtinimas. Kai kurie tokių puslapių savininkai dirba tik vieni, kiti leidžia 2-3 patikimus autorius, treti – leidžia publikuoti straipsnius visiems. Venkite pastarųjų, nes greičiausiai tame kataloge bus daug kopijuoto turinio.

Kaip apsisaugoti nuo tokių puslapių, jei tikrai norite dėti straipsnį? Pasižiūrėkite Archyvų puslapį arba Kategoriją. Jei ten pateikiami pilni straipsnių tekstai, venkite tokio puslapio. Jei pateikiamos tik santraukos, kopijuotas turinys nelabai aktualus, tad galite dėti laisvai, tik pasirinkite populiarias kategorijas ir žymas (tagus).

Dizainas

Ar puslapis – šiuolaikiško dizaino? Ar jis turi savo originalų logotipą? Gal jame yra informacija apie autorių? O gal jis prasideda ne http, o https? Jei taip, tai gerai prižiūrimas SEO straipsnių katalogas. SEO profesionalai tokius mėgsta, nes tai reiškia, kad savininkai jais gerai rūpinasi ir nuorodos juose esančiuose straipsniuose – tikrai kokybiškos.

Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, ar tinklaraštis turi pasidalinimo socialiniuose tinkluose galimybes. O gal jame matote reklamą? Reiškia, su juo intensyviai dirbama, rūpinamasi, tad jo kokybė aukšta.

Kokybiškas turinys

Ar turinys kokybiškas? Sunku įvertinti SEO tikslams rašomą turinį. Bet įmanoma. Reikia tik atkreipti dėmesį į keletą momentų:

  • Ar straipsniai ilgi? Jei jų ilgis yra skirtingas, reiškia viskas tvarkoje.
  • Ar yra iliustracijos? Jei straipsnyje pasitaiko daugiau nei viena iliustracija – viskas gerai. Beje, reiktų paanalizuoti iliustracijas – ar jos turi Alt tekstus, normalius pavadinimus…
  • Ar straipsnyje yra Youtube video klipų. Tai rodo, kad turinys yra kokybiškas ir vartotojas jame praleidžia daugiau laiko, o Google juk visa tai stebi ir daro išvadas…
  • Ar straipsnyje yra pastraipų, ar pradžia paryškinta?
  • Ar kalba yra be klaidų? Šveplas raktinis žodis – specialiai daroma klaida, tačiau ar kokybiškai parašyta kita teksto dalis?

Jei viską įvertinote, galite drąsiai talpinti ten savo straipsnį ir tikėtis gerų rezultatų. Bet prieš tai pasitarkite su SEO specialistu 😉

Ankstesnis straipsnisPrabangių automobilių nuoma Kaune
Kitas straipsnisBaidarių verslas neketina prarasti lyderio pozicijų

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here