Raudonojo Kryžiaus bėgimas – kai sportas sugriauna sienas

Žmonių solidarumas verčia trauktis net tamsiausius debesis. Nors orų prognozės žadėjo apniukusį dangų ir lietaus lašus, praėjusį savaitgalį vykęs Pasaulinei pabėgėlių dienai skirtas bėgimas „Kai finišo linija – tik pradžia“ į Palangos oro uostą sukvietė ne tik šimtus žmonių, bet ir vasarišką saulę bei nuotaiką.

Pakilus paskutiniam lėktuvui, oro uostas atvėrė vartus į renginį sugužėjusiems bėgimo profesionalams, mėgėjams, žiūrovams bei visiems, atvykusiems pagerbti daugiau nei 50 milijono žmonių, dėl karo ar persekiojimo priverstų palikti savo namus, artimuosius bei ieškoti vietos, kurioje galėtų pradėti gyvenimą iš naujo. „Kodėl finišo linija – tik pradžia? Nes daugeliui iš mūsų pasiektas finišas yra savęs ir savo jėgų išbandymas. Tačiau kai kuriems finišas saugioje šalyje po įveiktos sunkios ir siaubingos kelionės, bėgant nuo karo ar persekiojimo, –reiškia naujo gyvenimo pradžią, naujas galimybes ir svajones“, – apie renginio idėją pasakojo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos l.e.p. generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Artėjant startui – geros nuotaikos užtaisas

Likus valandai iki starto, dalyviai bei žiūrovai jau šurmuliavo piknikui ir pramogoms skirtoje erdvėje. Kol vyresni mėgavosi savo atsineštais ar vietoje įsigytais maistu ir gėrimais, jauniausieji užplūdo aitvarų gaminimo, „Vaikystės sodo“ dirbtuves bei spalvingą batutą. Pastarajame veiksmas intensyvumu turbūt nenusileido net vėliau prasidėjusiai pagrindinių bėgimų rungčiai. Vienas po kito vaikai lipo, čiuožė, juokėsi bei stodavo į eilę dar vienam smagiam pasivažinėjimui. Lietuviai, pabėgėliai iš Sirijos, Afganistano, Ukrainos ar kitų šalių – mažųjų bendravime nebuvo žodžio „kitoks“. Tu – įdomus, linksmas, draugiškas. Juk svarbiausia – kartu smagiai praleistas laikas.

„Oro uostas bėgimui pasirinktas neatsitiktinai, būdami Lietuvos vartais į pasaulį siekiame parodyti, kad norime padėti tiems, kurie pasirinko mūsų šalį tiek kaip laikiną stotelę, tiek kaip galutinę stotį“, – prieš  prasidedant bėgimui sakė Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas, kuris ir pats išbandė savo jėgas trasoje. Prie jo prisijungė ir Lietuvos oro uostų darbuotojų komanda, pasipuošusi marškinėliais su skaičiumi 100. Taip simboliškai paminėtas aviacijos Lietuvoje šimtmetis. Oro uostai taip pat įsteigė dovaną 100-ajam finišavusiam 5 kilometrų distancijoje – skrydį virš Klaipėdos laimėjo Radvilė Juškaitė.

Pirmieji trasą išbandė vaikai

Garbė pirmiesiems išbandyti oro uosto tako tvirtumą teko jauniesiems bėgikams. Raudonojo Kryžiaus atstovei iššovus starto šūvį, vaikai pradėjo minti lėktuvams skirtą dangą. Kai kas 500 metrų distanciją įveikė greitai ir savarankiškai, kai kam prireikė tėvelių pagalbos, tačiau visi sulaukė vienodo žiūrovų palaikymo ir simpatijų.

Pasiekus finišą vaikų laukė ne tik vanduo atsigaivinti, bet ir dovanos – atminimo medaliai, ledai bei kiti prizai.

Nuo iššūkių iki rekordų siekimo

Kaip ne kartą pastebėta renginio metu, oro uosto teritorija – puiki vieta gerinti asmeninius rezultatus. Išskirtinai lygi trasa, kurioje skuosti link finišo kliudyti galėjo nebent vienoje atkarpoje pūtęs vėjas. Kita vertus, gūsis tikrai nebuvo stiprus, o ir atsivėsinti šviečiant vasariškai saulei buvo ne pro šalį. Noras neatsilikti, pralenkti, išsiveržti į priekį ne vieną vertė neatsipalaiduoti. Tiesa, konkurenciją trasoje nustelbdavo kolegiškas ir draugiškas bendravimas, kitų bėgikų motyvavimas ir palaikymas. Nesvarbu, koks tavo fizinis pasirengimas. Raudonojo Kryžiaus bėgimas buvo puiki vieta įveikti save, tobulėti bei pasijusti tikra bėgikų bendruomenės dalimi.

5 km distancijoje tarp vyrų greičiausias buvo Vytautas Galvydis, nuotolį įveikęs per 18 min. ir 49 sek. Antrąją vietą užėmė Laurynas Remeika (19 min. 27 sek.), trečiąją – Mindaugas Šimkus (20 min 05 sek.). Tarp moterų nepralenkiama buvo Eglė Krištaponytė, kuriai priklauso ir geriausias rungties rezultatas (18 min. 35 sek.). Antroji liko Vilmantė Gruodytė (20 min. 45 sek.), trečioji prizinė vieta atiteko Redai Žalimienei (21 min. 04 sek.)

10 kilometrų nuotolyje triumfavo Aivaras Vareika (37 min. 30 sek.), nuo jo atsiliko Mindaugas Macijauskas (41 min. 05 sek.) ir Bronius Basalykas (41 min. 11 sek.). Moterų grupėje greičiausia buvo Indrė Plegevičiūtė (42 min.  16 sek.), ant apdovanojimų pakilos taip pat lipo Monika Dailidaitė (49 min. 00 sek.) ir Renata Žulpaitė (50 min. 25 sek.)

Ilgiausioje, 20 kilometrų distancijoje, pirmas finišo liniją kirto Gintaras Anduška (1 val. 19 min. 23 sek.). Prizines vietas taip pat išsidalino Mantas Narbutas (1 val. 21 min. 57 sek.) bei Saulius Litvinavicius (1 val. 24 min. 39 sek.). Tarp moterų įtikinamai nugalėjo Violeta Vilkickaitė (1 val. 35 min. 55 sek.). Antroji ir trečioji vietos atiteko Rūtai Stonkutei (1 val. 44 min. 0 sek.) bei Giedrei Lukošiūtei (1 val. 47 min. 35 sek.).

Tarp sporto liko nepamiršta ir renginio tema. Pakalbinti laureatai išreiškė solidarumą su pabėgėliais, parodė suprantantys jų problemas bei suvokimą, jog turime prisidėti prie jiems reikalingos pagalbos teikimo. Tokios mintys bei visa renginio atmosfera nuteikia optimistiškai bei leidžia tikėtis, jog šiuo klausimu vieningos ir pilietiškos visuomenės dėka būsime pasiruošę ištiesti pabėgėliams pagalbos ranką.

Ankstesnis straipsnisPlečiasi žiemos sezono kelionių geografija: lietuviai maudysis arabiškoje prabangoje!
Kitas straipsnis„Ford EcoBoost“ variklis – vis dar geriausias pasaulyje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here