Populiarėjant apsipirkimui internetu, vis daugiau lietuvių renkasi bankams alternatyvius mokėjimo būdus

Remiantis Statistikos Departamento duomenimis 2014 metais lyginant su 2010 metais gyventojų kurie naudojosi e-prekyba asmeniniais tikslais dalis padidėjo net 2.55 karto nuo 10,2 proc iki 26,0 proc. Tačiau mokėjimų rinkos dalis tenkanti gryniesiems pinigams kinta neženkliai, 2011-2013 metais ši dalis sumažėjo tik 2 proc remiantis Lietuvos banko duomenimis.

Galima daryti prielaidą, kad už prekes, įsigytas internetu yra atsiskaitoma grynais pristatymo metu (ang. Cash-on-delivery). Tačiau, kaip pastebi alternatyvių mokėjimo sprendimų tiekėjo “Spectro Finance” vadovas Vytautas Karalevičius, tik 3 iš 10 lietuvių lankomiausių internetinių parduotuvių leidžia savo pirkėjams už prekes atsiskaityti grynaisiais pinigais atsiimant Lietuvoje:

Lentelė 1: Populiariausi e-prekybos puslapiai tarp lietuvių 2014 metų gruodis.

Interneto parduotuvėAlexa reitingas Lietuvoje1Tikėtinas lankytojų skaičius2ŠalisGalimybė mokėti kortele internetuGalimybė mokėti grynais
1Aliexpress.com12500,000KinijaTaipNe
2Amazon.com13500,000JAVTaipNe
3Pigu.lt25500,000LietuvaNeTaip
4Ebay.com26500,000JAVTaipNe
5Ebay.co.uk42150,000JKTaipNe
6Amazon.co.uk57150,000JKTaipNe
7Alibaba.com58150,000KinijaTaipNe
8e-senukai.lt68100,000LietuvaNeTaip
9skytech.lt85100,000LietuvaNeTaip
10Booking.com102100,000JAVTaipNe

1“Alexa” tai reitingas tarp visų lietuvių lankomų puslapių.

2Tikėtinas lankytojų skaičius yra spėjamas remiantis GemiusBaltic 2014 metų gruodžio mėnesio duomenimis (http://www.audience.lt/pages/display/visitors), remiantis tokia logika: jeigu portalas Vz.lt turintis “Alexa rank” 15 2014 metų gruodį turėjo 493038 lankytojus, tai Aliexpress.com ir Amazon.com tikėtina turėjo tokį pat arba didesnį skaičių lankytojų. Ši prielaida yra daroma, nes tiksli statistika nėra prieinama.

El. komercijos puslapių statistika parodo tik pirkėjų lankomumą, bet ne pardavimus. Akivaizdu, kad nors užsienio parduotuvės yra populiaresnės pagal lankytojų skaičių, tačiau potencialūs pirkėjai ilgą laiką negalėjo atsiskaityti išvengdami atsiskaitymų naudojantis banko paslaugomis. Matydami šią kliūtį „Spectro Finance” 2014 metų pabaigoje išleido pirmąją Lietuvoje ne bankinę virtualią „MasterCard“ mokėjimo kortelę “SpectroCard.com”. Tai puikus sprendimas žmonėms, norintiems atsiskaityti grynaisiais pinigais, tačiau nenorintiems riboti savo pasirinkimo tik grynuosius priimančiomis internetinėmis parduotuvėmis. Taip pat vengiantiems atsiskaitinėti bankinėmis kortelėmis.

Nors paslauga yra teikiama dar tik pusmetį, o keletas tūkstančių įmonės klientų nėra pakankamai didelė imtis spręsti apie lietuvių įpročius atsiskaitant už prekes internetu, tačiau tam tikros išvados jau gali būti padarytos. Kaip teigia “Spectro Finance” vadovas – du trečdaliai visų mokėjimų naudojant “SpectroCard.com” yra atliekami tokiose prekybos vietose, kaip “Aliexpress.com”, “Amazon.com” ar “eBay.com”, o vienas trečdalis mokėjimų yra už įvairias paslaugas tarp kurių dominuoja mokėjimai už reklamą “Google AdWords” tinkle.

Užsisakyti “SpectroCard” kortelę trunka mažiau nei minutę, o kortelės išdavimas šiuo metu nieko nekainuoja. Be to, priešingai nei alternatyvius sprendimus kortelę galima papildyti, bet kuriuo paros metu „Perlo“ terminaluose, „Lietuvos Pašte“, „Lietuvos Spaudos“ kioskuose ar “Maxima” kasose.  Taip yra išvengiama visų problemų susijusiomis su bankiniais mokėjimais. Nors kortelę papildyti galima ir bankiniu pavedimu, pildymas grynaisiais pinigais mokėjimo vietose yra klientams labiausiai priimtinas būdas.

„Spectro Finance“ komanda, suburta trijų lietuvių – Vytauto Karalevičiaus, Manto Mockevičiaus bei Justo Dobiliausko. Jie 2013 metais Lietuvos ir Europos rinkai pristatė “SpectroCoin.com”, sprendimą leidžiantį lengvai naudotis virtualia valiuta – bitkoinais.

Ankstesnis straipsnis„Open R&D Lietuva” tinklo suvenyras nustebino CERN vadovybę
Kitas straipsnis„Samsung“ tyrimas „Living Smart“: Baltijos šalių tarpe aktyviausiai energiją taupo lietuviai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here