Jau dažno namuose galima sutikti plastikinius langus. Šie dažnai pasirenkami dėl savo gerų termoizoliacinių savybių, estetikos, ir funkcionalumo. Taip pat dėl to, jog jiems nereikia skirti ypatingos priežiūros. Visgi, viskas, ką reikia daryti, norint džiaugtis nepriekaištingais langais, tai karts nuo karto juos valyti. Žinoma, plastikiniai langai Kaune, Vilniuje ar kituose didmiesčiuose, ko gero, yra valomi daug dažniau, nes nuo didesnio eismo ant langų susikaupia daugiau nešvarumų. Mažesniuose miestuose plastikiniai langai rečiau pasidengia tamsiu nešvarumu sluoksniu, tačiau bet kokiu atveju, visi turėtų skirti bent truputį laiko juos nuvalyti ir tinkamai jais pasirūpinti. Kaip tai daryti ir kokias priemones naudoti, sužinosite šiame straipsnyje.

Dulkės ir nešvarumai ant baltų plastikinių langų kaupiasi dažniau ir yra labiau pastebimi. Didesniuose miestuose, valyti langus rekomenduojama kas 3 mėnesius, o mažesniuose miesteliuose ar kaimuose, kur oro taršos lygis mažesnis, langus užtenka nuvalyti 2 kartus per metus.

Žinoma, langus reikia palaikyti ne tik estetiškus, švarius, bet ir funkcionalius. Su laiku, gali atsilaisvinti varžteliai languose, atsilaisvinti rankena, todėl reikėtų plastikinius langus stebėti ir pastebėjus defektų ar veikimo trugdžių, kreiptis į specialistus, kurie padės langus sureaguliuoti.

Plastikinių langų valymas tikrai nėra sunkus procesas. Svarbiausia, pasirinkti priemones, kurios nebus šiurkščios langui ir nepažeis jo paviršių. Langų valymui rinkitės minkštą šepetėlį, minkštą šluostę ir šilto vandens ir muilo mišinį. Nepamirškite, kad įvairios šveitimo kepminės, ar kitos priemonės su grubiais paviršiais gali subraižyti lango rėmus!

Valydami dulkes, gerai išvalykite jų sankaupas vyriuose, rėmo kampuose. Taip pat rekomenduojama plastikinių langų vyrius kartais sutepti universalia alyva. Langų rėmus valykite švelniai, su minkšta šluoste, naudodami šiltą muiluotą vandenį. Jeigu yra labiau įsisenėjusių dėmų ant lango rėmo, į vandenį įmaišykite truputį specialaus langų valiklio.

Patį lango stiklą taip pat valykite su švelnia šluoste. Pirmiausia langą padenkite langų valikliu ir su šluoste braukite iš viršaus į apačią. Langą nusausinkite ir, jei reikia, pakartokite procesą.

Nepamirškite, kad valant plastikinių langų rėmus nepatariama naudoti stiklo valiklio, įvairių baliklių ar priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio. Venkite šveitimo miltelių ar kitų abrazyvinių valiklių, kurie gali lengvai pažeisti rėmo išvaizdą. Nenaudokite šarminių valymo priemonių, šiurščių šveitimo kempinėlių.

Taigi, plastikiniai langai Kaune, Vilniuje ar kituose didmiesčiuse valomi kas 3 mėnesius, o mažesniuose miestuose juos užteks nuvalyti du kartus į metus. Nepamirškite, kad tinkamai prižiūrimi langai jums tarnaus ilgiau ir galėsite džiaugtis nepriekaištinga estetika, švara ir funkcionalumu!

Ankstesnis straipsnisKokie vyriški laikrodžiai yra madingiausi?
Kitas straipsnisGamtai draugiški sodo nameliai: kaip tokius įsirengti?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here