Nuo 2005 m. Lietuvoje veikianti Skandinavijos finansinių ir apskaitos paslaugų tiekėja „Norian“ keičia vardą į „OpusCapita Accounting“. Tapusi stambios „OpusCapita“ grupės dalimi kompanija ne tik pritraukė naujų klientų, bet ir plečia padalinį Lietuvoje.

Finansinių procesų racionalizavimo sprendimus teikianti įmonė „OpusCapita“ su Norvegijos „Norian Group“, teikiančia užsakomąsias finansinės apskaitos paslaugas, susijungė dar 2014 m. pabaigoje. Suomijos kapitalo „OpusCapita“ grupės padaliniai veikia devyniose Europos valstybėse ir turi daugiau nei 2300 darbuotojų, kurie teikia finansų valdymo ir automatizavimo bei užsakomąsias paslaugas daugiau nei 11 tūkst. klientų 50-yje valstybių visame pasaulyje.

Regioninis kompetencijų centras Vilniuje

„OpusCapita Accounting“, buvusi „Norian“, finansinių transakcijų centrą Vilniuje įkūrė prieš dešimtmetį, tačiau palaipsniui padalinio Lietuvoje atliekamos funkcijos gerokai išsiplėtė. 2013 m. Vilniuje esantis padalinys iš paprastas finansinių transakcijų paslaugas teikiančio biuro virto Kompetencijų centru, atsakingu už apskaitos, žmogiškųjų išteklių ir darbo užmokesčio, kredito administravimo, finansų valdymo sistemų bei konsultavimo paslaugas Norvegijos, Švedijos ir Lietuvos įmonėms. „Šiuo metu didžiuojamės būdami pagrindiniu „OpusCapita Accounting“ varikliu – apie 70 proc. paslaugų kompanijos klientams teikiama iš Vilniaus“, – pasakoja „OpusCapita Accounting“ centro Vilniuje vadovė Lina Maroščikienė.

L. Maroščikienės teigimu, spartų kompanijos augimą lėmė darbuotojai: „Lietuvoje pradėjome nuo pagalbinio biuro funkcijų, o šiandien esame kompetencijų centras, kurio darbuotojai labai vertinami kompanijoje. Dėl savo kompetencijų ir skandinavų kalbų žinių lietuviai itin pageidaujami bendruose projektuose Švedijoje ir Norvegijoje, kviečiami vadovauti projektams, vykdomiems kitose šalyse.“

Klientų skaičius auga

Po „Norian“ įsigijimo „OpusCapita“ tapo vienu didžiausių finansinės apskaitos paslaugų teikėjų Norvegijoje ir stambiu užsakomųjų finansinių paslaugų rinkos dalyviu. Be to, šis įsigijimas išplės kompanijos galimybes teikti paslaugas smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Šiuo metu Vilniuje dirbančią 130 žmonių komandą ketinama ir toliau plėsti finansų specialistais.

„Tapę „OpusCapita Accounting“ dalimi ne tik pritraukėme naujų klientų iš Norvegijos bei Švedijos, bet ir ketiname siūlyti vis aukštesnės pridėtinės vertės paslaugas, reikalaujančias didesnių kompetencijų,“ – pasakoja L. Maroščikienė. Jos teigimu, jau šiandien Vilniuje ieškoma mažiausiai penkių specialistų.

Nuo kovo pradžios biure Vilniuje jau pradėjo dirbti nauja 12 žmonių komanda, kuri pirmuosius 5 mėnesius mokysis norvegu kalbos. Analogiškus 5 mėnesius trunkančius norvegų arba švedų kalbos kursus nuo 2014 pradžios kompanijos iniciatyva baigė jau 34 žmonės, dar daugiau nei 20 būsimų darbuotojų mokosi šiuo metu.

Ankstesnis straipsnisKonkurencijos taryba išsiaiškino, kas slypi po nubrauktomis prekių kainomis
Kitas straipsnisTV3 įsigijo interneto reklamos kompaniją SmartAD

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here