muitinės tarpininkai

Logistika – sritis, reikalaujanti kruopštumo, tikslumo ir operatyvumo. Todėl čia labai svarbu laikas. Organizuojant prekių ar krovinių vežimą iš vieno taško į kitą, o ypač, kai keliaujama skirtingose valstybėse, labai svarbu, kad maršrutas būtų suplanuotas nepriekaištingai, o keliaujant neiškiltų neplanuotų situacijų. Tačiau šioje srityje dažnai pasitaiko atvejų, kai kilus neplanuotoms situacijoms tenka užgaišti, vėluoti. Vienas sudėtingiausių pervežimo etapų yra stotelės muitinės postuose, kur vežėjams keliami griežti reikalavimai. Todėl vis dažniau kompanijos ieško muitinės tarpininko paslaugos, kad galėtų šį etapą įveikti sklandžiai ir greitai.

Kodėl tai naudinga?

Tarpininko paslaugos apima labai daug veiklų. Pasirašius sutartį, tarpininkas pasirūpina ne tik visais reikalingais dokumentais, reikalingais importo, eksporto ir tranzito procedūroms. Taip pat parengiamos reikalingos deklaracijos, važtaraščiai ar kiti dokumentai. Daugelis tarpininkų vos per vieną dieną gali paruošti reikalingus dokumentus. Be to, profesionalūs tarpininkai dirba ir savaitgaliais bei švenčių dienomis, tai ypač svarbu logistikos versle.

Kartais manoma, kad muitinės tarpininko paslaugos naudingos tik verslo naujokams. Esą galbūt jie dar nežino, kokie reglamentai keliami importuojant ir eksportuojant prekes, o gal tiesiog nėra įgudę biurokratiniuose reikaluose. Tačiau tiesa tokia, kad tarpininkų paslaugomis naudojasi net ir seni rinkos žaidėjai, nes tai yra paslauga, kuri padeda verslui greičiau atlikti savo darbą. Pirmiausia todėl, kad praktikoje taisyklės, taikomos muitinėje, keičiasi gana dažna. Net ir daug metų dirbant rinkoje sunku susekti nuolatinius pasikeitimus ir visada būti jiems itin gerai pasiruošusiems. O kiekvienas užtrukimas gali sustabdyti traukinį. Negana to, netinkama dokumentacija gali užtraukti ir finansinę atsakomybę.

Kaip reikėtų ieškoti tarpininko?

Priklausomai nuo to, ar pasirinksite patikimą tarpininką, gali priklausyti ir Jūsų vežamų prekių ar krovinio kaina. Dažnai logistikos versle pasitaiko atvejų, kai netinkamai užpildyti dokumentai, neišanalizuotos šalies taisyklės ir reglamentavimas gali kainuoti itin brangiai. Krovinys gali būti sustabdytas, o į galutinį tašką grįžti nuostolingas. Todėl labai svarbu, kad muitinės tarpininko paslaugos būtų profesionalios ir patikimos.

Įvairiose šalyse šias paslaugas teikia tiek muitinės, tiek logistikos kompanijos. Tarpininko paslaugos yra ypač naudingos toms kompanijoms, kurios rūpinasi prekių vežimų per kelias šalis. Kai maršrute suplanuoti kelių skirtingų valstybių sienų kirtimai, labai svarbu išmanyti visų jų taikomas taisykles. Norint būti tikriems, kad samdomas tarpininkas patikimas, geriausiai kreiptis tiesiai į šalies muitinę su klausimu, kas gali teikti muitinės tarpininko paslaugas. Dažnai pasitaiko, kad tarpininkai dirba muitinės postuose, kur suderinus paslaugas, jau laukia kliento su svarbiausiais reikalingais dokumentais.

Ankstesnis straipsnisRestoranas Vilniuje – senoji Baltijos virtuvė
Kitas straipsnisŽieminiai paltai ir kokybiškos striukės moterims

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here