Medienos dažymas

Medis yra populiari medžiaga, kuri naudojama ne tik baldams gaminti, bet namams statyti. Turint tokį namą reikalingi tinkami dazai medienai, kurie užtikrintų ne tik gerą estetinį vaizdą, bet ir funkcionalumą bei ilgaamžiškumą, patikimumą. Renkantis dažus labai svarbu žinoti, kokia jų tikroji paskirtis, kokius paviršius jais galima dažyti ir panašiai. Rinkoje yra daugybė įvairių pasiūlymų, tad pasirinkti išties yra iš ko. Tačiau labai svarbu nečiupti pačių pirmų pasitaikiusių dažų, kol nesate tikri dėl jų kokybės, sudėties bei kitų detalių. Medienai skirti dažai nėra tokie paties kaip, pavyzdžiui, sienoms skirtieji. Todėl labai svarbu pasitarti su kompetentingais specialistais, kurie patars ir padės išsirinkti tinkamiausius dažus vieniems ar kitiems medžio paviršiams. Priklausomai nuo to, kas bus dažoma, priklauso ir pačių dažų pasirinkimas, jų savybės bei paskirtis.

Paruošimas

Prieš dažant bet kokį medinį paviršių labai svarbu ne tik parinkti tinkamus dažus, bet ir deramai paruošti medieną. Net ir patys geriausi bei kokybiškiausi dažai neduos puikaus rezultato, jeigu mediena nebus apdorota ir tinkamai paruošta naudoti. Kad dažai medienai tarnautų ilgai ir kokybiškai, būtina prieš tai pasirūpinti pačia mediena. Visų pirma, prieš dažant medieną reikia ją nušlifuoti sausu švitriniu popieriumi. Paskui reikia nuvalyti dulkes, o užtepus pirmą dažų sluoksnį, vėl reikės šiek tiek pašlifuoti medieną, kad ji būtų lygi. Mediena yra gyva, todėl ją veikia temperatūrų svyravimai, drėgmė, pelėsis, įvairūs vabzdžiai. Norint apsaugoti medinius paviršius nuo šių veiksnių, reikia naudoti specialias medžiagas, kurios užkerta tam kelią. Net ir labai kokybiški medienos dažai netarnaus ilgai, jeigu mediena bus paruošta netinkamai, blogai apdorota ir neapsaugota nuo įvairių neigiamų įtakų.

Vidus ar išorė?

Pasirinkti dažai medienai turi atitikti paskirtį. Vienokie dažai yra tinkami vidaus paviršiams, kitokie – lauko. Todėl labai svarbu renkantis dažus atkreipti dėmesį, kokiems paviršiams jie tinkami naudoti, kokiomis sąlygomis ir panašiai. Nuo biologinį irimą lemiančių mikroorganizmų medieną apsaugo impregnavimas, todėl tiek vidaus, tiek išorės naudojimui skirtą medieną verta impregnuoti specialiomis medžiagomis. Ypač tai svarbu atlikti medienai, kurie yra naudojama lauke. Priešingu atveju net ir patys geriausi dažai neapsaugos nuo irimo bei kitų defektų, kuriuos dažnai lemia išorinės aplinkos veiksniai, tokie kaip drėgmė, temperatūra, krituliai ir kita. Visi tinkami dažyti mediena dažai turi savo charakteristiką, pagal kurią galima nuspręsti, ar dažai tinka vidaus, ar išorės medienai dažyti. Į tai labai svarbu atkreipti dėmesį, nes lauko medienai skirti dažai turi būti atsparūs drėgmei, krituliams ir kitiems veiksniams. Priešingu atveju jų tarnavimo laikas bus trumpas ir nekokybiškas.

Medžio rūšis

Ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į pačią medžio rūšį. Tai taip pat turi įtakos renkantis dažus. Pavyzdžiui, tamsesnę medieną dažant reikia naudoti blokuojantį gruntą, kuris prislopina drėgmę. Iš tamsios medienos išeinanti drėgmė iškelia ant paviršiaus dėmes, kurių specialus gruntas padeda išvengti. Kurie geriausi dažai medienai, gali patarti specialistas, žinantis, kokią medžio rūšį kokiais dažais dažyti. Bene daugiausia dėmesio skiriama renkantis dažus mediniam namui. Norint, kad jie tarnautų ilgai ir kokybiškai, o namas gerai atrodytų, neverta gailėti pinigų, tačiau verta išsirinkti tinkamiausius ir kokybiškiausius dažus, kurie tinka mediniams namams dažyti. Pasak žinovų, prieš dažant namą labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas ir teisingą dažymo technologiją. Priešingu atveju net ir patys kokybiškiausi dažai medienai nesuteiks tokio rezultato, kokio buvo tikėtasi ir laukta.

Ankstesnis straipsnisAutoservisas Vilniuje
Kitas straipsnisRuberoidas stogui

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here