Lietuvos verslininkai aktyviau gina savo verslo teises Europos Sąjungoje

Ūkio ministerijoje veikiantis Lietuvos SOLVIT centras 2014 m. nagrinėjo 92 skundus ir gynė Lietuvos bei kitų Europos Sąjungos (ES) piliečių ir įmonių pažeistas teises. Pastebėta, kad vis daugiau Lietuvos verslininkų, kuriems kitoje ES šalyje buvo taikomi griežtesni reikalavimai nei vietos verslininkams, aktyviau gina savo verslo teises Europoje ir kreipiasi pagalbos. 2014 m. iš visų gautų skundų 23 proc. sudarė verslo atstovų skundai, o 2013 m. iš jų buvo gauta tik 7 proc. skundų.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos piliečiai ir verslo atstovai vis daugiau žino apie savo teises ir, svarbiausia, aktyviau jas gina, nes kiekvienas SOLVIT gautas skundas prisideda prie bendrosios rinkos veikimo gerinimo. Išsprendus konkrečią  asmens ar įmonės problemą, kartu užtikrinamas ir sklandesnis bendrosios rinkos veikimas. Tad ir toliau aktyviai dirbsime šia linkme – spręsime iškylančias Lietuvos verslininkų ir piliečių tarpvalstybines problemas“, – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Lietuvos piliečių teisės užsienio šalyse dažniausiai pažeidžiamos dėl automobilių registracijos, vairuotojo pažymėjimo keitimo, profesinės kvalifikacijos pripažinimo ir socialinės apsaugos sityje. Taip pat padaugėjo verslo atstovų skundų į Lietuvos SOLVIT centrą dėl prekių tiekimo į rinką ir diskriminacinių mokesčių. Pagalbos dažniausiai ieškota dėl Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Italijos valdžios institucijų sprendimų, kai šiose šalyse buvo pažeidžiamos jų teisės.

Ūkio ministerijoje veikiančio Lietuvos SOLVIT centro tikslas – padėti Lietuvos piliečiams ir įmonėms, susidūrusiems su ES iškilusiomis problemomis, nemokamai ir neteisminiu būdu jas išspręsti.

Daugiau apie Lietuvos SOLVIT centro teikiamas paslaugas ir 2014 m. veiklos ataskaitą rasite adresu http://www.ukmin.lt/solvit.

Ankstesnis straipsnisLietuvoje tuberkuliozės gydymo rezultatai – blogiausi visoje Europos Sąjungoje
Kitas straipsnis„Wizz Air“ 2015 m. žiemos planai Lietuvoje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here