Vis dėlto žaviausias apatinio darbužio akcentas yra korsetas.
Žinoma, ji priskirti prie apatinių baltinių galima tik sąlyginai, tačiau vis dėlto jis ypatingai traukia mūsų dėmesį.
Net antikos freskose jau vaizduojamos suspaustos talijos ir krūtinę pabrėžiantys įtaisai.
Korseto kilmės šalimi šiuo metu yra laikoma Venecija pačioje Renesanso aušros pradžioje. Venecija tuo metu buvo pagrindinis uostamiestis ir prekiavo su viso pasaulio civilizuotomis šalimis. Tai taip pat buvo didžių pirklių, skulptorių ir tapytojų kraštas. Ir be abejonių, tai buvo ir madų centras pasaulyje. Tomis dienomis atsirado “korsetas”, toks, kokį šį žodį ištarus mes šiomis dienomis įsivaizduojame , o jo pagrindinis kūrėjas ir gamintojas buvo kalvis. Korsetas tapo pagrindiniu mados atributu.
Tačiau negalime teigti, jog ir seniau korseto nebuvo. Tik pakankamai sunku yra atrasti tikrąją jo gimimo pradžią. Tačiau iki 13a. “korsetu” būdavo vadinami visai kitokie dalykai.
Patys pirmieji taip vadinamieji korsetai buvo labiau panašus į labai suspaustus marškinius. Dar maždaug šešis amžius prieš tai buvo labai madingas standus ir tvirtas korsažas vadinamas dabar “cotte hardie”. Toliau žvelgiant yra išlikusiu netgi grafinių korsažo piešinių, nupieštų menininko, kuris priskirtas 1043metų piešiniams. Ten vaizduojama “Piktoji mados dvasia”, tai figūra pusiau moteris , tačiau su paukščio galva ir nagais. Ši pabaisa buvo pavaizduota su drabužiu, kurį mes galime pavadinti korsetu. Nors tai labiau panašu į medžio juosteles perpintas plieno vijomis. Vis dėlto yra manoma, jog toks mados atributas nebuvo naudojamas tuo metu. Bent jau iki 12a. kai į madą atėjo tunika. Jau rašėme, jog tais laikais buvo madingas drabužis “cotte”, tai buvo ornamentuota suspaustos medžiagos juosta , tarsi primenanti korsetą.
Pirmą kartą žodis “korsetas” ( “corsetto” itališkas žodis) buvo paminėtas 1265 metais. Šis žodis reiškė daugiau aprangos akcentą apjuosiantį liemenį virš sijono. Šis žodis kilo iš kito žodžio, kuris reiškė drabuži uždengiantį visą liemenį.
XIII amžiaus rankraščiuose minimas korsetas, kaip drapiruojantis drabužis suknelei. Ir kuo toliau tuo laikui bėgant korsetas buvo veržiamas stipriau.
Korsetas, kaip savarankiškas drabužis, pradėtas dėvėti XIVa. ( tai vadinamoji burgundiška mada ). Damos, norėjusios būti madingos , kentėdavo nemažus nepatogumus.
Korsetas šiomis dienomis. Išvados
Apie 2001-2002 metus korsetas buvo perkeltas i mūsų kasdienybę. nuo šiol jis tapo mūsų kasdieniu drabužiu, kuriuo galėjo pasipuikuoti kiekviena moteris. juos galima vilkėti visur ir darbe, pobūvyje ir laisvalaikiu. tai tapo mados fenomenu. Juos nešioti tapo galima ir ant drabužių ir po jais, galimi betkokie eksperimentai.
Šiuo metu ( 2004 metais ) tai yra begalo madingas drabužis. jų galima pamatyti pačių įvairiausių spalvų, formų, dydžių, pagamintų iš pačių naujausių medžiagų, nuo trikotažo, šilko, polistero iki storų aksominių siuvinėtų ir gausiai dekoruotų, bei išpuostų raukiniais bei įsiūvais. korsetas dabar yra simboli : moteriškumo, laisvės, moters dominavimo, nuolaidumo ir jėgos.
tai drabužio detalė kuri keliavo per amžius ir nešė tas pačias moteriškasias vertybes. toks ilgaamžiškumas verčia moterį dėvinčią jį jaustis stipria ir taip pat amžinai žavinga apsirengusią nuostabią suknelę. mums jis visuomet primena suidealizuota romantišką Moulin Rauge’ą . tai ko gero ir išliks kintančiu tačiau niekuomet neužmirštamu moterų aksesuaru per amžius.