Reklaminės kompanijos organizavimas individualioje įmonėje

Reklaminės kompanijos organizavimas individualioje įmonėjeKiekvienas verslas siekia reklamuotis paprastai ir nebrangiai. Už kelis šimtus eurų galima sudėti iškeltus įmonės pristatymus keliuose verslo informacijos kataloguose. Bet tai irgi reikalauja laiko ir šiek tiek išlaidų? Ar tikrai verta gaišti ir užsiimti šia reklamos forma? O gal tą sumą geriau investuoti į AdWords reklamą?

Daug klausimų, į kuriuos reikia išsamių atsakymų. Juos pateiksime netrukus.

Ilgalaikė investicija

Pirmiausiai, reklamą verslo kataloguose reiktų priimti kaip ilgalaikę investiciją. Ji jau rytoj neatves dešimties naujų klientų, tačiau su laiku sužinojusių apie įmonę būtent iš verslo katalogų vis daugės. Verslo katalogas yra vieta, kurioje skelbiamas neilgas įmonės pristatymas. Jame apibūdinama įmonės veikla ir paslaugos, todėl tai turėtų būti gana reprezentacinis turinys.

Verslo katalogas taip pat pateikia ir faktinę įmonės informaciją – įmonės kodą, tikslų adresą, kontaktinius duomenis, biuro vietą žemėlapyje, informaciją apie vadovą ir t.t.

Užėjęs lankytojas gali iš karto skambinti nurodytais kontaktais ir kalbėtis su atsakingais žmonėmis dėl prekių pirkimo, ar paslaugų užsakymo. Verslo informacijos kataloge esanti puslapis gali būti laikomas savotišku nukreipimo puslapiu (landing page), kurio tikslas – pristatyti įmonę ir parduoti jos paslaugas.

SEO nauda

Niekam ne paslaptis, kad verslo katalogai investuoja nemažai į SEO. Optimizavimas paieškos sistemoms yra naudingas tuo, kad įmonių puslapius rodo tada, kai žmonės paieškoje ieško informacijos apie tą įmonę. Jei įmonės aprašymas yra unikalus, jis bus rodomas gana aukštai paieškos rezultatuose. Kopijuoti rezultatai gali būti praleidžiami, bet visi šie SEO momentai reikalauja atskiro straipsnio.

Beje, nuorodos iš verslo katalogų paprastai turi „nofollow“ atributą ir daug naudos neneša, nebent už gryną nuorodą yra sumokama papildomai. Jei katalogas geras – tikrai apsimoka.

Naujienų kanalas

Mažos įmonės tinklaraštis per mėnesį sulaukia 50-100 lankytojų. Tuo tarpu rimto verslo katalogo Naujienų sritis tokio kiekio sulaukia per kelias valandas. Dėl to įmonių naujienas apsimoka skelbti ne tik savo puslapyje, tačiau ir verslo kataloguose. Aišku, ne visas, o tik svarbiausias, nes dažnai tai gali būti mokama paslauga.

Tokiu būdu verslo katalogas tampa savotiška žiniasklaidos priemone.

Tai savotiška konkurencija straipsnių katalogams, kurie paprastai dideliu lankomumu nepasižymi, nors SEO prasme ir yra gana neblogi (retas kuris, nes juos reikia prižiūrėti atitinkamai).

Prekės ženklo žinomumas

Kuo daugiau prekės ženklas sutinkamas internete, tuo geriau jį įsimena lankytojai. Tai labai svarbu stiprinant prekės ženklą. Tiesa, turi būti naudojama kokybiška vaizdinė medžiaga, priešingu atveju efektas gali būti ir atvirkštinis.

Verslo katalogai neakcentuoja savojo prekės ženklo. Svarbiausia – jų naudotojų prekės ženklai ir jų reklama.

Tai nebrangi interneto reklamos forma, kurią turėtų išbandyti visi verslai. Katalogų yra nemažai, tad kurį rinktis? Rekvizitai.VZ.lt yra neabejotinas lyderis. Nr. 2 rinkoje – imones.lt, Nr. 3 – Spec.lt. Toliau reiktų pasižiūrėti ir į tam tikras rinkas. Itin stiprūs statybų sektoriaus verslo katalogai, turintys daug naudotojų ir puikų turinį.

Ar verta? Taip, verta, tik reikia atsirinkti, ką gaunate ir už kiek visa tai gaunate… Kartais kaina neadekvati kokybei…

 

Ankstesnis straipsnisObuolys per dieną padaro sveiką kiekvieną: ką sveiko ir įdomaus iš jų gaminti?
Kitas straipsnisEgzotinės kelionės – tiems, kurie pajūrį nori iškeisti į liūtų draugiją

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here