Kaip išsirinkti geriausią grilių?

Ženkliai pagerėjus orams, savo virtuvę šiltajam sezonui norisi perkelti į kiemą – tuomet mitybos racione karaliauja gardžiausi grilio patiekalai. Tiesa, jų kepimui reikalinga ir atitinkama įranga, kurios pasirinkimo įvairovės šiais laikais tikrai netrūksta. Jeigu šį šiltąjį sezoną nusprendėte įsigyti naują grilių, pirmiausiai turėsite apgalvoti keletą pagrindinių aspektų – apsispręsti Jums padės žemiau pateikti patarimai.

Pasirinkite tipą

Galima išskirti kelis pagrindinius grilių tipus:

·        Elektriniai. Šio tipo modeliai pasižymi kompaktišku dydžiu ir yra lengvai prižiūrimi. Be to, juos galima naudoti bet kokiu oru – svarbiausia, kad netoliese būtų elektros lizdas. Tiesa, kepiniai taip pat neįgauna tokio ypatingo skonio, tačiau toks prietaisas gali tapti puikia mini elektrinės viryklės alternatyva.

·        Dujiniai. Šie griliai puikiai tinka taupantiems laiką, kadangi jie greitai įkaista, o dažnu atveju galima rasti ir skirtingoms temperatūroms pritaikytas zonas. Tai reiškia, kad vienu metu bus galima kepti skirtingų rūšių produktus. Visgi, šio tipo įranga yra kiek sunkesnė, o kartais – ir brangesnė.

·        Angliniai. Nors tokie griliai įkaista kiek ilgiau, o pats procesas taip pat yra ilgesnis, jis atneša puikius rezultatus. Kaitra pasiskirsto tolygiai, tad kepiniai gražiai apkepa ir įgauna malonų dūmų aromatą.

·        Kamado. Tokios įrangos uždegimui dažniausiai taip pat yra naudojama anglis, tačiau ji suteikia dar daugiau galimybių. Ilgai išsaugojamas karštis, reguliuojamas oro srautas ir temperatūra suteikia galimybę pritaikyti tokias kepsnines ne tik įprastiems grilio patiekalams: ją panaudosite ir kaip rūkyklą, ir netgi kaip orkaitę. Vienos populiariausių šiuo metu yra Kamado Bono kepsninės, kurias galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atkreipkite dėmesį į grilio medžiagą

Griliai yra gaminami iš skirtingų medžiagų – nuo šio aspekto taip pat priklauso tam tikros jų ypatybės. Itin palankiai yra vertinama keramika: ji pasižymi puikia karščio izoliacija ir išskirtiniu ilgaamžiškumu. Visgi, pastebėjus net ir minimalius įtrūkimus, su jais reikėtų kuo greičiau susitvarkyti. Kokybės nestokoja ir nerūdijančio plieno griliai, kurie gali atlaikyti aukštesnę temperatūrą. Dažnai galima pastebėti ir plienines kepsnines: kuo jų sienelės bus storesnės, tuo įspūdingesnio ilgaamžiškumo galėsite tikėtis. Akivaizdu, kad kiekvienas iš šių tipų nestokoja privalumų – pagalvokite, kokios savybės labiausiai imponuoja Jums.

Apsispręskite dėl tinkamiausio dydžio ir formos

Šie kriterijai yra labai individualūs ir priklauso nuo Jūsų poreikių. Jei grilį dažnai norėsite pasiimti su savimi į gamtą, logiška, kad patogiau bus keliauti su kompaktiškesniu gaminiu, tačiau jeigu dažniausiai maistą gaminsite gausiam svečių būriui, efektyviau tai padarysite turėdami didesnę kepsninę. Tad šiuo atveju reikės atrasti optimaliausią variantą. Grilių forma turi įtakos karščio pasiskirstymui. Jei kepsninė yra platesnė, primenanti statinę, vienu metu galėsite kepti daugiau maisto – toks modelis ypač tiks kepsniams ar mėsainiams. Tuo tarpu apvali forma tiks tiems kepiniams, kuriems yra reikalinga aukštesnė temperatūra.

Apsibrėžkite biudžetą

Priklausomai nuo dydžio, tipo, komplektacijos ir kitų panašių veiksnių, grilių kainos gali labai ženkliai skirtis, todėl iš anksto turėtumėte pagalvoti, kiek ketinate išleisti – taip paieškos klostysis efektyviau. Lygindami kepsnines tarpusavyje, daug dėmesio turėtumėte skirti komplektacijai: kartais rinkinyje galima rasti nemažai kepimui reikalingų priedų, tad šiais pirkiniais nebereikės rūpintis atskirai. Taip pat turėtumėte įsitikinti, ar naujoji kepsninė bus stabili, pakankamai mobili ir lengvai prižiūrima – tuomet tokia įranga nekels papildomų rūpesčių.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, turėtumėte lengvai nuspręsti, kuris grilis geriausiai tinka Jums. Pasirinkimo tikrai netrūksta – svarbu iš anksto įsivertinti savo poreikius.

Ankstesnis straipsnisPILNO, PLATAUS SPEKTRO IR IZOLIATAS: SKIRTINGI CBD PRODUKTŲ TIPAI
Kitas straipsnisGeriausia metalo supirktuvė Vilniuje, kokia ji?