Kaip „Google“ PageRank įtakoja reitingavimą?

Rand‘as Fiškin‘as komentuodamas iliustruotą straipsnį SeoMoz, klausia – ar verta svetainės puslapių įrankių baro PR rodikliams skirti tiek daug dėmesio, kiek jam paprastai skiria sistemų optimizuotojai?

Rand‘as mano, kad įrankių baro PR neturėtų būti tarp pagrindinių svetainės kokybės ir sėkmės reitingavimo paieškos sistemose metrikų, dėl šių priežasčių:

• retai atnaujinamas, 2 – 4 kartus per metus;

• yra vienu iš daugiau nei 200 reitingavimo veiksnių;

• taikomas puslapiams, o ne svetainėms;

• yra labai neapibrėžtas dydis. „Google“ apskaičiuojamas PR yra išreiškiamas dideliais skaičiais, o  įrankių bare yra išreiškiamas dešimties balų skale. Taigi vienas puslapis su įrankių baro PR4 gali turėti daug didesnį reitingą, nei kitas su ta pačia įrankių baro verte.

• apgalvotas netikslumas. Daugelį metų iš eilės „Google“ demonstratyviai mažina įrankių baro PR vertę tam, kad nubaustų svetaines, prekiaujančias nuorodomis.

Bet galbūt tai yra ne taip svarbu, kaip SeoMoz eksperto Bèn‘o Hèndrikson‘o duomenys apie PR ir paieškos rezultatų pozicijų koreliaciją.

 Kaip „Google“ PageRank įtakoja reitingavimą?

Ši diagrama atspindi puslapių pozicijų, nustatytų įvairių paieškos sistemų rezultatuose, koreliaciją su tų puslapių „Google“ PR. Kaip matyti iš diagramos, google.com rezultatai koreliuoja, koreliacija pasiekė vertę 0,18, kur 1,00 – absoliuti priklausomybė, o 0,00 – nėra jokios priklausomybės visai. Išreikšta absoliučiais skaičiais priklausomybė yra ne per daug didelė, bet dar įdomesnė yra santykinė priklausomybė nuo PR įvairiose paieškos sistemose. Britų Google.co.uk yra daug mažesnė už Amerikos Google.com. Reklamuojantis „Yahoo“, „Google“ PR yra praktiškai nenaudingas, o štai „Bing“ jį pastebi.

Dar vienas įdomus klausimas aptariamas Fiškin‘o straipsnyje – kaip kitos populiarios metrikos, palyginti su PR įtakoja Google.com paieškos rezultatus. Palyginimui buvo paimti tokie rodikliai, kaip:

• nukreipiančių domenų skaičius (metrika SeoMoz);

• puslapių įtakingumas (metrika SeoMoz);

• išorės nuorodų „Yahoo“ skaičius!

serp

Iš grafiko galima daryti išvadą: nuorodų skaičius, skirtas puslapiui „Yahoo“, labiau koreliuoja su jo pozicija „Google“ paieškos rezultatuose nei su savo PR “Google”.

Galiausiai, pažiūrėsime, kas daro poveikį ne „Google“ puslapio, o viso domeno reitingui.domain

Sužinoti savo svetainės Complete Rank galima compete.com užsiregistravus neemokamoms SEO paslaugoms. Nuorodų skaičių „Yahoo“ galima rasti Yahoo! Site Explorer’yje. SeoMoz metrikos yra rodomos seo-sąraše Mozbar, paslaugose Open Site Explorer ir Linkscape.

Ankstesnis straipsnis301 peradresavimai nepadeda išsaugoti infosrauto iš „Bing“ ir „Yahoo“
Kitas straipsnisJaunimą erzina naujovės “Facebook’e”