Daugelis vairuotojų be automobilio jaučiasi tarsi be rankų. Nesėkmingas arba sunkus užvedimas – itin nemaloni problema, kurios išspręsti patiems praktiškai neįmanoma. Tuomet reikalingas profesionalus starterių remontas. Surasti patikimus meistrus – itin svarbi užduotis, nes nuo to priklauso gedimų šalinimo trukmė ir saugumas.
Kas dažniausiai nutinka starteriams?
Starteriams gali grėsti įvairūs gedimai. Kadangi tai – kompleksinė automobilio dalis, nustoti veikti gali bet kuris jos elementas. Specialistai teigia, kad starterio gedimo ypatumai iš dalies priklauso nuo automobilio markės, modelio. Kitaip tariant, kai kuriuos dalykus galima nuspėti iš anksto, dar neišardžius detalės.
Žinoma, gedimai priklauso ir nuo automobilio naudojimo ypatumų. Taigi, sugesti gali bet kuri dalis. Jei genda mova (bendiksas), starteris veikia, tačiau variklis vis tiek neužsikuria. Gali būti ir taip, kad variklis užsikuria tik labai trumpam. Tokius gedimus itin lengvai sutvarko Toptis autoservisas Vilniuje ar kuriame kitame mieste.
Jei nebeveikia įtraukiančioji relė, starteris gali nerodyti jokių gyvybės ženklų. Tačiau kartais būna ir taip, kad pats starteris suveikia, bet negali išvystyti pakankamo galingumo. Relė gali nekontaktuoti, kontaktuoti nepakankamai. Deja, tokiu atveju būtinas visos relės keitimas nauja. Panašiai nutinka ir sugedus šepetėliui.
Kai susidėvi įvorės arba guoliai, gedimas atpažįstamas kone lengviausiai. Jį išduoda pašaliniai garsai. Dėl šio gedimo starteris gali ir visai nesisukti. Tokia problema pavojinga tuo, jog laiku nepakeitus besidėvinčių detalių, tenka keisti arba remontuoti ne tik jas, bet ir kitas. Vienas pavyzdžių – išdegusios apvijos. Tokiais atvejais patikimas autoservisas turėtų būti aplankytas kuo greičiau.
Kaip galima išvengti gedimų?
Jei starterio remontas Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste nevilioja, verta pamėginti to išvengti. Žinoma, tai veiksminga mažiau naudotiems automobiliams. Kuo senesnė mašina, tuo didesnė tikimybė, kad detalės susidėvės ar ges tiesiog dėl laiko įtakos. Taigi, efektyviausias būdas remontui išvengti – kuo taisyklingesnis dalių naudojimas.
Specialistai pataria išjungti starterį iškart, kai tik automobilis užsiveda. Juk kuo ilgiau naudojame daiktą, tuo trumpesnis jo tarnavimo laikas. Kai variklis jau veikia, net kelis kartus padidėja starterį sudarančių elementų apsukų skaičius per minutę. Laikyti starterį įjungtą, kai jis jau atliko savo funkciją, yra tiesiog netikslinga.
Dar viena klaida – ilgas įjungto starterio laikymas. Meistrai nerekomenduoja laikyti pasukto starterio ilgiau nei 10 sekundžių. Jei nepavyksta užkurti automobilio, verčiau padaryti pusės minutės ar minutės trukmės pertrauką ir pabandyti dar sykį. Jei įmanoma, geriau plaukti ir ilgiau. Bėda ta, kad starteris labai greitai įkaista, tačiau atvėsimui reikia laiko. Nedarant pertraukos, automobilių starterterių problemų šalinimas gali būti gana keblus, ilgas ir brangus procesas.
Patyrę, geri meistrai taip pat pastebi vieną apgaulingą problemą. Kartais į remonto dirbtuves atgabenami tvarkingi, pavydėtinos būklės starteriai. Jie įtarimų savininkams sukelia dėl to, kad neužsiveda variklis. Tačiau taip nutinka ne dėl paties starterio gedimo, o dėl to, kad jo nepasiekia elektros srovė. Todėl verta retkarčiais patikrinti ir nuvalyti akumuliatoriaus gnybtų kontaktines dalis. Tokiu atveju starteriui nebus suversta nepelnyta kaltė ir nereikės mokėti už meistrų konsultaciją.
Kartais patiems suprasti, kas nutiko starteriui, yra gana sudėtinga. Tam reikia nepriekaištingo jo sudėtinių dalių išmanymo. Neretai ir profesionalai, pavyzdžiui, Toptis autoservisas Vilniuje gedimą aptinka tik išardę visą starterį. Tuomet ir nusprendžiama, ką daryti verta labiausiai: keisti visą starterį, renovuoti atskiras jo detales ar tiesiog jį išvalyti. Taigi, starterių remontas – atsakomybės ir žinių reikalaujantis rūpestis, kurį visuomet geriau patikėti šios srities ekspertams.