Vienos nemaloniausių situacijų su technikos prietaisais yra jų taisymai. Net nesinori galvoti, kaip tektų gyventi namuose, jei reikėtų vežti taisyti dulkių sriublį, skalbimo mašiną ar net televizorių. O ne, tik ne televizorių! Jau seniai įpratom, kad dažnai vos tik nubudus jį įsijungiame dėl smagios muzikos ar mėgiamos rytinės laidos, geriant kavą taip pat viena akimis žvilgtelėti mėgiamą serialą ar vakare, grįžus po darbų, jaukiai įsitaisyti ant sofos ar fotelio po pleduku, su užkandžių lėkšte žiūrėti mėgiamas laidas ar filmus. Kažin ar rastume namus, kuriuose nebūtų televizoriaus. Kiekvienas iš mūsų užaugome namuose, kuriuose jis buvo tikrų tikriausiai būtinybė. Net ir dabar projektuojant bei įsirenginėjant naujus namus atsižvelgiama į šeimininkų poreikius televizoriaus žiūrėjimui, kad būtų tinkama tam vieta bei atstumai. Apie pastaruosius niaunsus galime pakalbėti ir plačiau.

Dažnai, kai atliekamas televizorių remontas ir jis grąžinamas atgal į namus, iškyla klausimų – ar tinkama jam kambaryje numatyta vieta, ar ne per arti, ar ne per iš toli jį žiūrime ir pan. Taigi į ką svarbu atkreipti dėmesį, jei Jūsų planuose naujo televizoriaus pirkimas ar keitimas į naują modelį.

  • Vienas svarbiausių niuansų renkantis televizorių yra patalpos dydis. Apsvarstykite, koks yra patalpos, kurioje nori pastatyti ar pakabinti televizorių, plotas. Jeigu erdvė labai maža, patariama rinktis tuos televizorius, kurių įstrižainė yra iki 30 colių. Jeigu kambarys yra vidutinis arba mažas, geriau įsigyti apie 43 colių įstrižainės televizorių ar didesnį. Tais atvejais, kai patalpa itin erdvi, geriausia bus pirkti didesnius nei 61 colių modelius. Pastarieji televizoriai bus labai didelių ekranų ir jų perteikiamą vaizdą kuo puikiausiai matysite iš visų atstumų.
  • Kokia bus televizoriaus ekrano raiška bei įstrižainės dydis – priklausys žiūrėjimo komfortas. Tad ekrano raiška taipogi turėtų būti renkamasi atsižvelgiant į atstumą, iš kurio žiūrėsite ir ekrano dydis, apie kurį galvojate. Konkrečiais klausimais gali patarti televizorių pardavėjas.
  • Nereikia pamiršti ne tik įstrižainės dydžio, bet ir žiūrėjimo kampo. Vaizdo kokybė bei specialistų vadinamas „dalyvavimo efektas“ yra sukuriamas periferiniu regėjimu. Jis priklauso nuo žiūrėjimo kampo į televizoriaus ekraną.
  • Egzistuoja ir minimalus atstumas nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos. Pasimatuokite jį. Ekranas neturėtų būti pernelyg arti tos vietos, kur sėdėsite. Parinktas per mažas atstumas gali turėti neigiamos įtakos ne tik regai, bet ir žiūrėjimo patogumui.
  • Nieko keisto, jei egzistuoja minimalus atstumas nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos, tai turi būti nustatytas ir didžiausias atstumas nuo televizoriaus iki žiūrėjimo vietos. Šiame taške televizoriaus įrengimas užtikrins patogų žiūrėjimą. Jei, tarkim, atstumas bus didesnis nei 3 metrai, naršant internete arba skaitant titrus 41 colių televizoriuje gali atsirasti sunkumų.

Pasistatote namuose patogiai, tinkamu atstumu televizorių, džiaugiatės juo metus, kitus ar trečius ir štai – televizorių remontas. Tenka ką nors taisyti. Vieniems televizorius išsijungia savaime arba iš viso neįsijungia, kitiems – garsas yra, o vaizdo nerodo arba atvirkščiai, galbūt mirga ekranas, garsas vėluoja, televizorius neranda kanalų ir panašios problemos. Vienas iš dažniausių modernių televizorių gedimų – apšvietimo lempos. Tokiu atveju vaizdo ekrane nematysite, bet bus garsas. Patyrę meistrai gali daugelį šių problemų išspręsti tam, kad Jūs vėl galėtumėte džiaugtis TV laidomis, naršymu internete per televizoriaus ekraną ar klausyti radijos. Nesibaiminkite kreiptis į patikimus meistrus, kad televizorių remontas būtų užtikrintai ir profesionaliai atliktas. Siūlome kreiptis į Techremontas.lt

Ankstesnis straipsnisCBD aliejus: priežastys, kodėl turėtumėte jį išbandyti
Kitas straipsnisKaip atrodo šuns mėgstamiausia diena?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here