Žmonės paprastai maišo du dalykus – plokštinius pamatus ir grindų betonavimą. Tai labai susiję darbai, tačiau vis tiek jie skirtingi.
Grindų betonavimas turi būti nebūtinai ant žemės. Juk ir antrojo ar trečiojo aukšto grindys taip pat betonuojamos. Tiesa, jos dažniau vadinamos perdangomis, tačiau dabartinės technologijos leidžia pasidaryti visiškai normalias grindis ir kituose aukštuose.
Grindų betonavimas yra labai stipriai susijęs su šildomomis grindimis. Kaip jau minėjome, jos gali būti ir namo antrame aukšte. Paprastai antrasis aukštas skiriamas vaikams arba miegamiesiems, todėl šildomos grindys tikrai ten reikalingos.
Plokštiniai pamatai yra unikalūs tuo, kad tai pamatai ir grindys viename. Kai pastatomi juostiniai pamatai, grindis reikia betonuoti papildomai. Plokštinių pamatų atveju, grindys yra vientisos su pamatu. Painu? Prisiminkite, iš ko padaryti pamatai, kaip jie liejami. Pirmiausia įkalama armatūra, pastatomos liejimo formos ir tada sudedama papildoma armatūra, kad pamatas būtų stabilus. Tik tada pilamas betonas. Visa tai prižiūri patyrę inžinieriai, kurie puikiai žino, koks patvarumas reikalingas, kad pamatai išlaikytų namo svorį.
Plokštinių pamatų atveju viskas vyksta kiek kitaip. Klojama termoizoliacinė medžiaga tiesiai ant grunto, ant jos putoplasto plokštės, o ant jų formuojamas armatūros rėmas, vedžiojamos komunikacijos. Tada pilamas betonas, jis lyginamas, presuojamas ir tokiu būdu sustingta į vientisą didelį monolitinį pagrindą. Betono reikia kiek mažiau, todėl namų statybos kaina mažėja, nei su įprastais plokštiniais pamatais. Vienu šūviu nušaunami du „zuikiai“ padaromas pamatas ir betonuojamos pirmojo aukšto grindys. Jos gali būti šildomos, arba ne – kaip pageidauja savininkai. Net jei persigalvojama grindis išbetonavus, visada lieka elektrinių šildomų grindų variantas, tačiau tada reiktų pasidomėti ir galimybėmis ant stogo statyti fotoelementus, kad būtų sutaupyta nemažai elektros.
Grindų betonavimas tai dar nereiškia, kad grindys yra gatavos. Paprastai ant betono yra klojamas dar vienas izoliacinis sluoksnis, o tik tada – pasirinkta grindų danga. Juk laminato tiesiai ant betono nepatiesi – reikia lyginti grindų paviršių. Tiesa, kiliminė danga galima, tačiau, jei tik grindys yra šildomos. Parketui taip pat reikalinga speciali tvirtinimo danga, todėl betonavimas – dar ne grindys, ant jų gyventi nelabai galima.