Kas yra granuliniai degikliai?

Granuliniai degikliai yra automatiniai įtaisai, kuriuose kaip kuras naudojamos medžio granulės. Granuliniai degikliai skirti prijungti prie jau sumontuotų įvairaus tipo katilų arba komplektuoti su nauju katilu. Degikliai gali užtikrinti visiškai automatinį šildymą, taupydami laiką. Medžio granulės iš bunkerio tiekiamos į granulinį degiklį tokiu tūriu, kad būtų užtikrinta reikiamas medžio granulių kiekis norimai temperatūrai palaikyti.

Kodėl verta pasirinkti granulinį degiklį?

Granuliniuose degikliuose įrengta automatinio uždegimo funkcija – elektrinė ritė pašildo paviršių arba orą ir sukelia granulių užsidegimą; galimybė valdyti galią – atsižvelgiant į momentinę degiklio galią, keičiamas tiekiamo kuro kiekis; degimo proceso kontrolę, kurią teikia jutiklis; šviežio oro tiekimo ventiliatoriaus galios reguliavimas, atsižvelgiant į momentinę galią; saugos įranga – apsauga nuo degiklio perkaitimo, apsauga nuo užsidegimo į rezervuarą, apsauga nuo katilo temperatūrą. Nutrūkus elektros energijai, degiklis nustoja veikti – degimo kameroje išdeginama esamos kuro sankaupos, o degimas sustoja.

Taip pat prie degiklio galima prijungti termostatą. Tokiu būdu oro temperatūrą galima reguliuoti nekeliant į katilą. Galite nustatyti savaitinį darbo grafiką – ekonomišką temperatūros lygį ir normalią temperatūrą.

Kai kurie granuliai degikliai taip pat turi nuotolinį valdymą per internetą ir išmanųjį telefoną. Galite stebėti šildymo procesą, nustatyti norimą šildymo ir karšto vandens temperatūrą, pamatyti medžio granulių sąnaudas ir likusį granulių kiekį rezervuare, stebėti savo granulinio degiklio veikimo būseną, taip pat peržiūrėti paskutinių 30 dienų istoriją. Jei granulinis degiklis nustoja veikti, galite pamatyti priežastį arba gauti pranešimą apie problemą. Žinoma, granuliniai degikliai, turintys tiek daug papildomų funkcijų, tampa gerokai brangesni ir tikrai ne visuomet toks didelis papildomų funkcijų kiekis atsiperka.

Kur galima montuoti granulinį degiklį?

Granulinį degiklį galima montuoti ant beveik bet kokio katilo, svarbiausia, kad degiklio dydis atitiktų krosnies durelių dydį. Katilo priekinėse duryse padaryta skylė, į kurią įmontuotas degiklis. Skirtingiems katilams granulinio degiklio montavimo procesas yra skirtingas, kai kuriuose katiluose jis įmontuojamas į apatines duris, kituose – per vidurį, kai kuriuose – viršutinėje dalyje. Granulinio degiklio įrengimas paprastai nereikalauja daug laiko, jį galima įdiegti į esamą katilą per kelias valandas. Be to, katilo negalima atjungti nuo šildymo sistemos.

Granulių degiklį galima montuoti ant esamų durų arba galite nusipirkti atsargines katilo duris, tokiu būdu išlaikydami galimybę ateityje naudoti kitos rūšies kurą, nes granulinio degiklio įrengimas neleidžia vienu metu paleisti katilo granulėmis ir, pavyzdžiui, mediena, nes liepsna iš degančios medienos gali perkaitinti granulinį degiklį. Tokiu atveju prieš keičiant kurą, granulinis degiklis turi būti pašalintas.

Norint užtikrinti degiklio veikimą, reikia specialaus sraigto, kuris valdomas automatiškai ir tiekia reikiamą kiekį granulių iš talpyklos į degiklį. Sraigtas gali būti skirtingo ilgio. Jame yra specialus sraigtinis strypas, išilgai kurio degalai iš bako yra gabenami į granulių degiklį. Sraigto veikimą užtikrina valdymo pultas, prijungtas prie jo elektros variklio. Sraigto veikimas ir išjungimo laikas priklauso nuo pasirinktos ir įdiegtos maitinimo valdymo skydelio užduoties.

Kokio granulių rezervuaro reikia?

Granulių rezervuaro dydis yra skirtingas. Paprastai jis pasirenkamas atsižvelgiant į šildomą plotą, norimą darbo laiką neužpildžius rezervuaro, granulinio degiklio galią ir kambario, kuriame įrengta šildymo sistema, dydį. Kuo didesnį rezervuarą pasirinksite, tuo rečiau jį reikės užpildyti granulėmis. Katilą reikia valyti kartą per savaitę, neatsižvelgiant į rezervuaro dydį.

Ankstesnis straipsnisKokie yra granulinio katilo pranašumai ir trūkumai?
Kitas straipsnisPasaulio prieskoniai