Labiausiai žmonės bijo, kad juos namuose užpuls ginkluotas plėšikas, parodė ne gyvybės draudimo bendrovės BTA užsakytas tyrimas. Visoje Lietuvoje apklausti žmonės taip pat įvardijo, jog bijo išgirsti po namus vaikščiojančio plėšiko žingsnius ar jo daužiamo stiklo garsą, išsigąstų radę sugadintą durų spyną, sunerimtų namuose pasigedę daiktų.

 „Tyrimo metu paaiškėjo, kad net 49 procentai žmonių bijo, jog plėšikas bus ginkluotas. Didžioji dalis ginkluoto užpuoliko baimę įvardinusių asmenų gyvena mažuose miestuose ar rajonų centruose. Galimas daiktas, kad šiose vietovėse gyvenantys asmenys – vyresnio amžiaus. Jie bijo, kad reikiamu momentu neprisišauks pagalbos“, – teigė ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Turto draudimo produktų vadovė  Dalia Strazdienė.

 Iš 1011 apklaustųjų, net ketvirtadalis (25 procentai) apklaustųjų nurodė, kad labiausiai bijotų išgirsti naktį po namus vaikščiojančius plėšikus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tokio apiplėšimo scenarijaus labiausiai bijo aukščiausio išsimokslinimo respondentai bei didžiųjų miestų gyventojai.

 Nepaisant visų žmonių baimių, statistika rodo, kad dauguma vagysčių įvykdoma šeimininkams išvažiavus, palikus neprižiūrimą būstą ar jiems miegant. Jei vagystė suplanuota, dažniausiai ji įvykdoma žaibiškai. Be grynųjų pinigų ir mobilios ar kompiuterinės įrangos, kuri labai populiari vagių tarpe, vagys taip pat susirenka papuošalus, kailinius ir kitą brangų, greit ir nesunkiai realizuojamą turtą.

Būsto draudimas nuo plėšimų – vienas iš paprasčiausių, klasikinės apsaugos variantų

Iš 1011 visoje Lietuvoje apklaustųjų 11 procentų asmenų teigė, kad labiausiai bijotų išgirsti naktį plėšiko daužiamo stiklo garsą. 6 procentus išgąsdintų rasta sugadinta durų spyna. 5 procentai baimintųsi nerasti dalies daiktų namuose.

Remiantis BTA ne draudimo bendrovės BTA užsakymu rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, būsto draudimas nuo plėšimų yra viena populiariausių draudimo rūšių. Taip pat gyventojai linkę draustis nuo automobilių vagysčių bei traumų. Būstą vienodai linkę draustis ir daugiau ir mažiau išsilavinę didmiesčių bei mažesnių miestelių gyventojai.

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA klientų aptarnavimo tinklas – vienas plačiausių Lietuvoje. Šiuo metu veikia 107 bendrovės atstovybės, klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 400 darbuotojų. 2014 m. bendrovė užregistravo 39 tūkst. naujų įvykių ir išmokėjo 27 mln. eurų draudimo išmokų. Pernai ne gyvybės draudimo bendrovė vidutiniškai per vieną mėnesį išmokėjo virš 2 mln. eurų, per vieną darbo dieną išmokėjo vidutiniškai po 100 tūkst. eurų arba per vieną darbo minutę vidutiniškai išmokėjo po 200 eurų draudiminių įvykių žaloms padengti.

Ankstesnis straipsnisJei išnyktų 74% prekės ženklų, vartotojai jų nepasigestų
Kitas straipsnisEkspertės apie gėlynų formavimą: kad ilgai džiugintų vaizdu ir kvapu