Atėjus gimtadieniui, vestuvėms ar universiteto baigimui gėlių puokštės tampa vienas dalykų, kurio pasirinkimu neabejojame. Tačiau dažnai rinkdami puokštę mąstome tik apie tai, kas mums gražu ir ,,užkabina akį’’ čia ir vietoje. Toks sprendimas dažnai lemia, kad gėlių puokštės neatneša norimo džiaugsmo ir efekto. Tad į ką reikia atkreipti dėmesį renkant gėlių puokštes įvairioms šventėms?

Gėlių puokštės pagal sezoniškumą

Kiekviena gėlė turi savo sezoniškumą, todėl nenuostabu, kad gėlių puokštės skiriasi kiekvienu metų laiku. Žinoma, pagrindines gėles puokštėms galima rasti visus metus, tačiau norint labiau išskirtinės puokštės gėles gali reikėti užsakyti labai iš anksto. Taip pat gėlių puokščių sezoniškumas yra svarbus, nes kiekviena gėlė skirtingai priima esamas oro sąlygas. Kai kurios gėlės gali lengviau pakelti svyruojančias temperatūras, kitoms reikia pastovumo. Taip pat pasirinkus tinkamas sezonui gėlių puokštes, būsite užtikrinti , kad jos bu šviežios. Bene universaliausios gėlės puokštėms yra rožės. Jos tinka visiems metų laikams ir gali išsilaikyti ilgiau. Gėlių puokštės iš rožių dėl to ir yra populiariausios. Pavasario ir vasaros metu gėlių puokštės gali būti įvairesnės, nes gėlių pasirinkimas yra daug didesnis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad gėlių puokštės karštu sezono metu reikalauja daugiau vandens, todėl jas reikia drėkinti dažniau. Taip pat reikia vengti tiesioginės saulės spindulių, nes gėlių puokštės tada gali greitai išdžiūti ir nuvysti. 

Gėlių puokštės: priežiūra

Norint, kad gėlių puokštės išliktų ilgiau gyvybingos, reikia ir tinkamos priežiūros. Kai kurios gėlių puokštės gali reikalauti mažiau dėmesio, todėl jos yra geras pasirinkimas tiems, kas neturi laiko ir noro rūpintis gėlių puokštėmis. Kai kurios gėlių puokštės yra daromos iš mažiau vandens mėgstančių gėlių, pavyzdžiui, herberų. Tokiu atveju vandens užtenka, kad vos apsemtų gėlių puokštės apačią. Kokio vandens kiekio reikės gėlių puokštei geriausia teirautis floristo, kuris gamino puokštę. Kadangi gėlių puokštė dažniausiai būna sudaryta iš skirtingų augalų ir gėlių, tik floristas pasakys tinkamiausią jų priežiūros būdą. Kai kurie floristai galės net pasiūlyti tinkamų mišinių su mineralais ir kitomis medžiagomis, kurie padeda gėlių puokštės gyvybingumui išlikti dar ilgiau. 

Dar vienas naudingas patarimas norint išlaikyti gėlių puokštės grožį – kartas nuo karto apipurkšti ją vandeniu. 

Daugiau naudingų patarimų teiraukitės floristo, kuris patars dėl vandens kiekio, keitimo, papildomų priemonių.

Ankstesnis straipsnisKaip atrodo šuns mėgstamiausia diena?
Kitas straipsnisTelefonų remontas ir ką daryti sušlapus mobiliajam telefonui

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here