Franšize yra laikoma pinigų suma, kuria gali būti sumažinama draudimo išmoka, kitaip tariant tai yra žalos dydis, kuris yra neatlyginamas t.y transporto priemonės nuostolių dalis, kurią kiekvieno draudimonio įvykio metu susimoka pats draudėjas. Frančižė gali būti išreiškiama litais arba procentais nuo draudimo sumos ir  jos dydis yra nurodomas draudimo sutartyje . Vagystės atveju labiau paplitę naudoti procentinę franšizę.

Franšizės privalumas yra tai, kad atsiranda galimybė sumažinti draudimo įmoką. Taip yra todėl, nes draudimo kompanija nebėra atsakinga už smulkias žalas, kurių administravimo kaštai yra mažesni. Draudžiantis be franšizės draudėjui tenka sugaišti nemažai laiko, kol užpildomi reikalingi dokumentai draudimo išmokai gauti, nors jos vertė gali būti tik keliasdešimt litų. Todėl taupant laiką, į tokias mažas žalas būna nekreipiama dėmesio. Tokiu atveju labai pravartu turėti franšizę ir susimažinti draudimo įmokos dydį.

Franšizės rūšys:

  1. Sąlyginė. Tokiu atveju draudikas nemoka draudimo išmokos, jei padaryta žala yra mažesnė arba lygi franšizės dydžiui. Bet jei draudimo išmoka viršija franšizės dydį , tai draudimo išmoka nėra mažinama;
  2. Besąlyginė. Tokiu atveju draudimo išmoka yra mažinama franšizės dydžiu kiekvieno draudiminio įvykio metu.

Draudikas turi teisę netaikyti franšizės, kuri yra nurodyta draudimo sutartyje. Taip gali atsitikti tada, kai draudikui, išmokėjusiam išmokas, tenka reikalauti išmokėtų sumų gražinimo iš asmens atsakingo už padarytą žalą.

Ankstesnis straipsnisNedraudžiamieji įvykiai ir nekompensuojami nuostoliai
Kitas straipsnisDraudimo suma, įmoka