„ENERSTENA“ JAU IR PRANCŪZIJOJE

Įmonių grupė „Enerstena“ yra biomasės deginimo technologijų lyderė Lietuvoje, kuri pagrindinę technologinę įrangą biokuro katilinei tieks ir į Prancūziją. Pagal specialų užsakymą „Enerstena“ suprojektavo ir pagamino 2 vandens šildymo katilus po 12 MW, kurie jau yra pakeliui į Nantes miestą. Įranga bus pristatyta įmonei Prancūzijoje, kuri yra pripažinta ekspertė pramoninių katilų ir kurą deginančių įrenginių gamyboje.

Katilai buvo suprojektuoti ir pagaminti pagal EN 12953 standartą. Užsakovas gaminiams iškėlė daug papildomų reikalavimų, kuriuos mūsų įmonė turėjo atitikti. Reikėjo, kad katilai neviršytų užsakovo nurodyto svorio ir matmenų. Dėl eksploatavimo buvo iškelti specifiniai reikalavimai gaminių konstrukcijai ir katilų paviršiaus temperatūrai. Gaminiai turėjo neviršyti užsakovo nurodytos temperatūros, tam projektuojant buvo pasirenkamos neeilinės izoliacinės medžiagos. Taip pat buvo iškelti reikalavimai gaminio aerodinaminiam ir hidrauliniam pasipriešinimams. Iki pradedant gaminti katilus, „Enerstena“ užsakovui turėjo pateikti suvirintojų atestatus, WPS – suvirinimo procedūrų aprašus, WPQR – suvirinimo procedūros patvirtinimo protokolus. Taigi, reikėjo įrodyti lietuviškos įmonės patikimumą ir tinkamą darbuotojų kvalifikaciją. Aukštesnius reikalavimus negu reikalauja EN 12953 standartas, užsakovas iškėlė ir gaminio gamybos kontrolei – 100 proc. katilų dūmų vamzdžių ir kėlimo kilpų suvirinimo kontrolei. Didžiuojamės, kad visi šie reikalavimai buvo kuo puikiausiai įvykdyti. Katilų hidrauliniame bandyme dalyvavo užsakovo inspektorius. Katilus suprojektavo „Enerstena“ inžinierius-konstruktorius Vilius Kiniulis, pagamino patyrusi „Enerstenos“ įrangos gamintojų komanda.

„Enerstena“ įmonių grupė savo veiklą perkelia į kitas šalis. Jau ne pirmą panašų biokuro energetikos projektą „Enerstena“ yra įgyvendinusi Latvijos rinkoje. 2014 m. ten pradėjo veikti įmonės „Naujenes Pakalpojumu Serviss“ katilinė. „Enerstena“ šiai įmonei pagamino 5 MW (2 MW+ 3 MW) katilus, 2 pakuras, 2 multiciklonus, 2 sauso tipo ekonomaizerius, dvi kuro tiekimo ir dvi pelenų šalinimo sistemas. Įmonei „Ventspils siltums“ pagamintas kondensacinis ekonomaizeris, skirtas esamiems 26 MW galios biokuro katilams, šiuo metu gaminams ekonomaizeris 2 po 4 MW katilams įmonei Siguldos mieste. Derinamas sutarčių pasirašymas su kitų šalių įmonėmis.

Galimybes eksportuoti Lietuvoje pagamintą katilinių technologinę įrangą suteikia nuolatinis įmonės „Enerstena“ dalyvavimas tarptautinėse parodose. 2010-2011 m. metais prisistatymas parodose Lietuvoje, nuo 2012 metų užsienyje.  Esame dėkingi Europos Sąjungos struktūriniams fondams už suteiktą paramą verslo produktyvumo didinimui dalyvaujant tarptautinėse parodose. PROJEKTO KODAS Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-05-01. Suteikta parama veiklos išlaidoms padengti — iki 127 174,00 (šimto dvidešimt septynių tūkstančių šimto septyniasdešimt keturių) litų finansavimo, finansavimo dalis (intensyvumas) — iki 60,00 proc.

Ankstesnis straipsnisNaujas elektroninis žurnalas pristato Lietuvą vietinių akimis
Kitas straipsnisNiujorko automobilių parodoje – pasaulinė „Porsche Boxster Spyder“ premjera

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here