siuksles

Dvidešimtmetį mininčios didžiausios Lietuvoje ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ vadovas Arūnas Makauskas teigia, kad žmonių ir įmonių požiūris į atliekų rūšiavimą per praėjusį dvidešimtmetį pasikeitė vienareikšmiškai į gerąją pusę.

„Vyresnioji karta dar prisimena garsiai signalizuojančias šiukšliavežes, į kurias tiesiogiai ištuštindavome savo šiukšlių kibirus, nesinaudodami atliekų surinkimo konteineriais, dabar apie rūšiuojamąjį atliekų susirinkimą primena tik buvęs makulatūros ir unifikuotos stiklinės taros surinkimas bei supirkimas. Nuo to laiko labai pasikeitė įsigyjamų prekių struktūra, atsirado vis daugiau ir įvairesnio pobūdžio pakuočių. Juk dažnai nepagalvojame, kad visas būsimas atliekas perkame patys sau“, – komentavo A.Makauskas.

Anot bendrovės vadovo, šiuo metu jau galima pastebėti, kad visuomenė atliekų rūšiavimą ir tiesiog atsakingą savo ir kitų aplinkos priežiūrą vertina kaip natūralų veiksmą. „Vienareikšmiai galima tvirtinti, kad žmonių ir įmonių požiūris per praėjusį dvidešimtmetį pasikeitė tik į gerąją pusę. Tam įtakos turi ir kartų kaita, jų požiūrio ir elgsenos teigiami pokyčiai, komunalinių atliekų tvarkymo sistemas administruojančio personalo kvalifikacijos augimas ir, be abejo, paslaugų teikėjų kompetencijos bei techninių galimybių didėjimas“, – sakė „Ecoservice“ vadovas.

Komunalinių atliekų ir ekologijos verslo bendrovės vadovas pastebi, kad augantis supratimas apie švaresnės aplinkos poreikį kelia aukštesnius veiklos standartus ir paslaugų teikėjams.

„Nuo tada, kai 1995 metais buvo įkurta bendrovė – keitėsi daug kas. Pradėjusi nuo antrinių žaliavų̨ surinkimo ir paruošimo perdirbti Vilniaus mieste, dabar mūsų įmonių grupė veiklą vykdo penktadalyje Lietuvos teritorijos, todėl iššūkių turime kiekvieną dieną“, – pasakojo A.Makauskas.

Anot jo, išlaikant patikimo partnerio pozicijas, labai svarbu inovacijos, nes tik judant tokiu keliu galima nuolat atitikti vis besikeičiančius poreikius.

„Pastaruoju metu pagrindiniu prioritetu pasirinkome rūšiavimo priemonių̨ bei atliekų apdorojimo technologijų atnaujinimą. Į tai nukreipta didžiausia dalis mūsų investicijų. Tarp atliekas tvarkančių įmonių pirmieji sukūrėme ir rinkai pasiūlėme automatizuotą technologinių procesų valdymo sistemą ir mobiliąją aplikaciją klientams, atnaujinome naudojamų specializuotų automobilių parką moderniomis trijų sekcijų šiukšliavežėmis, kurios atitinka pažangiausius ekologinius standartus“, – teigė „Ecoservice“ vadovas.

„Ecoservice“ įmonių grupės spartų augimą bei verslo krypčių plėtrą ir jų valdymo efektyvumą rodo 2006–2014 metų finansiniai rodikliai. Per minėtą laikotarpį apyvarta didėjo daugiau nei penkis kartus. Šiuo metu įmonė turi tris kartus daugiau buitinių atliekų ir antrinių žaliavų konteinerių nei prieš septynerius metus. 2013 – 2014 metais antrinių žaliavų konteinerių daugėjo net 10 kartų, tai tiesiogiai susiję su mažinamu komunalinių atliekų patenkančiu į sąvartynus kiekiu.

Šiuo metu bendrovė „Ecoservice“ valdo didžiausią atliekų tvarkymo tinklą keturiolikoje Lietuvos savivaldybių. „Ecoservice“ rūpinasi komunalinių, statybinių ir stambiagabaričių atliekų bei antrinių žaliavų surinkimu, vežimu ir apdorojimu.

Ankstesnis straipsnisKodėl bankrutuoja Lietuvos įmonės?
Kitas straipsnisLietuvių vaikų gerove rūpinasi užsienio šalys