BIZNIO BLOG’AS

Visai neseniai Search Engine Land išleido šiek tiek prieštaringą Byrne Hobart’o straipsnį, kuriame jis apžvelgia pagrindines priežastis, dėl kurių blogai būna nevykę. Ši medžiaga mums pasirodė besanti pakankamai įdomi, nors kai kurie autoriaus pateikti patarimai kelia nepasitikėjimą drauge su nuostaba.

Pavyzdžiui, idėja uždrausti puslapių kategorijų ir subkategorijų indeksavimą atrodo mums gana abejotina. Kaip teisingai, mūsų nuomone, pažymi vienas iš komentatorių, problema dažniau yra ne ta, kaip naršyklės mato šiuos puslapius, bet ta, kaip kategorijų struktūra yra suorganizuota.

 

Byrne visiškai teisus, kad blogas nėra universali verslo reklamos priemonė. Iš tiesų,  įmonės blogo rėmimas, visų pirma laikomas papildoma priemone, kurios galima laikinai atsisakyti dėl kažko žymiai svarbesnio. Jei atidėti blogo atnaujinimą pernelyg dažnai, tai gali tapti įpročiu. Todėl, galiausiai jūs gaunate svetainės skyrių, kuris dirba ne jums, o prieš jus.

Jei jūs jau turite blogą, ir turimais duomenimis jis nepateisina savo investicijų, mes rekomenduojame, kad jūs atliktumėte techninį auditą (daugiau apie tai skaitykite ankstesniame skyriuje), o taip pat atidžiai ištirtumėte esminę leidinio pusę. Čia mes norėtume atkreipti dėmesį į du svarbius momentus.

Daugelis nežiūri į pranešimus bloguose, kaip į tikslinius puslapius, ir su šiuo spaudinio naudingumo kriterijumi Byrne savo straipsnyje dar kartą pataiko į tikslą. Problema yra ta, kad pastovūs kompanijų blogų skaitytojai dažnai yra ne klientai, bet konkurentai. Todėl idealiu atveju kiekviename spaudinyje turi būti raginimas imtis veiksmų. Tai yra būtina, kad tikslinis lankytojas, patekęs į puslapį su spaudiniu iš paieškos ar pagal nuorodą, matytų ne tik įdomų tekstą, bet taip pat ir įdomų produktą ar paslaugą, ir tuo pačiu būtų nutolęs nuo jų per vieną spragtelėjimą su pele.

Iš esmės, tai reiškia du dalykus — šablono modifikaciją ir požiūrio į blogo rašymą pakeitimą. Pirmasis reiškia „parsiduodančio“ puslapio elementų pritaikymą, o antrasis yra spaudinio struktūros ir turinio pakeitimas. Tai kaip tik yra antras svarbus punktas, į kurį būtina atkreipti dęmesį ilgesniam laikui.

Į blogus iš anksto lankytojai žiūri, kaip į mažiau formalų būdą informacijai pateikti, naudojant gyvą kalbą. Nepaisant to, rinkodaros padalinio darbuotojams gali būti sunku pereiti nuo reklamos kalbos į labiau beatodairišką ir laisvą. Štai kodėl oficialiai įmonių blogai taip dažnai kelią liūdesį ir nusivylimą ir, paprastai, yra blogai konvertuojami.

Nėra iš esmės sunku rašyti įdomų tekstą, kuris ne tik pasižymėtų nuorodų potencialu, bet taip pat atvestų lankytoją iki konversijos momento. Su tuo susidoros bet kuris raštingas rašytojas-profesionalas. Jei matote, kad jūsų darbuotojai nesugeba kurti įdomaus blogo, kuris užtikrintų bendrovei klientus, gal būt verta juos nukreipti spręsti uždavinius, su kuriais jie susidoroja geriau, o blogą atiduoti autsorsingui. Žinoma, laisvai samdomas autorius pagal galimybes turi pataikyti „į temą“, kitaip jūs rizikuojate gauti tą patį rezultatą už papildomus pinigus.

Kaip visos šios pastangas yra pagrįstos šiandieniniame pasaulyje, kur konkurencija tarp blogų yra kaip niekada didelė? Daugeliu atveju tai nustatoma konkretaus verslo pagalba, o tiksliau jo unikalumu ir galimybe sukurti nuolatinį klientų srautą.

Pavyzdžiui, iki šiol tik kelios Vakarų kompanijos, užsiimančios trimačiu spausdinimu, leidžia pakankamai sėkmingus blogus. Tai yra susiję su tuo, kad jų pardavimai yra orientuoti į žmones, kurie nuolat patys ką nors kuria. Kitaip tariant, jie iš anksto dirba su grįžtančiais  klientais. O kadangi tai yra pakankamai nauja rinkos niša su dideliu inovacijų potencialu, tokių kompanijų blogai neapsiriboja tik nuosavomis naujienomis, bet pasakoja apie tai, kas vyksta šioje pramonės šakoje ir tuo pat metu dirba kaip katalizatoriai ir nuosaviems pardavimams ir pramonei visumoje.

Todėl nusprendus sukurti blogą, arba tęsti darbą su turimu blogu, reikia aiškiai suprasti, kaip ilgai jūsų verslas gali išlaikyti pastovų klientų dėmesį, ir ar gali jie būti grįžtančiais klientais.

Be to, šalia aukščiau verslo savininkams išdėstytų faktų, mes vis dėlto primygtinai rekomenduojame atkreipti dėmesį į socialinius tinklus, kur dabar jūs galite įsigyti korporacijų adresus. Šis metodas turi keletą privalumų. Trumpai juos apžvelkime.

1. Socialinių tinklų dalis nuolat auga, beje, net mobiliojo interneto segmente ir net Rusijoje. Nekreipti į tai dėmesį dabar yra neįmanoma, ypač atsižvelgiant į nesenas naršyklių darbo tendencijas, t. y., reklamos dalies didinimas paieškos rezultatų puslapyje ekstradicijos atžvilgiu. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mes kalbėjome, ir vis dar kalbame apie kompleksinės reklamos būtinybę, apimančią aktyviausius informacijos gavimo ir skleidimo kanalus.

2. Mechanizmai skirti sekti naujienoms socialinių tinklų adresatuose yra atidirbti daug geriau ir supaprastinti iki begalybės. Kad padidėtų adresato juosta jums reikia spustelėti vieną, daugiausia  du mygtukus. Norint sekti blogo naujienas turite pridėti RSS juostą į specialų priedą. Apskritai, RSS yra sprendimas orientuotas į saikingai patyrusį vartotoją, tuo metu, kai socialiniai tinklai dirba visiems.

3. Įdomių naujienų perspausdinimas socialiniuose tinkluose dirba objektyviai geriau ir patogiau, nors nuorodos gyvavimo trukmė šiuo atveju yra pakankamai maža ir svyruoja nuo dviejų iki septynių valandų.

Apie seo skaitykite seopaslaugos.com bloge.

Ankstesnis straipsnisTV pagrindai
Kitas straipsnisOPTIMALUS URL RESTRUKTŪRIZAVIMAS