baldų furnitūra

Ar patvarūs bus jūsų užsakyti baldai? Kaip žinoti, kad baldų meistras padarys juos tikrai kokybiškus? Baldininkai neabejoja – baldų kokybė priklauso nuo trijų dalykų:

  1. Baldų furnitūros;
  2. Kokybiškos plokštės;
  3. Teisingai parinktų tvirtinimo elementų.

Baldų furnitūra yra bene lemiamas rodiklis, nusakanti baldų kokybę. Jei furnitūra bus parinkta pati paprasčiausia ir ne itin kokybiška, baldai pradės klibėti, kad ir iš kokios prabangiausios plokštės jie būtų padaryti. Per trumpi medvaržčiai, ne vietoje prisukti laikikliai, pataupyti sieniniai varžtai – ir jūsų baldai gali tiesiog nugriūti. Niekam nereikia, kad ant namo šeimininko užvirstų spinta, todėl baldininkai dažniausiai tvirtinimo detalėms netaupo. Bet baldų furnitūra – kitas reikalas. Pasirinkimas yra didelis, todėl visada galima sutaupyti ir po kelių metų išryškėja trūkumai.

Kas ta baldų furnitūra?

Jei iki šiol neaišku, kas yra baldų furnitūra, trumpai paaiškinsime. Tai baldų varstymo, statymo ir laikymo mechanizmai, pagaminti iš metalo, plastiko, medžio, gumos ir kitų medžiagų ir yra skirti ne tik baldus puošti, bet ir užtikrinti jų funkcionalumą. Populiariausia baldų furnitūra yra durų vyriai ir lankstai, stalčių bėgeliai, rankenėlės, kojelės, kiti nesudėtingi mechanizmai.

Furnitūra yra funkcinė ir dekoratyvinė. Dekoratyvinė skirta baldams papuošti, o funkcinė – užtikrinti jų veikimo ilgaamžiškumą ir efektyvumą.

Kuo skiriasi kokybiška ir nekokybiška baldų furnitūra?

Pirmiausia, reiktų atkreipti dėmesį į gamintoją. Europos gamintojai madas diktuoja visam pasauliui, nes būtent čia ilgą laiką prasidėdavo baldų mados. Dėl to prekės iš žinomo gamintojo dažnai yra brangesnės ne tik dėl rinkodarai skiriamų lėšų, bet ir dėl kokybės.

Kokybiškesnių medžiagų pasirinkimas užtikrina tam tikrų mechanizmų ilgaamžiškumą. Kai kurie gamintojai, norėdami sutaupyti, vietoj tvirto metalo naudoja plastikinius ar kitų medžiagų elementus, dėl ko baldų furnitūra tampa lengvesnė, bet ne patvaresnė. Nors vienareikšmiškai sakyti, kad tik metalinės detalės geresnės, negalima. Kartais kokybiškas plastikas laiko ilgiau, nei prastos kokybės metalo lydinys.

Nusipirkau baldų furnitūrą, ar dabar jau pats galiu pasigaminti baldus?

Ši pagunda traukia ne vieną nagingesnį namų meistrą, bet… Norint tinkamai surinkti baldus, reikia tiksliai žinoti visų furnitūros elementų funkcinius momentus – kaip juos tvirtinti, kokius krūvius atlaiko, kokiais tarpais vienas nuo kito daryti ir t.t. Deja, pažiūrėjus keletą pusiau reklaminių Youtube filmukų vaizdo susidaryti pakaks, bet patirties neįgausite. Dėl to asmeninių baldų projektas žlugs gana greitai. Kokybiškus baldus gamina tik patyrę meistrai, naudodami profesionalią įrangą ir mechanizmus, taip pat puikiai išmanantys furnitūros veikimo principus. Žmonėms „iš gatvės“ ši informacija paprastai nėra žinoma, todėl kokybės tikėtis neverta.

Ankstesnis straipsnisKokia geriausia lūpų apsauga nuo saulės spindulių?
Kitas straipsnisŠventiška lietuviškos virtuvės įvairovė: nuo žuvies sūrio iki kalėdinių barščių

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here