Automobilių ir mikroautobusų nuoma
Automobilių nuoma

Trumpalaikė automobilių nuoma

Bendrovės nuomai siūlomą automobilių parką Lietuvoje sudaro nauji (iki 3 metų) automobiliai: kompaktiniai, vidutinės klasės, prabangūs bei mikroautobusai.

Automobilio nuoma nuo 1 iki 30 dienų.

Tai populiariausia paslauga kompanijos paslauga. Minimalus nuomos laikotarpis – 24 + 1 valandos. Kompanija, teikdama šią paslaugą įsipareigoja klientui suteikti apynaujį automobilį ar mikroautobusą, kurio techninė ir estetinė būklė užtikrins komfortą kelionėse ir nesukels rūpesčių. Be to, automobilis suteikiamas pilnu baku kuro. Iškilus problemoms, klientai gali nemokamai kreiptis į AVIS techninį centrą, kuris užtikrina pagalbą 24h per parą.

Automobilių ir mikroautobusų nuoma su vairuotoju.

Tai automobilio nuoma kartu su vairuotoju. Šia paslauga dažniausiai naudojamasi tuomet, kai norima aprodyti šalį ar miestą svečiams, atsipalaiduoti kelionėje. Be to, tai suteikia galimybę verslininkams kelyje dirbti ir tokiu būdu sutaupyti brangaus laiko. Vairuotojai – profesionalai, kurie kalba keliomis užsienio kalbomis. Ši paslauga gali būti suteikiama Vilniaus ribose (pvz., „Oro uostas – viešbutis”), šalies ribose (pvz., Vilnius – Šiauliai), kitų valstybių (Latvija, Estija, Baltarusija, etc.) ribose.

Automobilio nuoma 1-11 mėnesių. Minilizingas

Tai automobilio nuoma ilgesniam laikotarpiui ir dažnai pasirenkama kaip patraukli alternatyva ilgalaikei veiklos nuomai. Pagrindiniai šios paslaugos pranašumai yra tai, kad dėl ilgesnio laikotarpio nuoma yra pigesnė, be to, nuomojantis nereikės laukti banko ar kitos kredito institucijos atsakymo dėl lizingo ar ilgalaikės nuomos.

Veiklos nuoma

Veiklos/ilgalaikė nuoma

Šios paslaugos esmė – ilgalaikė transporto priemonių (automobilių bei mikroautobusų) nuoma bei techninė priežiūra. Teikdama šią paslauga, „AVIS Lietuva“ taip pat įsipareigoja suteikti 24h pagalbą kelyje, techninę priežiūrą, padangas, draudimą ir pakaitinį (laikiną) automobilį iškilus techninėms problemoms. Šia paslauga dažniausiai naudojasi smulkios bei vidutinės įmonės, norėdamos savo resursus paskirti pagrindiniam įmonės darbui, o ne automobilių parko priežiūrai.

Grįžtamoji veiklos nuoma

Ši paslauga skirta įmonėms, turinčioms savo nuosavą automobilių parką, tačiau norinčioms jo atsisakyti ir pakeisti jį veiklos nuomos būdu įgytais automobiliais. Šiuo atveju „AVIS Lietuva“ įvertina ir nuperka kliento (įmonės) automobilių parką ir suteikia naujus automobilius. Tokiu būdu įmonė atsikrato automobilių techninės priežiūros ir atnaujina savo automobilių parką.

Esminiai paslaugos teikimo aspektai

Kadangi „AVIS Lietuva“ yra paslaugas teikianti įmonė, jos pagrindiniai veiklos aspektai, kuriuos aptarsime šiame skyriuje, iš esmės skiriasi nuo gamybos įmonių. Tai lemia savitus, tik paslaugų sektoriui būdingus verslo sprendimus.

  • Standartizavimas. Paslaugas iš esmės sunku standartizuoti – kiekvieno kliento poreikia yra skirtingi ir gali būti pritaikomi tik jam. Visgi siekiant pagreitinti aptarnavimą, naudojami jau prieš tai aprašyti nuomos tipai (trumpalaikė nuoma, veiklos nuoma). Be to, automobiliai skirstomi pagal klases, kas leidžia pagreitinti kliento pasirinkimą – renkamas ne konkretus modelis, o tik automobilio klasė.
  • Kainodara. Kainodara labai priklauso nuo kliento pageidavimų ir pasirinktų paslaugų. Stengiantis užtikrinti kuo paprastesnę ir efektyvesnę kainodarą, įmonė turi konkrečius įkainius už dieną (trumpalaikė nuoma) arba mėnesines įmokas (veiklos nuomos atveju), priklausančias nuo automobilio klasės ir sutarties galiojimo laiko, bei už kilometražą. Taip kainodara tampa gana artima „kaštai plius pelno priedas“ kainodarai.
  • Našumas. Našumas įmonėje skaičiuojamas sudedant kiekvieno automobilio nuomos dienas (kiek viso buvo nuomos valandų). Kartu suskaičiavus ir maksimalų galimą rezultatą, galima apskaičiuoti, kiek intensyviai buvo naudojamas automobilių ir koks yra įmonės našumas. Keblumų vertinant našumą gali kilti dėl didelės paslaugų diversifikacijos ir skirtingos kainų politikos.
  • Pasiūlos ir paklausos derinimas. Kadangi Automobilių nuoma yra paslauga, jos sandėliuoti neįmanoma. Būtent todėl suderinti pasiūlą ir paklausą praktiškai neįmanoma. „AVIS Lietuva“ šią problemą sprendžia turėdami rezerve kiek daugiau automobilių nei paprastai išnuomojama. Taip įmonė turi daugiau kaštų, tačiau išvengia netikėtos per didelės paklausos.
  • Masto ekonomija. Ją įgyventinti šiai įmonei sunku būtent todėl, kad tai yra paslaugų įmonė. Būdai, naudojami siekiant ją išnaudoti: automobiliai perkami po keletą (gaunamos didesnės nuolaidos); nuomojantis ilgesnį laiką, suteikiamos nuolaidos – juk ir įmonė tuo metu turi mažiau kaštų, nei pernuomojant tą patį automobilį daug kartų.
  • Augimas, dalis rinkoje. Įmonė „AVIS Lietuva“ veikia nuo 1993 metų ir per tą laiką pelnas augo gana stabiliais tempais. Kaip nurodo pati įmonė, ypač ši tendencija sustiprėjo nuo 2001-2002 metų. Apie dalį rinkoje duomenų įmonė nepateikia, tyrimai šioje srityje taip pat nebuvo atlikti.
  • Įėjimo barjerai. Į šia rinką įėjimo barjerai aukšti dėl dviejų priežasčių: reikalingas didelis kapitalas, be to, reikalinga darbuotojų bei automobilių parko valdymo sistemos. Be to, kaip parodė tyrimas (8psl.), klientai yra lojalūs šias paslaugas teikiančiai įmonei. „AVIS Lietuva“, kaip ir kitos didžiosios automobilių nuomos bendrovės, yra sukūrusi pasaulinį paslaugų tinklą, kuriuo patogu naudotis klientams, tačiau sudaro dar vieną įėjimo barjerą konkurentams. Taigi, galime tiegti, jog ši paslauga yra imli tiek kapitalui, tiek darbui.
  • Produkto ar paslaugos diegimas. Įmonė „AVIS Lietuva“ turi garsų vardą – puikų konkurencinį pranašumą, todėl konkurentams įeiti į šią rinką yra sudėtinga. Įvedant naują produktą, „AVIS Lietuva“ naudojasi savo pasaulinio tinklo patirtimi ir tokiu būdu kiek įmanoma sumažina nesėkmės riziką. Bet kokiu aveju, ši rizika išlieka dėl kiekvienos šalies specifikos.
Ankstesnis straipsnis„AVIS Lietuva” veikla – Automobilių nuoma
Kitas straipsnis„AVIS Lietuva“ teikiamų paslaugų kokybės analizė

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here