Ar jūsų kieme kada nors yra buvęs atidarytas autoservisas? Ne? O štai mano kiemas ne kartą buvo virtęs tikra automobilių gydymo ligonine. Toks gyvenimas verda nedideliuose, netoli Lenkijos esančiuose miesteliuose, kur žmonėms vis dar apsimoka vežti seną transportą iš Vokietijos, Olandijos, tada visa tai laikyti savo kieme, ten viską taisyti nuolat.

Iš pat ryto prasideda darbai

Nuo pat ryto pradeda kieme dirbti autoservisas. Rytais galima prabusti nuo to, kaip keli meistrai vienas ant kito šaukia, liepia atnešti tai vieną, tai kitą daiktą. Taip pat nuo to, kaip skamba visokios priemonės automatinės, su kuriomis yra kažkas tvarkoma automobilyje.  Kokie yra autoservisų įkainiai? Labai priklauso nuo to, kur tas servisas išvis yra įrengtas. Jeigu tai yra autoservisai Vilniuje, tada jie turės natūralų poreikį šiek tiek pakelti kainą. Juk gyvenant Vilniuje, viskas kainuoja brangiau. Ir erdvės nuoma, ir visos komunikacijos. Ir netgi tų pačių žmonių atlyginimai yra didesni, nes žmonės ne tik dirba Vilniuje, bet ir gyvena jame, tad jiems reikia daugiau uždirbti.

Geras garažas – visa ko pagrindas

Tiek autoservisas Toptis, tiek kiti servisai pripažįsta, kad geras garažas yra labai svarbus bet kuriam auto servisui, jeigu tik yra poreikis atidaryti tokią įmonę. Todėl nesvarbu, kad jūs niekada apie tai nesvajojote, bet jeigu jūsų kieme atsirado automobilių remontas, tai teks susitaikyti su tuo, kad čia atsiras ir labai geras garažas. Geri serviso darbuotojai žino, kad vienas svarbiausių dalykų yra turėti gerą duobę. Jeigu neturi geros duobės, tai negali ir tinkamai dirbti su automobiliais. Aišku, profesionaliuose servisuose yra ir puikūs automobilių pakėlimo kranai, tačiau vien tik pakelti automobilį neužtenka, kad gerai jį aptarnauti, nes tikrai yra ir daugiau visokių dalykų. Geras garažas turi būti erdvus ir tvarkingas. Visi įrankiai turi turėti savo vietas ir negali jų keisti. Ypač tada, kai dirba net keli meistrai. Jeigu pradės dingti įrankiai, jeigu jie kartas nuo karto atsiras netinkamose vietose, pamatysite, kaip blogai ims darytis su visa tvarka. Niekas nieko neras ir prasidės sumaištis, kai žmonės nebegalės rasti savo daiktų, tada pusė laiko praeis ne realiam darbui, o daiktų ieškojimui.

Serviso darbuotojo gyvenimas

Servise dirbantis Vaidas sako, kad jam autodalys ir mašinos veikimo principai buvo įdomu nuo mažens. „Gal ir dėl to, kad tėvai neturėjo mašinos, tai kažkaip atrodydavo, kad tai galėtų būti dar didesnė siekiamybė“, – sako Vaidas, ir patikina, kad jis visada labai domėjosi tiksliaisiais, fizikos mokslais, buvo apskritai gabus. Į servisą dirbti atėjo tikrai ne dėl to, kad kažkas jam gyvenime nesigavo. Priešingai, jam viskas taip gerai gavosi, kad jis tiesiog nusprendė sekti savo pašaukimu ir daryti tai, ką jis turi daryti gyvenime iš tiesų. Jeigu tai automobilių remontas – tai juo ir užsiimti. Jeigu tai kažkokie kita veikla – griebtis jos. Šiuo metu Vaidas turi savo nedidelį servisą, taip pat vis dar studijuoja. Jaunas vyras sako, kad kai turi darbą pats ant savęs, tada tai dar gali suderinti su mokslais. Nors jis pats sau yra griežtas darbdavys, ir darbas jam vis tiek tampa labai atsakinga ir svarbia veikla. Nuolat tenka rinktis, ar eiti klientą aptarnauti į servisą, ar vykti į paskaitas ir ten sužinoti naujų dalykų.

Ankstesnis straipsnisApie rašto bei spausdinimo istoriją
Kitas straipsnisApatinių seksualumas priklauso nuo kultūros normų

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here