dalys

Nusipirkau veidrodėlį iš laužyno. Sumokėjau 75 eurus! Parsinešu namo – netinka! Pasirodo, jis yra 2001 o ne 2011 metų Audi modeliui. Tai mane apgavo

Taip skundžiasi Vidmantas S. iš Kauno. Kuris kaltas – jis pats ar autolaužyno vadybininkas dabar jau nebesvarbu. Esmė ta, kad įvyko nesusipratimas. Kaip neapsigauti perkant naudotas automobilių dalis? Kaip išvengti tokių nesusipratimų? Rezultatas gana aiškus – prarastas laikas ir pinigai.

Rašykite raštu

Užklausdami laužynų ar parduotuvių, ar pavienių pardavėjų tam tikrų dalių kainos, stenkitės rašyti užklausimus raštu – el. paštu ar bent jau SMS žinute. Tik taip žinosite, ko paklausėte. Ir visada galėsite priminti „aš juk aiškiai parašiau – veidrodėlis 2011 m. Audi A4“.

Jei naudojatės tokiomis parduotuvėmis, kaip dalys.lt, vargų neturėtų kilti, nes jose visas bendravimas vyksta el. paštu. Dėl to jokių klaidų ir ne tų atvežtų detalių.

Tiksliai žinokite savo modelį, metus, galią

Yra tam tikrų automobilių modelių, kurių dalys gana ženkliai skiriasi, nors vieną modelio nuo kito skiria tik keli mėnesiai gamybos. Dėl to kartais pardavėjai gali paklausti net pagaminimo mėnesio. Paprastai, norint parinkti tinkamą automobilio dalį pakanka kelių tikslių parametrų:

  • Automobilio markė ir modelis, pavyzdžiui Audi A4.
  • Pagaminimo metai, pavyzdžiui 2011.
  • Kuro tipas: benzinas ar dyzelinas.
  • Variklio galia – tūris kubiniais centimetrais, arklio galios, gali kilovatais, pavyzdžiui, 1968 cm³, 169 AG (125kW).
  • Kėbulo tipas: sedanas ar universalas.

Visa kita yra gana aišku. Pardavėjas su šiais duomenimis tikrai nesuklys parinkdamas dalis.

Prašykite detalės nuotraukos

Prieš užsisakydami detalę, paprašykite realios nuotraukos. Ją galite palyginti su savo detale. Savos detalės fotografuoti nebūtina, nes nesąžiningas pardavėjas yra suinteresuotas savo prekių atsikratyti kaip įmanoma greičiau, tad į smulkius niuansus gali ir neatsižvelgti arba jų tiesiog nepastebėti.

Geriausia dalis pirkti tokiose parduotuvėse, kur yra jų realios nuotraukos. Tokioje el. parduotuvėje aiškūs ir kiti parametrai, todėl galima greitai nuspręsti – tiks pasirinkta dalis, ar nelabai.

Dar būtų gerai sužinoti, ar pardavėjas supranta savo amatą. Ar jis supranta apie ką kalba ir ką parduoda, kokiam automobiliui. Ar gali patarti kitų detalių įsigijimo klausimais. Paprastai žmonės skundžiasi, kad konsultantai didžiuosiuose prekybos centruose nieko neišmano apie parduodamas prekes. Bet ar nebus taip pat su laužynais? Dėl to geriausia autodalis pirkti specializuotose parduotuvėse, kuriose vadybininkai tikrai išmano, ką parduoda ir ko žmonėms reikia.

Ankstesnis straipsnisAsmens duomenų apsaugos reglamentavimas
Kitas straipsnis5 patarimai, kaip užtikrinti drabužių ilgaamžiškumą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here