Sklandžiai veikianti oro kondicionavimo sistema yra vienas svarbesnių komforto rodiklių automobilyje. Vargiai įsivaizduojame kelionę karštą vasaros dieną, kai automobilyje tiesiog nėra kondicionieriaus arba dėl tam tikrų priežasčių jis neveikia. Pastaruoju atveju, nesusipratimų padeda išvengti reguliarus kondicionierių pildymas. Sostinėje ši „procedūra“ atliekama daugybėje skirtingų autoservisų. Kaip pasirinkti, kur varyti savo transporto priemonę profilaktiniam pildymui ar susidūrus su bet kokiais kondicionieriaus gedimais? Ar įvairiose dirbtuvėse atliekamas kondicionierių pildymas kaina skiriasi tarpusavyje? Į šiuos ir kitus klausimus atsako automobilių kondicionierių meistras Algis, skaičiuojantis per penkiolika metų darbo patirties keliuose Vilniaus autoservisuose.
Kur dažniausiai slypi problema?
„Auto kondicionieriai nėra ypatingai sudėtingos sistemos. Tiek paprasti, tiek valdomi elektroniniu būdu, jie yra labai reikalingi. Karštą dieną be jų neišsiversite. Turbūt didžiausią darbą, mano nuomone, kondicionieriuose atlieka temperatūros reguliatorius. Jis fiksuoja temperatūrą automobilio salone ir palaiko būtent tokią, kokios pageidauja vairuotojas. Iš tiesų, labai dažnai kondicionierių gedimai ir būna susiję su sutrikusiu reguliatoriaus darbu. Tačiau čia reikalinga išsami diagnostika, su kuria jums gali pagelbėti specialistai. Jei karštą dieną nustojo veikti kondicionierius, t.y. nevėsina transporto priemonės, gali būti sugedęs mano minėtasis reguliatorius ar tiesiog pasibaigęs šaldiklis. Štai, tada ir tampa reikalingas kondicionierių pildymas Vilniuje atliekamas daug kur. Tik, deja, ne visur vienodai kokybiškai.“. Algis sako, kad tikras specialistas iš karto pastebi, jei kondicionierius yra užpildytas nekokybiškai arba netinkamu šaldikliu. Nors visur vyrauja panašūs standartai, meistrui tenka susidurti ir su ypač apmaudžiomis klaidomis. Jis pasakoja, kaip išvengti bėdų ir atiduoti automobilį į patikimų mechanikų rankas.
Priežiūra, šaldiklis ir jo įtaka sveikatai
Algis pradeda nuo pildymui naudojamo šaldiklio: „Oro kondicionieriu pildymas Vilniuje ir, tiesa, visur kitur jau daugybę metų atliekamas vienos rūšies šaldikliu. Jis nuo to, kuris paprastai buvo naudojamas anksčiau, skiriasi tuo, kad neturi dalelių, ardančių ozono sluoksnį. Be to, jis yra visiškai saugus sveikatai. Pagalvokite, ar galėtume naudoti kenksmingą šaldiklį? Juk žmogus automobilyje uždarytais langais – visiškai „sandarioje“ patalpoje – kartais keliauja ištisas valandas. Kondicionierių pildymui naudojamas šaldiklis visiškai atitinka saugumo standartus. Bėda tik su, pavyzdžiui, grotelių švara. Kai kada vairuotojai stebisi, kad jiems nuo kondicionieriaus pradeda kilti įvairios alergijos, akys pasidaro jautresnės, kyla noras čiaudėti. Viskas dėl dulkių, kurios, jeigu nėra reguliariai valomos, kartu su kondicionieriaus išpučiamu oru ir patenka automobilio vidun. O kur dar bakterijos… Taigi, norint, kad kondicionierius sklandžiai veiktų, nepakanka vien papildyti, pataisyti, jei sugedo. Tiesiog būtina jį valyti ir prižiūrėti pačiam.“. Kalbėdamas apie patikimus meistrus, Algis pataria atkreipti dėmesį, ar kondicionieriaus pildymui viename ar kitame salone suteikiama garantija. Jeigu taip, tai jau šį tą sako: „Nors paprastai paslaugos su garantija būna kiek brangesnės, visuomet patarčiau netaupyti. O ypač karštuoju metų laiku. Tik įsivaizduokite, jei kondicionierius automobilyje nustotų veikti keliaujant vieną karščiausių vasaros dienų, kas tuomet? Gailėtumėtės, kad taupėte. Mano nuomone, nemažai informacijos apie patikimus meistrus ar autoservisus gali suteikti ir pažįstami vairuotojai. Nors pats dirbu mechaniku, iki šiol su draugais ir pažįstamais konsultuojuosi, kur konkrečiai varyti automobilį dėl specifinio gedimo. Tai man, be kita ko, padeda sutaupyti nemažai laiko, kurį būčiau skyręs paieškoms internete. O galbūt ir pinigų… Na, o kai galvoje turimas būtent kondicionieriu pildymas, patarimai gali būti net labai naudingi. Įsiklausykite į patyrusių žmonių žodžius ir nepasigailėsite.“.