Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose. Į aktyvią dviejų mėnesių darbotvarkę įtraukti susitikimai su jaunaisiais aptarti paskutines šventės detales, dokumentų tvarkymai, vestuvių koordinavimas iki paryčių bei įkvėpimo paieškos sekančio sezono vestuvėms.
Dėl savo unikalumo, autentiškų kraštovaizdžių ir stiprių meilės istorijų nuo Romėnų imperijos laikų, Italija traukia jaunuosius it magnetas. Čia savo vestuves iškėlė ne vienas Holivudo pasaulio atstovas, kaip George Clooney su Amal Allamuddin, K. Kardasshian su K. Westu ir daugelis kitų romantikos ištroškusių porelių. Nors Italijos žavesys neįsivaizduojamas be skanios itališkos kavos, picų, vespų, pasakiško grožio senamiesčių ir emocingųjų italų, kai kurie dalykai čia gali virsti visai neromantiškais vestuvių dieną. Puikiai pažinodama italų būdą ir temperamentą, vestuvių planuotoja Olga ruošiasi visiems atvejams iš anksto, o netikėtoms situacijoms parengia ir pačius jaunuosius.
Susitikimai su būsimais jaunavedžiais: ko Italijoje tikisi jaunieji?
Atvykus į Italiją, jau pirmosiomis dienomis Olga skuba susitikti su jaunaisiais. Kai kurie dar tik svajoja ir renkasi gražiausias vietas sekančiam sezonui, kiti su nekantrumu laukia svarbiausio gyvenimo įvykio. Šį rudenį Olga padeda organizuoti vestuves net dešimčiai jaunavedžių.
Skardis, nuo kurio atsiveria kerintys vaizdai, arba paplūdimys su nuostabiu švelniu brizu ir gėlių arkomis – taip vestuves Italijoje neretai įsivaizduoja jaunieji. Visgi paplūdimį su besimaudančių ir spoksančių žmonių minia ar pavojingą skardį vestuvių planuotoja siūlo keisti į terasą su vaizdu į jūrą. Italijoje vestuves organizuojanti Olga jaunavedžiams siūlo adaptuotą programą – autentiškų itališkų vestuvių ji turėjusi vos keletą. „Jei iš tiesų svajojate apie itališkas vestuves, šventė baigsis 24 valandą. Būtent susitarti dėl šventės iki ryto ir stipraus alkoholio prie patiekalų vakarienės metu yra sudėtingiausia dalis – italams atrodo, jog taip „užmušamas” patiekalų tikrasis skonis“, – pasakoja vestuvių planuotoja. – „Italai paprastai neorganizuoja vestuvių kitame regione, nors galbūt tas regionas pasižymi savo ypatinguoju grogu. Tai daroma, kad svečiams būtų patogu grįžti namo po šventės. Ir svarbiausias skirtumas – jie vis dar sudarinėja ilgą sąrašą dovanų, kurias norėtų gauti iš svečių, nurodydami net parduotuvės pavadinimą”.
O. Raškauskienė sutinka, jog vestuvės Italijoje privalo turėti itališką dvasią, kurią geriausiai perteikia maistas ir itališka muzika. Neretai į šventės programą įtraukiamos ir pramogos ar pasirodymai vestuvininkams, pavyzdžiui, picaolo picos užkandžiams gaminimas svečių akivaizdoje arba mocarelos sūrio gaminimas bei degustacija ir pan. Pasak Olgos, tai italai išmano geriausiai ir niekam kitam to nepatikėtų. Visai kas kita yra fotografas ar vestuvių vedėjas – šiuos darbus Olga mieliau patiki lietuviams.
Vestuvių koordinavimas: svarbiausia perprasti italus
Vos tik nuvykus į Italiją, Olgos laukė pirmosios vestuvės Amalfio pakrantėje, Kampanijos regione. Tai dviejų žmonių romantiška šventė – jie susiplanavo susituokti viename iš gražiausių kampelių ir paskirti tą dieną tik sau ir savo fotosesijai. Olgos užduotis buvo pasirūpinti santuoka bažnyčioje ir vakariene terasoje su vaizdais į Amalfio pakrantę. Visgi tokios vestuvės nėra populiariausios, dažniausiai pasikviečiama bent 15-20 artimųjų.
Prieš kiekvieną šventę Olga susiskambina su tiekėjais dėl smulkiausių detalių. „Per tiek laiko įsitikinau, kad daugelis stereotipų apie italus pasitvirtina: italai yra karštakošiai ir neretai darbus pasilieka paskutinei minutei, todėl įpratau visada nurodyti laiką kone 1,5 val. anksčiau. Jei pasitaiko punktualių, pasakau, jog užsilaiko jaunieji. Visada keturis kartus primenu apie susitarimus, ir kai sako, kad to nesitarėme, pakišu po nosimi raštiškus patvirtinimus su datomis kada tai įvyko”, – pasakoja O. Raškauskienė. – Pastebiu, kad italams detalės yra nereikšmingos smulkmenos, kurios kartais virsta ir kurioziškomis situacijomis. Pavyzdžiui, buvo sutarta, jog staltiesė bus ivory spalvos, o patiesė pageltusią, su ramia išvaizda teigdami, jog tai ivory ir niekas nieko nepastebės. Nekartą susitarus su tiekėju, jog atveš juodą mašiną su raudonu vidumi, sulaukiau raudonos mašinos su juodu vidumi. Arba vietoje žydrai žalsvos mašinytės atvažiuoja tamsiai mėlyna, ir jiems tai atrodo tik menkas nukrypimas.
Būdama Italijoje ieško įkvėpimo
Puikiai italų kalba šnekanti lietuvė pasakoja, kad autentiškų vietų Italijoje ji ieško leisdama dienas tarp suplanuotų susitikimų ar vestuvių. „Šiuo metu populiariausia vieta Italijoje švęsti vestuves – tai Amalfio pakrantė. Tačiau kiekviena vieta, jos vaizdai ar maistas suteikia peno vizijoms, kurios vėliau bus įgyvendintos vestuvėse“, – pasakoja vestuvių planuotoja.
Viena tokių Olgos atrastų autentiškų vietų – XII amžiuje pastatyta bažnyčia, kurios mūrai byloja amžių istoriją. Iki šių dienų išlikę tik pusė bažnyčios sienų, todėl ceremonija turėjo vykti po atviru dangumi. Nepaprasta aura ir kvapą gniaužiantys vaizdai padiktavo planuojamų vestuvių detales nuo suknelės iki fotosesijos. „Nuotaka prie šios bažnyčios altoriaus žengė dizainerės Aurelijos Beliakaitės kurta ekstravagantiška sidabro spalvos suknele. Istorija dvelkianti erdvė ir parinktos detalės sukūrė ne karališką, o labai solidų ir modernų įvaizdį. Visose vestuvėse vyravo pilkos spalvos atspalviai su balta ir slyvų spalva (lūpos, pakvietimai, meniu)“, – pasakoja Olga.
Be pagrindinės ceremonijos ir šventės vietos, vestuvių planuotoja apžiūri ir lokacijas, tinkančias jaunųjų fotosesijai – juk kiekvienas nori įamžinti nepakartojamas akimirkas svečioje šalyje. Pastarųjų vestuvių metu fotosesija buvo organizuota netoliese esančioje Ravello viloje, kuri puikiai papildė vestuvių tematiką savo autentiškomis, senovinėmis erdvėmis ir įspūdingu kraštovaizdžiu.
Vestuvių planavimas mood-weddings.com