Biuro Baldai Biuro spintos Rašomieji stalai Kėdės

Viena svarbiausių erdvių kiekvienuose namuose yra virtuvė, kurioje praleidžiame didžiausią laiko dalį. Todėl virtuvės baldai turi būti funkcionalūs, stilingi, praktiški ir, žinoma, kokybiški. Šie baldai turi derėti prie bendro būsto interjero stiliaus, bei tarnauti ne vienus, ne dvejus ir greičiausiai, ne penkerius metus, o daug ilgiau.

Savarankiškai suprojektuoti virtuvės baldus – sudėtingas uždavinys, kuris reikalauja specifinių žinių apie ergonomikos reikalavimus, baldų furnitūrą bei buitinę techniką. Tokių žinių rinkimas iš įvairių skaitalų (portalų ir žurnalų) suvalgo daug laiko, nors gal jo skaičiuoti kaip tik ir nederėtų. Juk mega remontus ir kardinalius pokyčius namuose įgyvendiname ne kiekvieną dieną. Tad šioje svetainėje siūlome netaupyti laiko, o mes pasirengę dėti maksimales pastangas, kad čia praleistas laikas Jums leistų surasti naudingos informacijos apie virtuvės baldus vienoje vietoje. Svetainė padės pasisemti virtuvės baldų dizaino idėjų. Taip pat pateikiame auksto vertės dizainerių ir baldų gamintojų patarimų bei informacijos apie:

  • baldines medžiagas,
  • įdomius virtuvės baldų sprendimus,
  • furnitūrą,
  • apšvietimą,
  • virtuvės projektavimo principus;
  • ir kitus aktualius klausimus.

 

Dizainas

Virtuvės baldai projektuojami atsižvelgiant į kelis faktorius. Pirmas iš jų – erdvė, kurioje bus virtuvė, ir bendras namų interjeras. Dizainerių teigimu labai svarbu išlaikyti interjero vientisumą. Antras faktorius – virtuvės baldai, t.y. jų spalva, išdėstymas ir medžiagos.

Pastarąjį dešimtmetį stebimas modernaus stiliaus ir įvairių jo variacijų virtuvių tendencijos. Bent jau tokias tendencijas diktuoja garsiausi prekiniai ženklai ir dizaineriai. Virtuvės baldai kuriami pagal aukštus funkcionalumo reikalavimus. Pamažu baldai tampa elegancijos ir dinamikos pretenzijų objektu, o virtuvė planuojami ne tik linijiniu būdu, tačiau ir baldai išdėstomi dviejomis linijomis, U ar T forma.

Priklausomai nuo erdvių, virtuvės spintelių spalvų paletė plati – nuo skaisčios iki baltos spalvos ir net triumfuojančios juodos, bei jų derinių.

Iki šiol nebuvo galima įsivaizduoti, o dabar mados klyksmu tampa visiškai juoda virtuvė, pagyvinta ryškiais elementais. Taip pat virtuvių interjere siūlomi dviejų ar net trijų gyvybingų spalvų deriniai.

Panašu, kad artimiausiu metu keisis medžiagos. Daugės skoningo medžio dekoro ir apdailos. Namų virtuves užvaldo akmens masės plytelės ir medžio bei akmens deriniai. Dizaineriai formuoja dar vieną ryškią tendenciją. Pasak jų, modernioje virtuvėje vėl dominuoja industrinis stilius. Šiam stiliui būdingas spindintis metalas ir „retro-techno“ stiliaus elementai.

Visas dizaino tendencijas sekite šioje svetainėje ir ženkite koja kojon su technologijomis ir moderniausiais virtuvės sprendimais.

Didelė virtuvė

Jeigu įrenginėjate virtuvės baldus gyvenamąjame name arba turite didelę ir erdvę virtuvę – esate laimės kūdikiai. Didelė virtuvės erdvė atveria visą dizaino sprendimo galimybių spektrą . Didelę erdvę taip pat reikia išnaudoti protingai. Išplanavimą rinkitės pagal pagrindinę virtuvės paskirtį, t.y. kiek žmonių joje norėsite sutalpinti, ar joje priimsite svečius ir leisite laiką su šeima, ar tik gaminsite valgyti.

Dizaineriai pataria rinktis salos tipo virtuvės interjerą. Tai yra vienas dažniausiai pasitaikančių modernios virtuvės tendencijų. Panašu, kad ji artimiausią dešimtmetį neišnyks. Juk virtuvės viduryje esantis stalas atrodo estetiškai, yra praktiškas sprendimas. Dizaineriai pataria, salai skirti iki 10 proc. virtuvės erdvės. Salą patogu panaudoti ne tik kaip valgomojo stalą, tačiau į ją įmontuoti buitinę techniką ir taip sukurti erdvės pojūtį. Tokia virtuvė gali tapti poilsio kambario dalimi ir svečių priėmimo vieta.

Didelė virtuvė – erdvė fantazijai ir kūrybai. Čia galima naudoti visą spalvų ir medžiagų paletę, bei jų derinius.

Maža virtuvė

Pasitelkus fantaziją maža namų virtuvė gali tapti traukos centru. Dizaineriai tikina, kad erdvę vizualiai didina atviros ir tiesios virtuvės baldų linijos, pastelinės spalvos, bei jų sukuriamas paprastumo pojūtis.

Čia verta atsigręžti į tokius tradicinius stilius, kaip minimaliztinis, modernus technologinis ar kaimo, kurių dėka pavyks maksimaliai išnaudoti erdvę. Mažos virtuvės sienos turi susilieti su baldais, o ne kurti su jais kontrastą (tai reiškia, kad sienų spalva turi būti šviesi kaip ir spintelių). Tokiu būdu vizualiai padidinsite virtuvės erdvę ir sukursite lengvumo pojūtį. Norint išvengti nuobodumo ryškiu akcentu gali tapti spalvingos detalės. Nesvarbu ar tai bus ryškus paveikslas, vaisių ir daržovių dubuo ar spalvingas šviestuvas.

Verta neatsukti nugaros daugiafunksiniam kombainui ir į jį iškeisti visą galybę smulkios technikos kolekcijų. Tas galioja su visa virtuvei reikalinga technika. Suprantama, kad net ir minimalioje virtuvėje reikia turėti viryklę, šaldytuvą, dažniausiai ir skalbimo mašiną. Tačiau dizaineriai pataria naudoti kombinuotą techniką, tarkim, viryklę, kuri atliktų orkaitės ir mikrobangų krosnelės funkcijas.

Mažai virtuvei didelę įtaką daro apšvietimas. Jis gali vizualiai padidinti erdvę ir suteikti jaukumo. Geriausia naudoti ryškų šviestuvą, kuris būtų pakabintas vidurį. Taip pat į spinteles galima įmontuoti ir prireikus papildomo apšvietimo naudoti smulkius sieninius šviestuvus.

Sprendiniai virtuvės baldams

Sprendiniai virtuvės baldams gali pasiūlyti visą begalybę aksesuarų, plokščių, furnitūros ir kitų esminių modeliuojant virtuvę pasirinkimo variantų. Svarbu pasirinkti teisingai.

Virtuvės baldų plokščių tipai

Vienas iš svarbiausių klausimų užsisakant baldų komplektą. Iš esmės, plokščių tipų yra net keli, tačiau populiariausia plokštę rinktis pagal blizgumą:

  • Blizgi laminuota – laminatas (melamine dervose mirkytas popierius) gali būti matinis arba blizgus. Tai gana atsparus paviršius tiek mechaniniam ar cheminiam poveikiui, tiek drėgmei.
  • Medžio drožlių – dengiama aukšto spaudimo laminatu. Ji itin tvirta ir atspari karščiui, daugeliui cheminių valiklių.
  • Blizgi – lygesnė, kietesnė ir lengviau apdorojama plokštė.
  • Dažyta akriliniais dažais – šioje plokštėje daiktai atsispindi tarsi veidrodyje. Medžiaga itin tinkama nedidelių virtuvių baldų gamybai.
  • Dengta plastiku – gali būti daugiaspalvė ir turėti tekstūrą. Kita vertus, nors tai nebrangi medžiaga, ji yra neatspari karščiui, tokių plokščių negalima valyti valikliu, kuriame yra vandens.
  • Medis padengtas blizgiu laku – geriausias sprendimas vertinantiems natūralumą. Plokštė gruntuojama, o vėliau dengiama laku, kurių spalvinė gama begalinė.

Virtuvės baldų stalviršių tipai

  • Natūralaus medžio stalviršiai – geriausias sprendimas, ieškantiems natūralumo, Tokio stiliaus stalviršį nesunkiai priderinsite prie įvairių stilių spintelių.
  • Lieto akmens stalviršiai – pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu karščiui, bei preciziška estetika. Lieto akmens stalviršiai gaminami iš natūralių mineralų dalelių.
  • Granito stalviršiai yra prabangus pasirinkimas. Jų yra įvairiausių spalvų. Tokie stalviršiai lengvai valomi.
  • Marmuras bijo rūgščių, tačiau sukuria prabangos pojūtį.
  • Nerūdijančio plieno – lengvai prižiūrimi, suteikia oficialumo pojūtį.
  • Grūdinto stiklo stalviršį lengva prižiūrėti, vizualiai padidina erdvę.
  • Laminuoti – populiariausi stalviršiai, nes jie praktiški ir nebrangūs.

Virtuvės baldų apšvietimas

Apšvietimas gali būti tvirtinamas prie spintelių, sienų arba bendras šviestuvas, pakabintas virtuvės centre. Apšvietimas gali vizualiai padidinti erdvę arba suteikti jaukumo. Šiuo metu populiariausi LED juostelės/šviestuvai ir dienos šviesos šviestuvai. Galima pasitelkti visas kūrybines ląsteles apšvietimo šaltinių vietai paskirti. Svarbu rinktis šiltas ir patrauklios šviesos spalvas (jos turėtų būti daugiau nei 90 CRI ( spalva pagal Rendition indeksą). Apšvietimo pasirinkimas reikalauja precizinių žinių. Todėl verta visą informaciją rasti vienoje vietoje.

Virtuvės baldų furnitūra

Virtuvės kokybiška furnitūra gali užtikrinti baldų ilgaamžiškumą bei patvarumą. Pastaruosius dešimt metų furnitūra tapo aukščiausių gamybos technologijų poligonu. Nerūdijančio plieno mechanizmai vienu metu gali atlikti kelis judesius. Taip pat vis daugiau mechanizmų automatizuojami. Būtina sekti visas naujienas apie furnitūros technologijas, šioje svetainėje, ir taip būti užtikrintam, kad gausite šviežiausią informaciją.

Virtuvės baldų spintelių atidarymo sprendimai:

  • Vertikaliai atidaromos;
  • Vertikaliai pakylančios ir išliekančios lygiagrečiai viršuje esančios spintelės plokštumai;
  • Automatizuotas atidarymas – durelės be rankenėlių vis labiau populiarėja. Todėl diegiama mechaninė automatinio atidarymo sistema. Tereikia lengvu paspaudimu priliesti spintelę ir ji atsidaro;
  • Atidarant dureles – kiekvienam mūsų žinomas ir įprastas spintelės atidarymo būdas.
  • Ir k.t.

Virtuvės Aksesuarai

Aksesuarai yra lyg stebuklingas žodis, kuris gali suteikti dinamikos, elegancijos ir įnešti gyvybės į bendrą virtuvės interjerą. Visgi, jeigu jų bus per daug – sukursime tik netvarkos įspūdį. Todėl dekoruokite skoningai ir saikingai. Tegul darbastaliai būna neapkrauti ir švarūs. Žinoma, lengviau pasakyti nei padaryti. Todėl šioje svetainėje rasite daug naudingos informacijos ir išbandytų metodų kaip skoningai papuošti virtuvę.

Talpų sprendimai

Galima rinktis kampines lentynas, vertikalius stalčius ir spinteles. Nors daug diskusijų sukelia sukimosi elementai ir vidinės lentynos, pasirinkimo galimybių spektras yra labai platus. Svetanėje rasite apie klaiskinius ir itin modernius talpų projektavimo sprendimus. Šios informacijos dėka galėsite pasisemti idėjų ir pasirinkti sau tinkamiausius variantus:

  • Kampų išnaudojimas virtuvės balduose yra svarbus. Čia galima rinktis kampines spinteles su išvažiuojančiomis lentynomis arba įprastą kampinę spintelę.
  • Gilūs ir platūs vertikalūs stalčiai – tradicinis ir praktiškas sprendimas.
  • Pakabinamos lentynos vizualiai erdvei padidinti.
  • Funkcionalūs talpų sprendimai – geriausias pasirinkimas nedidelių virtuvių baldams (talpos po suoliuku, kėde ar stalu).
Ankstesnis straipsnisApie automobilių amžių, draudimą ir vairuotojų pasirinkimus
Kitas straipsnisToršerai interjere: kaip pritaikyti ir kokių klaidų nedaryti?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here